باقری: توانایی دفاع از عنوان قهرمانی را نداریم
کد خبر: 933350
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003uo2
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۸
گفت وگوی "جوان آنلاین " با سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری در آستانه مسابقات قهرمانی جهان
تیم ملی وزنه برداری در حالی از امروز با ترکیبی جوان و البته ناقض در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۸ روی تخته می رود که در دوره گذشته در آناهیم آمریکا توانست برای نخستین بار عنوان قهرمانی را کسب کند.

سرویس ورزشی جوان آنلاین – وحید صابری : تیم ملی وزنه برداری در حالی از امروز با ترکیبی جوان و البته ناقض در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۸ روی تخته می رود که در دوره گذشته در آناهیم آمریکا توانست برای نخستین بار عنوان قهرمانی را کسب کند.

کوروش باقری کارشناس و سرمربی سابق تیم ملی در گفت وگو با "جوان آنلاین" درباره ارزیابی اش از این دوره از رقابت ها گفت:مسابقات مهمی است و بر خلاف دیگر کشورها، ترکیب ناقص است و باید دید بچه ها چه وزنه هایی را بالای سر می برند.سال گذشته تیم کشورمان در غیاب ۱۰ کشور مطرح جهان با پنج نشان طلا، سه نقره و شش برنز به عنوان قهرمانی دست پیدا کرد. سهراب مرادی (سه مدال طلا در دسته ۹۴ کیلوگرم) و علی هاشمی (دو طلا و یک برنز در دسته ۱۰۵ کیلوگرم)، کیانوش رستمی (نقره یک‌ضرب ۸۵ کیلو)، بهداد سلیمی (نقره یک‌ضرب و برنز مجموع دسته +۱۰۵ کیلوگرم)، ایوب موسوی (دو مدال برنز دسته ۹۴ کیلو) و سعیدعلی حسینی (دو مدال برنز دسته +۱۰۵ کیلوگرم) مدال‌آوران کشورمان در امریکا بودند. باید ببینیم در این دوره وزنه برداران ما در میان تیم های قدرتمند جهان چه نمایشی می دهند.

وی در ادامه افزود: امسال تیم با توجه به خداحافظی بهداد سلیمی و مصدومیت سعید علی حسینی و دعوت نشدن کیانوش رستمی ، تیم قدرتمندی به حساب نمی آید و نباید به جز وزن سهراب مرادی ، از وزنه برداری دیگری انتظار داشت. باید منطقی فکر کرد چرا که تیم امسال بی مهره است و نباید انتظار زیادی از آن داشت البته در دوره ریاست چند ساله مرادی باید ببینیم چه وزنه بردارانی ، می توانند چهره شوند و مدال آوری کنند. همانطور که گفتم سال قبل ۱۰ تیم به خاطر دوپینگ و مسائل دیگر در مسابقات حضور نداشتند و تیم امروز حاضر در  عشق‌آباد با قبل فرق زیادی می‌کند . وزنه‌برداری ما اکثراً جوان هستند، سلطانی (۷۳ کیلوگرم)، عارف خاکی (۸۹ کیلوگرم)، امیر حقوقی (۹۶ کیلوگرم) از وزنه برداران جوانی هستند که اگر بتوانند وزنه های معول را بالای سر ببرند شاید بتوانند نظر امثال ما کارشناسان را قانع کنند وگرنه مدال آوری آنها چیزی شبیه معجزه خواهد بود. سلطانی ۱۹ ساله است و برای نخستین مرتبه قهرمانی بزرگسالان جهان را تجربه می کند و یا عارف خاکی فقط ۲۰ سال دارد و همانند سلطانی برای نخستین مرتبه قرار است دراین سطح وزنه بزند.

باقری با اشاره به ترکیب ناقص اظهار داشت: من خیلی نمی خواهم به مسائل درون فدراسیون دخالتی داشته باشم اما باید زودتر از این ها اسامی رد می شد تا این مسائل بوجود نیاید.آنچه مشخص است این که ما از روی ناچاری با ۸ وزنه بردار راهی مسابقات جهانی شدیم و باید دید ایران با این لشکر ناقص قرار است چه نتایجی را در ترکمنستان رقم بزند.

مربی سابق تیم ملی درباره اینکه آیا می توانیم مدافع عنوان قهرمانی باشیم افزود: اصلا نمی توانیم . ما توانایی دفاع از عنوان قهرمانی را نداریم چرا که ترکیب تیم جوان و بی تجربه. ضمن اینکه سایر تیم ها با نفرات اصلی پا به مسابقات می گذرانند. ما فقط در وزن ۹۶ کیلوی سهراب مرادی شانش مدال طلا داریم .البته بی شک با آمادگی او این روزها دارد طلای او مسجل است و برای شکستن رکورد پا به مسابقات گذاشته است.

***

 

 برنامه رقابت نمایندگان ایران: (ساعت مسابقات به وقت تهران است).

حسین سلطانی

گروه Aدسته 73 کیلوگرم:
13آبان، ساعت 18 و 30 دقیقه

عارف خاکی

گروه B دسته 89 کیلوگرم:
15 آبان، ساعت 13
گروه A ساعت 18 و 30 دقیقه

سهراب مرادی و امیر حقوقی

گروه A دسته 96 کیلوگرم:
16 آبان، ساعت 16

علی هاشمی و رضا بیرالوند

گروه A دسته 102 کیلوگرم:
17 آبان، ساعت 18 و 30 دقیقه

محمدرضا براری

گروه A دسته 109 کیلوگرم:
18 آبان، ساعت 16

علی داودی

گروه A دسته 109+ کیلوگرم:
19 آبان، ساعت 16

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار