شرکت‌های کره‌ای می‌خواهند در ایران بمانند
کد خبر: 933427
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003upH
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
سفیر کره جنوبی در ایران گفت: شرکت‌های کره‌ای با وجود تحریم‌های جدید می‌خواهند با ایران همکاری داشته باشند.
جوان آنلاين: ریو جئونگ هیون سفیر جمهوری کره در ایران در کنفرانس مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها که صبح دوشنبه در هتل اسپیناس برگزار شد با بیان اینکه معضل گرسنگی در دهه ۵۰ کشور کره را با ویرانی روبرو کرده بود، اما در حال حاضر با گذشت ۶ دهه دیگر با معضل گرسنگی روبرو نیست، اظهار کرد: وظیفه همه ماست که برای اینکه دنیا را جای بهتری برای زندگی کنیم تلاش داشته باشیم و در این راه تلاش‌های فرهنگی و دیپلماتیک بین کشور‌ها می‌تواند بسیار موثر باشد و نه تنها به روابط بین کشور‌ها کمک کند که با معضلات جهانی، چون گرسنگی بجنگند.
وی با بیان اینکه سرمایه گذار‌هایی موفق هستند که تمایل بیشتری به مسایل اخلاقی دارند عنوان داشت: همواره در نظر گرفتن مسایل اخلاقی و انسانی توانسته است روابط دیپلماتیک بین کشور‌ها را تعالی بخشد.
سفیر جمهوری کره با بیان اینکه دو کشور ایران و کره در طی این سال‌ها روابط بسیار خوبی با یکدیگر داشته‌اند گفت: شرکت‌های کره‌ای بسیارعلاقمند هستند تا حضورشان را با وجود تحریم‌های جدید در ایران حفظ کنند و در ایران جدید روابط و اهداف فرهنگی شان را ادامه دهند و روابط دیپلماتیک با یکدیگر داشته باشند.
ریو جئونگ هیون ایران و کره را دو دوست قدیمی خواند که روابط معناداری با یکدیگر دارند و در طی دهه‌ها همراهان خوبی با هم بوده‌اند.
وی چالش گرسنگی در جهان را یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش رو دانست و ادامه داد: رسیدگی به مسئله سوئ تغذیه که میلیون‌ها نفر را در دنیا درگیر خود کرده است به تنهایی و توسط سازمان‌های بشردوستانه نمی‌تواند حل شود و دولت‌ها باید با همکاری یکدیگر بتوانند نقش گسترده و مهمی در این زمینه بازی کنند.
سفیر جمهوری کره حمایت دولت‌ها از شرکت‌های خصوصی که می‌خواهند در زمینه مبارزه با گرسنگی همکاری داشته باشند را بسیار مهم دانست و گفت: دولت‌ها باید با حمایت همه جانبه از این شرکت‌ها به آن‌ها کمک کنند تا در این فضای مشارکتی باقی بمانند و همکاری‌های خصوصی خودشان را با این نهاد‌ها ادامه دهند.
ریو جئونگ هیون پاسخگو بودن به امکاناتی که کشور‌ها برای همدیگر فراهم می‌کنند را ادامه دهنده چرخه کمک و رفع مسایل دانست ومردم کشور کره را مردمی سپاسگزار دانست که کمک‌هایی که به آن‌ها می‌شود را هرگز بی پاسخ نمی‌گذارد.
در ابتدای این مراسم نگار گرامی نماینده برنامه جهانی غذا در ایران نیز اظهار کرد: می‌خواهیم تا سال ۲۰۳۰ آمار گرسنگی در دنیا به صفر برسد. به ۸۰ میلیون نفر در دنیا کمک غذایی می‌رسانیم و در این راستا کره جنوبی در سال‌های اخیر برای اجرای طرح‌هایی در این راستا در ایران کمک‌های قابل توجهی کرده است.
این همایش از سوی برنامه جهانی غذا در ایران و با همکاری سفارت کره جنوبی در هتل اسپیناس برگزار شد
برچسب ها: كره ، ايران ، سفير
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار