بازیگری صهیونیست‌ها تأثیری بر همکاری ایران و روسیه ندارد
کد خبر: 933527
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003uqt
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۷
شمخانی:
دبیر شورای عالی امنیت ملی می‌گوید: سطح همکاری و مواضع مشترک ایران و روسیه نشان می‌دهد، بازیگری منفی رژیم صهیونیستی و اقدامات ایذایی و مذبوحانه آنان تأثیری بر همکاری دو کشور ندارد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی می‌گوید: سطح همکاری و مواضع مشترک ایران و روسیه نشان می‌دهد، بازیگری منفی رژیم صهیونیستی و اقدامات ایذایی و مذبوحانه آنان تأثیری بر همکاری دو کشور ندارد.
به گزارش ایرنا، علی شمخانی در دیدار با الکساندر لاورنتیف، نماینده ویژه رئیس‌جمهوری روسیه در امور سوریه با اشاره به سه اصل راهبردی و غیرقابل تغییر که مبنای همکاری‌های دفاعی، امنیتی و سیاسی ایران و روسیه در بحران سوریه است، اظهار داشت: حمایت از دولت قانونی سوریه و همکاری با این کشور برای مبارزه با تروریسم، حفظ تمامیت ارضی سوریه و فراهم شدن ساز و کار‌های سیاسی برای تعیین آینده این کشور توسط مردم سوریه، اهدافی است که مجموعه موفقیت‌های سیاسی و میدانی حاصل شده، بر مبنای آن شکل گرفته است. وی تعامل و هماهنگی بسیار مناسب میان ایران، روسیه و سوریه را عامل اصلی ایجاد برتری میدانی ارتش سوریه و اضمحلال طیف دشمنان و مخالفان این کشور و ایجاد شکاف میان آن‌ها عنوان و خاطرنشان کرد: ایران و روسیه در چارچوب ائتلاف موجود علاوه بر پیگیری فعال روند‌های سیاسی به تقویت نیرو‌های مسلح سوریه در مبارزه با تروریسم ادامه خواهند داد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اقدام شایسته روسیه در استقرار سامانه دفاعی اس ۳۰۰ در سوریه افزود: سطح همکاری و مواضع مشترک ایران و روسیه نشان می‌دهد، بازیگری منفی رژیم صهیونیستی و اقدامات ایذایی و مذبوحانه آنان تأثیری بر همکاری دو کشور ندارد.
شمخانی افزود: مواضع اصولی و قاطع رئیس‌جمهوری روسیه در قبال یکجانبه‌گرایی و بدعهدی امریکا نشان‌دهنده تعهد روسیه به موازین بین‌المللی و پیروی از منطق گفت‌وگو و مفاهمه برای حل و فصل چالش‌های سیاسی و امنیتی است. شمخانی با اشاره به فرصت‌های متعددی که تحریم‌های یکجانبه امریکا پیش‌روی جامعه جهانی برای پایان دادن به رفتار‌های زورگویانه امریکا قرار داده است، گفت: مجموعه کشور‌ها و گروه‌های مردمی که مورد تحریم ظالمانه امریکا قرار گرفته‌اند و با آن مخالف هستند، باید با بهره‌گیری از اجماع ایجاد شده در جامعه جهانی فرآیند‌های مبتنی بر پایان دادن به استفاده ابزاری امریکا از سلاح مخرب دلار علیه استقلال کشور‌ها را طراحی و به سرعت اجرا کنند.
الکساندرلاورنتیف، نماینده ویژه رئیس‌جمهوری روسیه در امور سوریه نیز در این ملاقات اظهار داشت: با دستور رئیس‌جمهوری روسیه برای اجرای دو مأموریت شامل ارائه گزارش از اجلاس چهارجانبه روسیه، ترکیه، آلمان و فرانسه در مورد سوریه که در شهر استانبول برگزار شد و همچنین اعلام حمایت قاطع از جمهوری اسلامی ایران در برابر تحریم‌های غیرقانونی امریکا که دور دوم آن از دیروز آغاز شده است به تهران سفر کرده‌ام.
وی با حمایت از نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در روند سیاسی ایجاد صلح در سوریه، خاطر نشان کرد: تقویت و استمرار همکاری سیاسی و امنیتی دو کشور در سوریه تا استقرار کامل ثبات و امنیت، خواست و اراده فدراسیون روسیه بوده و در این مسیربرنامه ریزی برای پاکسازی سایر مناطق آلوده به تروریسم به ویژه ادلب در دستور کار مشترک خواهد بود.
نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه با استقبال از پیشنهاد دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران درباره ضرورت برنامه‌ریزی برای بهره گیری از اجماع جهانی ایجاد شده علیه یکجانبه گرایی امریکا، افزود: مسکو خود را متعهد به پشتیبانی از توافقات بین‌المللی دانسته و بر اجتناب کشور‌ها از ابزار‌های اقتصادی و تجاری برای تحمیل اراده سیاسی به کشور‌های دیگر تأکید دارد.
برچسب ها: شمخانی ، ایران ، روسیه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار