90 هزار انشعاب غیرمجاز برق در استان تهران
کد خبر: 933373
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003uoP
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۵
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران از وجود ۹۰ هزار انشعاب غیرمجاز در استان تهران خبر داد و گفت: در حال حاضر از مشترکان خانگی، صنعتی، کشاورزی، تجاری و آزاد، ۳۸۲ میلیارد تومان طلب داریم.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران از وجود ۹۰ هزار انشعاب غیرمجاز در استان تهران خبر داد و گفت: در حال حاضر از مشترکان خانگی، صنعتی، کشاورزی، تجاری و آزاد، ۳۸۲ میلیارد تومان طلب داریم.
«حاجی‌رضا تیموری» در حاشیه هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران با بیان اینکه در سطح استان تهران ۲۰ مگاوات انرژی خورشیدی، ۵۰ مگاوات انرژی گازسوز، ۵/۴ مگاوات بیوگاز و ۳/ ۳ مگاوات زباله‌سوز و همچنین ۸/۷۷ مگاوات نیروگاه تولید پراکنده نصب شده‌است، اظهار کرد: با توجه به اینکه پنل‌های خورشیدی پاک‌ترین انرژی را تولید می‌کنند، برنامه‌ریزی‌های متعددی را برای توسعه این انرژی در نظر داریم. وی با تأکید به این مسئله که باید بخش خصوصی مورد حمایت قرار گیرد، عنوان کرد: لازم است تا برای تولید انرژی تجدیدپذیر به سرمایه‌گذاران زمین داده شود و ادارات ذیربط همکاری‌های لازم را با سرمایه‌گذاران داشته باشند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران در خصوص بدهی مشترکان به این شرکت گفت: در حال حاضر از مشترکان خانگی، صنعتی، کشاورزی، تجاری و آزاد، ۳۸۲ میلیارد تومان طلب داریم و باید گفت که سالانه حدود ۹۵ درصد مطالبات وصول می‌شود.
وی با تأکید بر این مسئله که سالانه ۱۳۰۰ میلیارد تومان برق در استان تهران به فروش می‌رسد، اظهار کرد: در حال حاضر ۹۰ هزار انشعاب غیرمجاز در استان تهران وجود دارد که برای جلوگیری از برق دزدی اقداماتی همچون استفاده از کارشناسان حقوقی، بازدید اکیپ‌های فنی و استفاده از کارت‌های خودنگهدار در نظر گرفته شده‌است.
تیموری با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰ درصد شبکه‌های توزیع موجود در استان تهران فرسوده است، ادامه داد: نیاز است که دولت توجه ویژه‌ای به این مسئله داشته باشد، هر میزان از عوارضی که دولت دریافت می‌کند در اختیار شرکت توزیع قرار گیرد می‌توانیم در توسعه و اصلاح شبکه هزینه کنیم. وی در پاسخ به سؤال‌ی مبنی بر عملکرد شرکت‌های استان تهران برای نصب نیروگاه‌های تجدیدپذیر ابراز کرد: بر اساس مصوبه هیئت دولت، وزارتخانه‌ها، مؤسسات و شرکت‌های دولتی و نهاد‌های عمومی غیردولتی بر اساس لیستی که وزارت نیرو اعلام کرده باید طی دو سال حداقل ۲۰ درصد مصرف برق خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین کنند. او افزود: بر اساس مصوبه هیئت دولت اگر در این مدت یعنی از شهریور ۱۳۹۵ تا شهریور ۱۳۹۷ این موضوع محقق نشود، وزارت نیرو باید بر اساس نرخ تضمینی برق که از نیروگاه‌های تجدیدپذیر خریداری می‌کند، از این دسته مشترکان پول دریافت کند که متأسفانه بر اساس آمار تاکنون هیچ اداره‌ای حتی یک کیلووات برق را از این طریق تولید نکرده‌است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار