خیرآبادی: سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان را بعد از المپیک توکیو قبول می کنم
کد خبر: 933786
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003uv4
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
گفت وگوی "جوان آنلاین" با سرمربی تیم ملی امید در آستانه رقابت های زیر ۲۳ سال جهان - رومانی
تیم ملی کشتی فرنگی امید، ظهر امروز در حالی برای حضور در رقابت های زیر ۲۳ سال جهان، تهران به مقصد رومانی ترک کرد که ما در سال قبل توانستیم عنوان چهارمی مسابقات را بدست آوریم. حالا این تیم با هدایت جمشید خیرآبادی مدرس و مربی نام آشنای کشتی درصدد است تا دوباره خاطرات خوب المپیک لندن را در ذهن ها تداعی کند و خاطره بد نتایج تیم کشتی بزرگسالان در مسابقات جهانی مجارستان را از ذهن ها پاک و با افتخار آفرینی و اهتزاز پرچم کشورمان ، دل مردم مان را شاد کند.

سرویس ورزشی جوان آنلاین – وحید صابری : تیم ملی کشتی فرنگی امید، ظهر امروز در حالی برای حضور در رقابت های زیر ۲۳ سال جهان، تهران به مقصد رومانی ترک کرد که ما در سال قبل توانستیم عنوان چهارمی مسابقات را بدست آوریم. حالا این تیم با هدایت جمشید خیرآبادی مدرس و مربی نام آشنای کشتی درصدد است تا دوباره خاطرات خوب المپیک لندن را در ذهن ها تداعی کند و خاطره بد نتایج تیم کشتی بزرگسالان در مسابقات جهانی مجارستان را از ذهن ها پاک و با افتخار آفرینی و اهتزاز پرچم کشورمان ، دل مردم مان را شاد کند.

جمشید خیرآبادی سرمربی تیم ملی امید در گفت و گو با "جوان آنلاین" درباره رقابت های زیر ۲۳ سال جهان گفت: مسابقات قطعا از سطح بسیار بالایی برخوردار است. من چهار سال ، زمانی که هدایت تیم ملی کشتی آذربایجان را بر عهده داشتم در این رقابتها حضور داشتم و از کم و کیف مسابقات به خوبی آگاهم.با شناختی که از کشتی گیران جوانم سراغ دارم انشاله بهترین نتیجه ممکن را کسب خواهیم کرد و دل مردم را شاد خواهیم کرد. می دانم پس از نتیجه نگرفتن کشتی آزاد و فرنگی در مسابقات جهانی مجارستان ، هواداران دلگیر و ناراحت هستند ، امیدوارم با سکو رفتن مان، کمی از ناراحتی هواداران را جبران کرده و پرچم کشورمان را به اهتزاز درآوریم.

وی در ادامه افزود: همان طور که می دانید با توجه به شرایط فدراسیون و استعفای رئیس فدراسیون ، واقعا تا چند روز پیش هم معلوم نبود در این دوره شرکت کنیم اما بالاخره با پیگیری ها توانستیم در این دوره شرکت کنیم و کشتی گیران جوان ما اماده نبرد با کشتی گیران مطرح جهان هستند.

سرمربی تیم ملی با اشاره اینکه به فقط  دو هفته تیم در اختیارش بوده اظهار داشت: ما برای این مسابقات نه اردویی داشتیم و نه مسابقات تدارکاتی ، این در حالی است که همه تیم ها از چند ماه قبل در بهترین شرایط بسر بردند و خودشان را برای این مسابقات آماده کردند. مسابقات با توجه به اینکه خیلی از کشتی گیران می توانند در تیم بزرگسالان در المپیک کمک رسان باشند از سطح بالایی برخوردار خواهد بود. من فقط دو اردوی دو هفته ای را برگزار کردم و مجموعا تمام بچه ها ۱۴ روز  دراختیار داشتم اما حسن آن این است که سعی کردم با انتخاب بهترین کشتی گیران در این دوره از رقابتها بهترین نتیجه ممکن را کسب کنم. علی‌رغم اینکه بارها شخصا تقاضای اردو کردم اما بدلیل حضور تیم ملی در بازی‌های آسیایی و رقابت‌های جهانی و همچنین رقابت‌های تیم ملی جوانان، بیشتر نفرات ما در اردوهای مختلف بودند ، فرصت برگزاری اردوهای بیشتر پیش نیامد. ضمن اینکه  شرایط مالی فدراسیون هم اصلا خوب نبود. در کل هیچ حمایت از تیم ملی امید صورت نگرفت. مسابقات کشتی فرنگی با رقابت های اوزان ۵۵-۶۳-۷۷-۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم در روز دوشنبه آغاز می شود ادامه مسابقه وزن های ۶۰-۵۷-۷۲ – ۸۲ و ۹۷  کیلوگرم در روز سه شنبه پیگیری می شود.

خیرآبادی در سئوال "جوان آنلاین" درباره پیش بینی اش از نتایج تیم ملی افزود : همان طور که گفتم شرایط قبل از اعزام مان اصلا خوب نبود. تمرین و اردوی خوبی برگزار نکردیم که حالا بخواهیم دنبال نتیجه گیری باشیم اما من نقطه اتکائم همین جوانان هستند .نفراتی که توانمندند و شانس رسیدن به مدال جهانی را دارند.امید زیادی دارم که با همت بچه‌ها بتوانیم باخت تیم‌های ملی کشتی بزرگسالان در رقابت‌های جهانی را جبران کنیم و باعث شادی مردم شویم .پیش بینی درباره مدال آوری هم سخت است .کشورهای خوبی حضور دارند و رقیب ما مثل همیشه روس ها هستند اما چند سالی است که گرجستان و آذربایجان هم جز مدعیان محسوب می شوند. به هر حال با تمام موارد ، امیدوارم بتوانیم یک مدال طلا کسب کنیم .با کشتی گیرانم فیلم رقبای اصلی را آنالیز کردیم. فکر می‌کنم ۴ کشتی‌گیر ما شانس اول رفت بر روس سکوی جهانی را داشته باشند اما باید واقع بین باشیم ، در ۳ وزن نیز کشتی‌گیرانمان در مرحله دوم شانس رسیدن به مدال را دارند و ۳ کشتی گیر دیگر تیم نیز در مرحله سوم شانس رسیدن به مدال قرار دارند.  یکی از نکات خوب این دوره ، ترکیب کامل ما دراین دوره است و باید تشکر کنم از مسئولین که با وجود مشکل برای سه کشتی گیر ما که یکی از آنها امید اصلی مدال بود توانستند مشکلات برون مرزی اش را درست کنند تا همراه ما در این مسابقات حضور داشته باشند.

مربی اسبق تیم ملی کشتی فرنگی ایران درباره نتایج ضعیف تیم ملی بزرگسالان و اینکه پیشنهادی برای سرمربی تیم ملی بزرگسالان داشته اظهار داشت: من در این زمان اصلا دوست ندام درباره ناکامی تیم بزرگسالان صحبت کنم اما می دانم که باید آسیب شناسی کاملی دراین باره داشته باشیم. درباره پیشنهاد مربیگری هم باید بگویم که می دانم که آقای خادم اعلام کرده بود وقتی تیم از مسابقات برگشت حکم خیرآبادی را برای هدایت تیم بزرگسالان تا المپیک ۲۰۲۰ بزنند که من آن را قبول نکردم. معتقدم زمانی باید تیم را بر عهده بگیرم که بتوانم تیم را با کادر قبلی خودم با فرصت زمانی خوب ، تیمی جوان و با تجربه را پرورش داده و راهی المپیک کنم . به خادم هم اعلام کردم که بعد از المپیک توکیو حاضرم تیم را قبول کنم. برای هر مربی افتخار است که هدایت تیم ملی کشورش را برعهده داشته باشد.اما در حال حاضر با توجه به شرایط و فرصت کم به صلاح نیست ورود کنم اما فدراسیون باید هر چه زودتر در این باره اقدام کند و تکلیف را روشن کند.

 

نفرات اعزامی به رقابت های زیر ۲۳ سال جهان

۵۵ کیلوگرم: رضا خدری
۶۰ کیلوگرم: مهدی محسن نژاد
۶۳ کیلوگرم: میثم دلخانی
۶۷ کیلوگرم: حسین اسدی
۷۲ کیلوگرم: علی ارسلان
۷۷ کیلوگرم: سید محمد چوبچیان
۸۲ کیلوگرم: مهدی ابراهیمی
۸۷ کیلوگرم: مهدی فلاح
۹۷ کیلوگرم: علی اکبر حیدری 
۱۳۰ کیلوگرم: علی اکبر یوسفی 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار