مجید انصاری : تحریم‌های آمریکا بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد
کد خبر: 933407
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003uox
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
عضو مجمع تشخیص گفت: اعمال تحریم‌های مجدد آمریکا در ۱۳ آبان عمدتا تحریم‌های گذشته است که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.
جوان آنلاین: مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پیام روز استکبارستیزی امسال که با حضور گسترده و میلیونی مردم همراه بود، به تشریح وقایع ۱۳ آبان پرداخت و گفت: باید ۱۳ آبان را مقابله هوشمندانه دانشجویان خط امام با خدعه آمریکایی‌ها بدانیم چراکه آنان نقشه‌های بسیاری را برای کشور داشتند، اما مقابله هوشمندانه دانشجویان نقشه‌های آنان را برهم زد.

وی در مورد حضور پر شور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان اظهار کرد: حضور مردم در این روز همیشه معنادار بوده است و در طول سال راهپیمایی‌های مردمی و ملی مثل ۲۲ بهمن، روز قدس و همین ۱۳ آبان را داشتیم و این نشان از همبستگی مردم با آرمان‌های انقلاب اسلامی دارد و هر چقدر حضور گسترده‌تر باشد به خنثی سازی تبلیغات آمریکا بیشتر کمک می‌کنند به خصوص امسال که شرایط ویژه‌‎ای نسبت به سال‌های گذشته داریم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد دخالت آمریکا در امور کشور‌ها خاطرنشان کرد: این روز‌ها در اسنادی که پنتاگون و سازمان جاسوسی آمریکا منتشر شده است، مشاهده می‌کنیم آمریکا همواره در جریان براندازی کشور‌های جهان دست داشته و اگر چه در لباس کمک به مردم فعالیت کرده است، اما در حقیقت منجر به براندازی حکومت‌ها شده و با روی کار آوردن دست نشانده‌های خود در نهایت موجب غارت این کشور‌ها شده است.

وی ادامه داد: در انقلاب اسلامی ایران با هوشیاری مردم و رهبری بی نظیر امام خمینی (ره) و پیوندی مستحکمی که بین این دو بود، از اقدامات آمریکا جلوگیری شد، چراکه اسنادی که منتشر شده است نشان می‌دهد که آن‌ها قصد داشتند حرکاتی مانند کودتای ۲۸ مرداد در ایران انجام بدهند، اما خداروشکر از آن جلوگیری شد و چنین اتفاقی صورت نگرفت.

انصاری تصریح کرد: ۱۳ آبان یک تاریخ را در دل خود دارد، تاریخی که شامل دشمنی‌های آمریکا با انقلاب، پیروزی و هوشیاری مردم ایران در برابر آمریکا است، طبیعی است وقتی ما این روز را پاس می‌داریم تنها یک امر تشریفاتی نیست بلکه یک بازخوانی از تاریخ ایران است و جوانان ما می‌توانند با این مفاهیم راه خودشان را بیشتر و بهتر بشناسند.

انصاری در مورد اعمال تحریم‌های جدید آمریکا اظهار کرد: تحریم‌های آمریکا که در ۱۳ آبان عمدتا به تحریم‌هایی برمی‌گردد که در ۳۰ یا ۴۰ سال گذشته بوده است، البته در این برهه تاریخی بخشی از اقدامات آمریکا صرفا جنبه تبلیغاتی برای انتخابات کنگره و مجلس ملی این کشور دارد، چراکه ترامپ به این مسئله نیاز دارد که ژست قهرمانانه بگیرد.

وی افزود:ما هیچ وقت از تحریم استقبال نکردیم، تحریم همیشه برای مردم مشکلاتی فراهم می‌کند ما همیشه ما مایل هستیم با جامعه جهانی بر اساس احترام و منافع متقابل تعامل داشته باشیم.

انصاری خاطرنشان کرد: تحریم‌های آمریکا یک حرکت ظالمانه است و هدف از اعمال تحریم‌ها ایجاد مشکل در زندگی مردم است، امروز همه دنیا شاهد هستند که دولت ترامپ یک دولت زورگو و قانون شکست است، هرکجا که منافع آن‌ها تامین نشود، خیلی راحت از پیمان‌های بین المللی خارج می‌شود و همه جهان را برای خودشان می‌خواهد.

وی افزود: البته یک تفاوتی که این سری با دفعات قبل دارد آن است که آمریکا، چون چهره واقعی خودش را نشان داده است خیلی ازکشور‌های هم‌پیمان‌های خودش را از دست داده و بسیاری از کشور‌ها دیگر همراه او نیستند و حتی برخی‌ها هم در برابر او ایستاده‌اند.

انصاری خاطرنشان کرد: معنای این حرف این است که ترامپ استقلال کشور‌ها و حاکمیت ملی آن‌ها را به چالش کشیده و همین مسئله باعث شده که امروز اتحادیه اروپا در برابر زیاده خواهی ترامپ بایستند.

عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام خاطرنشان کرد: ما هم باید آمریکا را به چالش بکشیم و تبلیغات دروغین آمریکا را خنثی کنیم، اما در کنار آن هم مردم باید همکاری کنند و مسئولان هم تلاش کنند که مشکلات مردم را برطرف کنند.

برچسب ها: انصاری ، آمریکا ، تبلیغاتی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار