پایان خوش تجمع مسکن‌مهری‌ها با وعده‌های وزیر راه و شهرسازی
کد خبر: 934251
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003v2Z
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
گزارش «جوان آنلاین» از تجمع متقاضیان مسکن مهر مقابل وزارت راه و شهرسازی:
به‌دنبال تجمع اعتراضی مسکن‌مهری‌ها، وزیر راه و شهرسازی این متقاضیان را به سالن همایش دعوت کرد و پای درددل آنها نشست. چند نفر از متقاضیان به نمایندگی از تجمع‌کنندگان پشت تریبون آمدند و از مشکلات‌شان صحبت کردند. آن‌ها فشار‌های مالی مسکن‌مهری‌ها بابت عدم تحویل خانه‌هایشان را مطرح و از عدم پاسخگویی مناسب مسئولان وزارت راه و شهرسازی گله کردند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین - مهسا گربندی: امروز صبح بیش از ۳۰۰ نفر از متقاضیان مسکن مهر فاز ۸، ۱۱ و ۵ پردیس برای پیگیری تحویل خانه‌هایشان و رفع مشکلات سکونت در این خانه‌ها، مقابل وزارت راه و شهرسازی تجمع کردند. به گفته این متقاضیان مسکن مهر با وجود تکمیل آورده حساب‌شان هنوز رنگ خانه‌شان را ندیده‌اند. آن‌ها می‌گویند روند تکمیل خانه‌ها آن‌قدر کند است که به صورت لاک‌پشتی پیش می‌رود.

امضاء می‌گیرند که حق شکایت را از ما سلب کنند!

یکی از متقاضیان فاز ۱۱ مسکن مهر پردیس درباره علت حضورش در این تجمع به خبرنگار «جوان آنلاین» می‌گوید: «برخی از کارگاه‌های مسکن مهر تعطیل است و ساخت خانه‌ها متوقف شده. البته چندین پروژه را افتتاح کرده‌اند و بعد از برگزاری مراسم و گرفتن عکس و فیلم، دوباره آن‌ها را از متقاضی پس گرفته‌اند! زیرا که این واحد‌ها به دلیل نبود انشعابات آب، برق و گاز قابل سکونت نبوده و مسئولان فقط به‌صورت سوری آن را افتتاح کردند!»

او ادامه می‌دهد: «درد ما یکی دوتا نیست، از یک طرف می‌گوییم خانه‌هایمان را می‌خواهیم و از طرف دیگر به دلیل عدم محوطه سازی و عدم تامین سوخت گاز برای سکونت در این خانه‌ها با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد. ما حرف‌مان این است که خانه‌هایمان را کامل و با امکانات حداقلی برای زندگی تحویل دهند.»

این متقاضی مسکن مهر درباره قراردادهای عجیب مسکن مهر اظهار می‌دارد: «بزرگترین مشکل ما برای دریافت قرارداد ۵ برگی این است که از ما امضا می‌گیرند که اجازه شکایت را از ما سلب کنند. این مسئله ما را بیشتر می‌ترساند که مگر قرار نیست حالا حالا‌ها خانه‌هایمان را تحویل دهند که نگران شکایت ما از خودشان هستند؟!»
 
پایان خوش تجمع مسکن‌مهری‌ها با وعده‌های وزیر راه و شهرسازی
ضامن رسمی نداریم و همین را بهانه عدم تحویل خانه‌هایمان کرده‌اند

از سوی دیگر، اما برخی از متقاضیان مسکن مهر که واحدهایشان تکمیل شده و قرار است آن را تحویل بگیرند، درگیر کار‌های بانکی شده‌اند و می‌گویند بانک از آن‌ها سفته ۸۰ میلیون تومانی و یک ضامن رسمی کسر از حقوق می‌خواهد. یکی از این متقاضیان فاز ۸ مسکن مهر پردیس که دغدغه پیدا کردن ضامن برای بانک مسکن را دارد به خبرنگار «جوان آنلاین» می‌گوید: «روزی که برای ثبت نام خانه‌های مهر رفتیم قرار بود تا این خانه‌ها را ۱۸ ماهه تحویل دهند. اما حالا ۷ سال منتظر هستیم و حالا می‌گویند برای تحویل خانه‌تان یک ضامن رسمی معرفی کنید! اما مگر همه ما ضامن رسمی داریم که گواهی کسر از حقوق برایمان بیاورد؟! بانک مسکن با بی‌رحمی تمام می‌گوید که اگر ضامن رسمی معرفی نکنیم، وام را به ما نمی‌دهد و این ظلم بزرگی در حق مردم است که بعد از چند سال تاخیر در تحویل خانه‌هایشان، جلوی پای‌شان سنگ اندازی می‌شود.»

او ادامه می‌دهد: «ما برای گرفتن خانه‌های مهر ماشین زیر پایمان را فروختیم و به امید تحویل واحدمان در مدت ۱۸ ماه پول رهن خانه‌مان را به حساب مسکن مهر ریختیم. اما بی‌تعهدی مسئولان در تحویل مسکن مهر به ما متقاضیان زندگی‌مان را مختل کرده و با وجود تمام سوءمدیریت‌شان موانع بسیاری را در گرفتن خانه‌ها برایمان ایجاد کرده‌اند.»

برخی از متقاضیان مسکن مهر نیز که در این تجمع حضور دارند، می‌گویند بدون اینکه خانه‌ای را تحویل بگیرند به بانک معرفی شده‌اند و بعد از تکمیل پرونده‌شان اقساط بانکی‌شان شروع شده است. حالا این متقاضیان بدون اینکه خانه مهرشان را تحویل بگیرند چندین قسط را پرداخت کرده‌اند! آن‌ها به این مسئله که در کنار اجاره خانه‌هایشان، اقساط خانه تحویل نگرفته را نیز متحمل شده‌اند، معترضند.

درخواست مسکن‌مهری‌ها از «اسلامی» برای بازدید از پروژه‌های مسکن مهر

به‌دنبال این تجمع محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی متقاضیان مسکن مهر را به سالن همایش دعوت کرد و پای درددل و خواسته‌های آن‌ها نشست. چند نفر از متقاضیان به نمایندگی از تجمع‌کنندگان پشت تریبون آمدند و از مشکلات‌شان صحبت کردند. آن‌ها فشار‌های مالی مسکن‌مهری‌ها بابت عدم تحویل خانه‌هایشان را مطرح و از عدم پاسخگویی مناسب مسئولان وزارت راه و شهرسازی گله کردند. در آخر یکی از این متقاضیان از وزیر راه وشهرسازی خواست تا یک روز را برای بازدید از پروژه‌های مسکن مهر اختصاص دهد و از نزدیک، مشکلاتی که در این پروژه وجود دارد را مشاهد کند.

وعده‌ خوش وزیر راه و شهرسازی به مسکن‌مهری‌ها
 
محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی پس از شنیدن مشکلات مسکن مهری‌ها، ضمن خوش‌آمدگویی به آن‌ها گفت: «به‌عنوان نماینده عالی دولت در این حوزه از همه مردمی که به‌خاطر مسکن مهر دچار مشکلاتی شده‌اند عذرخواهی می‌کنم. بخشی از مطالبی که مطرح شد را می‌دانستم و نکاتی را در این زمینه یادداشت کردم. با کمک خود شما می‌توانیم در آینده برنامه اجرایی منظمی را تعیین کنیم که وعده و وعید نباشد و عملی شود.»

وزیر راه و شهرسازی افزود: «با صبوری و همراهی شما متقاضیان مسکن مهر و همکاری سایر دستگاه‌های اجرای، پروژه‌ها را به سرانجام می‌رسانیم. هر پروژه‌ای در سراسر کشور مانند فاز‌های مختلف پردیس داستان‌های متفاوتی دارد و به امید خدا به‌صورت پروژه محور کار‌ها را دنبال خواهیم کرد.»
 
پایان خوش تجمع مسکن‌مهری‌ها با وعده‌های وزیر راه و شهرسازی
 
او خطاب به حبیب الله طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و احمد اصغری مهرآبادی، مشاور وزیر در پروژه مسکن مهر ضمن اعلام اینکه باید تمام موارد و خواسته های پروژه مسکن مهر و دیگر پروژه‌ها در این خصوص پیگیری شود، تصریح کرد: «از افراد جدیدی که منصوب کرده‌ایم و کسانی که در آینده با آن‌ها همکاری خواهیم کرد، حمایت می‌کنیم و موانع موجود بر سر راهشان را بر می‌داریم تا پروژه‌ها به اتمام برسد.»

محمد اسلامی با اشاره به اینکه تکمیل پروژه مسکن مهر در اولویت کاری وزارت راه و شهرسازی قرار دارد، گفت: «امکانات جدیدی برای تکمیل واحد‌های مسکن مهر مورد نیاز است که پس از فراهم شدن آن اعلام می‌کنیم تا برنامه زمان‌بندی هر فاز را مقابل همان فاز مربوطه و به صورت تابلو نمایش دهند تا موسسات و شرکت‌هایی که مسئول هستند با اهتمام ویژه کار را دنبال کنند.»

این اولین تجمع مسکن مهری‌ها در دوره وزارت محمد اسلامی بود که با وعده‌های خوش آقای وزیر به پایان رسید. حالا مسکن‌مهری‌ها منتظر برنامه زمانبندی وزیر راه و شهرسازی می‌مانند و امید دارند که به‌زودی به خانه‌هایشان خواهند رسید.
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
علی فراهانی
|
United Kingdom
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
0
0
سلام از دو بابت خوشحالم .اول اینکه آقای وزیر به ما حترام گذاشتند و به حرف ما مستقیما گوش کردند .دوم اینکه علیرغم تاخیرات قبلی که به ایشون ربطی نداشت عذر خواهی کردند که خیلی با ارزش بود.و نهایتا اینکه از حرفهای ما متوجه خیلی از مسائل که شاید به درستی به ایشان منتقل نشده بود شدند.امیدوارم انتخاب ایشون منشاء خیر و اثر باشد.
دهقان هستم متقاضی مسکن مه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
0
0
من امروز اونجا بودم. خیلی تشکر میکنم از جناب وزیر محترم آقای اسلامی که وقتشونو بما دادن. ایشون مارو امیدوار کردن و کمی دلگرم شدیم. با حضور ایشون انشاالله بتونیم بعد از 7 سال خونه هامونو تحویل بگیریم. هفت سال واریزیمون تکمیله اما از خونه خبری نیست. ممنون آقای اسلامی.
مالک مهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
0
0
خداروشکر که بالاخره بعد از 7 سال یکبارهم که شده همه مسیولین مسکن مهر درمقابل مردم حضور پیدا کردند وحرفها ودرددلهایشان راشنیدند امیدواریم به قولها و وعده هایشان بزودی زدد عمل کنند و تلافی دوره سخت پر دعدعه وزارت اخوندیرا دراورند ودل مردم زجر کشیده را شاد کنند
عليرضا رستمي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
0
0
با سلام و احترام
نظر به عدم صدور تائيديه گاز واحدهاي ساكنين و مالكين فاز 11 مسكن مهر پرديس از سوي سازمان هاي ذيصلاح و مسئول و متعاقباً فقدان انشعاب گاز اين واحدها با توجه به فرارسيدن فصل سرما، شركت بخشايش گاز آذربايجان پيمانكار شركت .... با توجه به اضطرار مردم در اسكان اقدام به اخذ وجوه غير قانوني در ازاي صدور تائيديه گاز مي نمايد. لازم به ذكر است اين شركت 24 خرداد ماه سال 96 نيز به دليل دريافت وجوه غير قانوني (حدود 130 هزار تومان) در ازاي صدور تائيديه گاز و ... خبر ساز شده بود و در پي اعتراض جمعي از ساكنين و عضو هئيت مديره شركت عمران پرديس دادخواستي عليه اين پيمانكار در دادستاني تنظيم شد. ولي به علت شروع فصل سرما و خواباندن كار و عدم مراجعه ناظرين نظام مهندسي به دستور ايشان به ناچار عده اي از مردم رضايت داده و ايشان مجدداً پس از مدت كوتاهي كه در بازدداشت به سر مي برد آزاد شده و شروع به فعاليت دوباره نمود.
رمضانعلی محمدیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
0
0
این دولت برای مسکن مهر کاری نکرد
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار