لیست بلند تحریم‌ها برای پر کردن صفحات بود
کد خبر: 933840
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003uvw
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۵
روحانی: تحریم‌های جدید هیچ تأثیری بر اقتصاد کشور نداشت
ملت ایران استقامت و ایستادگی خود را نشان دادند و کاملاً روشن کردند کسی که امروز در فکر فشار و ظلم به مردم است، هیئت حاکمه امریکاست و نه دیگری.
ملت ایران استقامت و ایستادگی خود را نشان دادند و کاملاً روشن کردند کسی که امروز در فکر فشار و ظلم به مردم است، هیئت حاکمه امریکاست و نه دیگری.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری دکتر روحانی دیروز در پایان نشست سران قوا با اشاره به تحلیل‌های نادرست امریکا از مردم ایران و اینکه مردم ایران دقیقاً برعکس انتظار آن‌ها عمل کرده‌اند، گفت: این حرف که امریکا به دنبال فشار به مردم نیست و دنبال فشار بر نظام و حکومت است، کاملاً ناصحیح و نادرست است و خود آن‌ها در عمل این واقعیت را آشکار کرده‌اند. وی ادامه داد: آن‌ها هستند که با یک تحریم نابجا و غلط می‌خواهند بر زندگی مردم و معیشت روزمره آن‌ها تأثیر منفی بگذارند. رئیس جمهوری اظهار داشت: به خاطر اینکه آن‌ها نظام بانکی و صادرات نفت و برخی دیگر از اقلام صادراتی را هدف قرار داده‌اند که به درآمد و منابعی که مربوط به کل کشور و واردات کالا‌های اساسی است، مربوط می‌شود.

لیست بلند تحریم‌ها برای پر کردن صفحات بود
روحانی با اشاره به اینکه دیدیم که دور جدید تحریم‌ها که از ۵ نوامبر شروع شد، هیچ تأثیری بر روند اقتصادی کشور نداشته است، گفت:، چون امریکایی‌ها هر چه تیر در ترکش داشتند، قبلاً علیه ملت ایران رها کرده بودند و چیز جدیدی نداشتند که ارائه کنندآن‌ها ناچار شدند فهرست بلند بالایی درست کنند و از یک طرف نام بانک‌هایی را ببرند و شعب بانک‌ها را اضافه کنند، برای اینکه صفحات را پرکنند و از یک طرف نام یک شرکت هواپیمایی را ببرند و از یک طرف شماره سریال هواپیما‌ها را ذکر کنند تا صفحه پر شود. رئیس جمهوری اضافه کرد: از شیوه کار و نحوه اعلام آن‌ها کاملاً مشخص است که کارشان برای تأثیر روانی بر ملت ایران است و هدف دیگری ندارند. روحانی افزود: نکته دیگری که مسئولان جمهوری اسلامی ایران می‌گفتند این بود که امریکا قادر نیست صادرات نفت ایران را به صفر برساند و امریکایی‌ها مرتب تکرار می‌کردند که ما این کار را انجام می‌دهیم، در حالی‌که خودشان اخیراً اعتراف کردند به اینکه نمی‌توانیم صادرات نفت ایران را به صفر برسانیم. وی گفت: استدلال امریکایی‌ها این بود که اگر صادرات نفت ایران را به صفر برسانیم، قیمت هر بشکه نفت به ۱۵۰ دلار افزایش پیدا می‌کند و این در واقع تبیین همان حرفی است که ما از روز اول می‌گفتیم که امریکا قادر نیست صادرات نفتی ایران را به صفر برساند. رئیس جمهور افزود: درمنطقه یا نفت همه صادر می‌شود یا اگر قرار باشد صادرات نفت ایران متوقف شود بقیه هم دچار مشکل خواهند شد.

مشکلی در زمینه کالا‌های اساسی نداریم
روحانی تصریح کرد: امریکایی‌ها به دلیل اینکه مورد هجمه افکار عمومی دنیا قرار گرفته بودند ناچار شدند عقب‌نشینی دیگری انجام دهند و بگویند موضوع مواد غذایی، مسئله دارو و تجهیزات پزشکی استثناست که البته این حرف آن‌ها هم نادرست و ناصحیح است، زیرا وقتی نظام بانکی را تحریم می‌کنند همه چیز را تحت تأثیر قرار می‌دهند. وی خطاب به ملت ایران، گفت: ما در زمینه کالا‌های اساسی و مورد نیاز و ضروری مردم هیچ مشکلی نداریم و انبار‌های ما از همیشه بیشتر آمادگی دارد تا برای ماه‌هایی طولانی کالا‌های اساسی مردم را تأمین کنند.
رئیس جمهوری افزود: برای تولید و واردات کالا‌های اساسی و دارو و سایر نیازمندی‌ها هم مشکلی نداریم، امروز شرایط تولید در کشور ما نسبتاً شرایط خوبی است و صادرات ما هم نسبت به شش، هفت ماهه سال گذشته افزایش پیدا کرده و افزایش صادرات به معنای افزایش تولید و افزایش کسب و کار مردم است.

تمهیدات برای اقلام کشاورزی
وی با اشاره به پرداخت بدهی گندمکاران، افزود: این به معنای آن است که زندگی کشاورزان ما رونق بگیرد و برای سال آینده تمهیدات لازم را در زمینه اقلام کشاورزی و قیمت‌های تضمینی مد نظر قرار دهیم. رئیس جمهور افزود: هر چه زمان بگذرد هم مسئولان ما برای جبران مشکلاتی که برای مردم پیش آمده آماده‌تر می‌شوند و هم استقامت مردم ما در برابر این توطئه‌ها بیشتر خواهد شد. روحانی با تأکید بر اینکه امریکایی‌ها در ماه‌های آینده به‌خوبی خواهند فهمید که راه غلطی را انتخاب کرده‌اند، گفت: این مسیر ملت ما را خسته نمی‌کند، بلکه آن‌ها را برای تولید بیشتر و اینکه روابط نزدیک‌تری با همسایگان و کشور‌های دوست داشته باشند، آماده‌تر می‌کند. وی درباره جلسه سران سه قوه نیز خاطرنشان کرد: در این جلسه درباره یکی از مباحث اصلی و مهم که شرایط جدید اقتصادی ما بود و نقشه راهی که باید برای ماه‌های آینده ترسیم شود، بحث شد. رئیس جمهور با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب برای تدوین نقشه راه، گفت: ما امروز در مورد این نقشه راه و روابط نزدیک‌تر با همسایگان مان و روابط اقتصادی با آن‌ها صحبت و روابط اقتصادی با کشور‌های دوست مان از شرق و غرب را بررسی کردیم. روحانی افزود: همچنین مشکلات احتمالی که در مورد تولید و پیش پای بانک‌های ما وجود دارد جزو مباحث جلسه امروز ما بود که در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی که هفتگی تشکیل می‌دهیم، این مباحث را بررسی خواهیم کرد.

نخستین بسته حمایتی آبان ارائه می‌شود
وی خطاب به مردم ایران اعلام کرد: دولت نخستین بسته حمایتی غذایی خود را در ماه آبان به افرادی که تحت فشار بیشتری قرار دارند و جزو قشر‌هایی هستند که مشکلات بیشتری دارند، پرداخت خواهد کرد و این روند تا پایان سال در چند نوبت ادامه پیدا خواهد کرد تا بتوانیم مشکلاتی را که برای مردم پیش آمده است، تا حدی جبران کنیم. رئیس جمهوری به بودجه سال آینده نیز اشاره‌ای کرد و گفت: برای حقوق و دستمزد پیش بینی‌هایی می‌کنیم که تا حدی بتوانیم مشکلات اقتصادی را جبران کنیم. روحانی گفت: خدمت ملت عزیز ایران اعلام می‌کنم که در این ماه پربرکت ربیع المولود، ایام ولادت باسعادت پیامبر اسلام (ص) و امام صادق (ع) شرایط ما در کشور بهتر از ماه‌های پیش جلو خواهد رفت و ملت ما در کنار وحدت، انسجام و یکپارچگی، کار و مسیر راه خود را پیش خواهد برد و بهانه‌های امریکایی‌ها را از دست آن‌ها خواهد گرفت.
وی با اشاره به ادعای امریکایی‌ها مبنی بر حمایت ایران از تروریسم، خاطرنشان کرد: به دروغ می‌خواهند بگویند ایران حامی مالی تروریسم است، اما همانطور که ملت ایران در خط مقدم مبارزه با تروریسم و همیشه در خط مبارزه و جلوگیری از تأمین مالی گروهک‌های تروریستی بوده است، امروز هم مصمم‌تر بر قوانین و مقررات خود تأکید می‌کند و این بهانه‌های واهی را هم از دست دشمنان خواهد گرفت.
برچسب ها: تحریم ، ملت ایران ، آمریکا
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
France
|
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
0
0
متاسفم
ناشناس
|
France
|
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
0
0
ای بابا
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
0
0
عجبببببببببببببببب
محمد راسخ نژاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
0
0
ولی جناب اقای روحانی قیمتها چیز دیگری میگویند !
said
|
Switzerland
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۱
0
0
سلام. آقای ظریف گفتن. کسانی که پولشوییِ مالی دارند در پشت تبلیغات بر زدِ اف آ ت اف هستند . .. آقای ظریف کسی منکرِ پول شویی نیست و این معضل با دادنِ اطلاعات بانکیِ کشور به دشمنان خارجی حل نمی شود باید در داخلِ کشور به حال این معضل فکری کرد و قانون گذاشت شما بهتر از هر کسی میدانید ایران به هیچ گروه تروریستی کمک نمیکند و آنهای که در خواست اف آ ت اف را از ایران دارند اطلاعات کشور را به دستِ کشورهای حامیِ تروریست میدهند !
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار