سفارت امریکا اگر می‌ماند، عمر انقلاب به ۴۰ سال نمی‌رسید
کد خبر: 933346
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003uny
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۵
فرمانده کل سپاه در جمع راهپیمایان تهرانی ۱۳ آبان:
دولت امریکا که از ماه‌ها قبل برای ۱۳ آبان امسال روزشمار تهدید و جنگ روانی راه انداخته بود که دور دوم تحریم‌ها باز می‌گردد و چنین می‌شود و چنان، دو روز زودتر به استقبال بازگشت تحریم‌ها رفت و اعلام کرد از روز ۱۳ آبان وضعیت تحریم‌ها به قبل از برجام بازمی‌گردد.
دولت امریکا که از ماه‌ها قبل برای ۱۳ آبان امسال روزشمار تهدید و جنگ روانی راه انداخته بود که دور دوم تحریم‌ها باز می‌گردد و چنین می‌شود و چنان، دو روز زودتر به استقبال بازگشت تحریم‌ها رفت و اعلام کرد از روز ۱۳ آبان وضعیت تحریم‌ها به قبل از برجام بازمی‌گردد. مردم ایران همان زمان هم جدی نگرفتند. برجام چه تغییر محسوسی در زندگی مردم به وجود آورده بود که حالا قرار باشد اوضاع تغییر کند؟!

روز گذشته ۱۳ آبان بود؛ روزی نه به اسم «روز‌بازگشت تحریم‌ها» بلکه مثل همه سال‌های گذشته از انقلاب اسلامی روزی برای فریاد نفرت ملت ایران از دولت امریکا؛ روزی به اسم «مرگ بر امریکا»؛ فریادی که از تهران تا تمامی مراکز استان‌ها و تا شهر‌های دیگر ایران زنجیره‌ای از وحدت ملی برابر کارشکنی‌های مداوم دولت امریکا علیه اراده ملت ایران در دهه‌های متوالی؛ از سرنگونی دولت قانونی مصدق در دهه ۳۰ تا برهم زدن برجام در دهه ۹۰؛ این میانه هم هر روزمان از دشمنی امریکا نسبت به ما سرشار بوده است. راهپیمایی روز گذشته در سراسر ایران اعلام موضع دیگرباره ملت ایران علیه امریکا بود؛ اعلام آنکه در برابر بازگشت تحریم‌ها چه خواهیم کرد؛ ما ایستاده‌ایم.

اگر سفارت امریکا باقی می‌ماند انقلاب به ۴۰ سال نمی‌رسید

سرلشکر محمدعلی عزیز جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران سخنران ویژه مراسم گرامیداشت ۱۳ آبان در تهران و در مقابل لانه جاسوسی امریکا بود. وی با اشاره به رویداد‌های مهمی که در ۱۳ آبان رخ داده، گفت: در ۱۳ آبان ۵۸ شاهد استقرار یک دولت لیبرال و موقتی بودیم که با ارتباط‌های پشت صحنه‌ای که امریکایی‌ها با آن‌ها گرفته بودند، مشغول توطئه و به انحراف کشیدن انقلاب اسلامی بودند. جوانان انقلابی در دانشگاه‌ها و مسلمانان پیرو خط امام تحمل دیدن چنین حرکت خطرناک و منحرف‌کننده انقلاب را نداشتند. با طبقه‌بندی بسیار بالا قرار بر این شد که تظاهراتی از خیابان شهید طالقانی به سمت لانه جاسوسی انجام گیرد که فقط تعداد محدودی از دانشجویان و مسئولان این دانشگاه‌ها با سازماندهی‌ای که شده بود، می‌دانستند قرار است به لانه جاسوسی حمله شود. سرلشکر جعفری با اشاره به اتفاقات روز ۱۳ آبان ۵۸ و به اسارت درآوردن دیپلمات‌های امریکایی گفت: در همان لحظات اول این حرکت با تأیید بسیار قاطع حضرت امام (ره) مواجه شد و مردم به دنبال تأیید حضرت امام خمینی (ره) با حضور در همین محل از حرکت دانشجویان پشتیبانی کردند و این تبدیل به انقلاب دوم ملت ایران شد. اگر امریکایی‌ها در این لانه جاسوسی باقی می‌ماندند بدون تردید انقلاب ما عمر ۴۰ ساله نمی‌کرد و در همان دهه اول انقلاب کار انقلاب تمام بود. وی با تأکید بر اینکه از ۱۳ آبان ۵۸ دیگر دیپلمات، جاسوس و لانه امریکایی که بتواند علیه انقلاب توطئه کند نداریم، اظهار داشت: از همان روز شاهد پیشرفت‌های مختلف در کشور بودیم، هر چند امریکایی‌ها بعد از آن اقدامات گسترده‌ای در خارج کشور در دست اقدام و اجرا داشتند و هنوز هم این کار را ادامه می‌دهند، اما تفاوت بسیار زیادی است زمانی که آن‌ها در داخل کشور تحت عنوان سفارت و فعالیت دیپلماتیک برنامه‌ریزی کنند یا اینکه در خارج کشور بتوانند چنین کار‌هایی را انجام دهند.

نظامیان امریکا علاقه‌ای به درگیری با ایران ندارند

سرلشکر جعفری خطاب به جوانان گفت: اگر در ۱۳ آبان سال ۵۸ بساط لانه جاسوسی امریکا جمع نمی‌شد امریکا این شیطان بزرگ می‌توانست با هدایت مستقیم عناصر داخلی و حمایت مستقیم از لیبرال‌ها و تکنوکرات‌های غرب‌گرا در همان دهه اول انقلاب اسلامی را با شکست مواجه کند. این موضوع قابل توجه و تأمل است برای آن‌ها که امروز به دنبال مذاکره و ارتباط با امریکا هستند.
سرلشکر جعفری اضافه کرد: برخی از مسئولان به ظاهر انقلابی ما از تسخیر لانه جاسوسی به وحشت افتاده بودند و با ادامه این حرکت مخالف بودند و توصیه می‌کردند که گروگان‌ها آزاد شوند و امریکایی‌ها به لانه جاسوسی‌شان بازگردند. بعضی از آن‌ها این اعتقاد را در دلشان نگه می‌داشتند و آن را ابراز نمی‌کردند، البته بعد‌ها در مواضع و بیاناتشان ظهور و بروز داده شد. تنها اندکی از مسئولان انقلابی ما و در رأس آن مقام معظم رهبری بودند که با این حرکت انقلابی به شدت موافق بودند و با حضور خودشان در روز‌های اول اشغال لانه جاسوسی از این حرکت انقلابی حمایت کردند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به آنکه این روز‌ها شاهد بروز نشانه‌های اسقاط شدن ابزار تحریمی امریکا علیه ایران و اقرار صاحبنظران غربی به افول قدرت پوشالی امریکا هستیم، گفت: باور این نکته قدری سخت است. کم و بیش همه ما تحت تأثیر جنگ رسانه‌ای دشمن هستیم، اما اگر به اظهارات کارشناسان غربی گوش فرا دهیم باور این موضوع آسان خواهد بود. وی با اشاره به برخی از اظهارنظرات مراکز و اندیشکده‌های غربی و امریکایی در مورد افول قدرت امریکا در جهان بیان داشت: نشریه امریکایی فارین‌پالیسی می‌گوید بعد از آخرین ارزیابی پنتاگون از توان نظامی ایران سران نظامی امریکا علاقه‌ای به درگیری با ایران ندارند. محترمانه این یعنی ترس از حزب‌الله و قدرت دفاعی ایران اسلامی. یک سایت خبری دیگر به نام میدل‌ایست مانیتور می‌گوید نیروی دریایی سپاه با اتکا به تاکتیک‌های نامتقارن خود بار‌ها امریکایی‌ها و انگلیسی‌ها را در خلیج‌فارس تحقیر کرده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران در این باره اضافه کرد: اندیشکده امریکایی مدیریت بحران در خاورمیانه می‌گوید قدرت منطقه‌ای ایران در دوران جمهوری اسلامی هرگز گسترده‌تر از الان نبوده است و اعراب پاسخی برای موشک‌ها و نیروی دریایی ایران ندارند. مشاور سابق ترامپ پس از انتخابات عراق و رقابت انقلاب اسلامی با امریکا می‌گوید ایران در عراق سه بر صفر امریکا را شکست داد، چون هر سه موقعیت عراق در حال حاضر در اردوگاه طرفدار ایران است.

سرلشکر جعفری افزود: وزیر پیشین امریکا نوشته‌ای دارد که می‌گوید تهدید ایران حقارت محض است و در آن آورده است گمان اینکه بتوانید ایرانی‌ها را با تهدید مجبور به کاری کنید حماقت محض است. آنجا منطقه ایران است. رسیدن به ثبات در سوریه بدون همکاری با ایران و دیگر بازیگران در منطقه ممکن نیست. پنتاگون اخیراً ابلاغیه‌ای به واحد‌های نظامی امریکا در منطقه صادر کرده است با این مضمون که از ترویج و نشر هر گونه اخبار در مورد توانمندی‌های ایران در بین سربازان امریکایی جلوگیری شود تا تأثیری بر روحیه آن‌ها نگذارد. این‌ها اظهارات مقامات، کارشناسان و محققان امریکایی است.

شکست‌های پی‌درپی امریکا

فرمانده کل سپاه به شکست‌های پی در پی امریکا برابر ایران از جمله در واقعه طبس و جنگ تحمیلی هشت ساله اشاره کرد و در ادامه شکست‌های مفتضحانه امریکا در منطقه گفت: شکست در اجرای برنامه‌هایی که به قول خودشان در خاورمیانه جدید می‌خواستند اجرا کنند از جمله توسعه اسرائیل غاصب از رود نیل تا فرات جزو برنامه‌های امریکا و نظام استکبار بود. شکست بعدی در سوریه بود که داعش را درست کردند و مصائب و مشکلات را برای ملت سوریه به وجود آوردند، اما در برابر جبهه مقاومت اسلامی شکست خوردند و اقرار به شکست را از زبان خودشان شنیدیم. قطعاً اگر آمادگی ملت ایران نبود چنین پیروزی‌هایی نصیب انقلاب اسلامی، جبهه مقاومت و ملت ایران نمی‌شد. فرمانده کل سپاه پاسداران شکست‌های بعدی امریکا را در عراق و یمن دانست و تأکید کرد: همه می‌دانند در جنگ یمن محور اصلی امریکاست و عربستان را جلو انداختند و این روز‌ها به دنبال نجات خودش و این سعودی‌های خائن از جنگ یمن است.

شکست امریکا در ایجاد آشوب‌های داخلی در ایران

سرلشکر جعفری افزود: امریکا با همه برنامه‌ریزی‌هایی که برای ایجاد ناامنی در ایران انجام داد شکست خورد. اوج آن در توطئه‌های سال ۷۸ بود و بعداً به روشنی به آن اقرار کردند، در فتنه ۸۸ هم نیرو آموزش دادند و برنامه‌ریزی کردند و شکست خوردند. در دی ماه سال قبل باز اقرار به دخالت کردند و تابستان امسال نیز اصلاً برنامه آن‌ها شکل نگرفت. این‌ها هم شکست‌های پی‌در‌پی بود که انجام می‌گرفت. وی ادامه داد: بررسی روند شکست‌های پی در پی امریکا در برابر ایران و مقاومت اسلامی و قدرت مردمی انقلاب اسلامی بیانگر آن است که توطئه‌های امریکا در رابطه با تحریم اقتصادی به یاری خداوند و با ادامه مقاومت آگاهانه مردم و مسئولان ما شکست خواهد خورد. تجربه شکست‌های پی‌در‌پی امریکا گویای این حقیقت است که راهبرد مقاومت و ایستادگی در برابر نظام سلطه تنها راه غلبه بر دشمنان شکست‌خورده است و از آنجا که ملت ایران با عزمی راسخ این راه برگرفته از نهضت پرشور حسینی را به یاری خداوند ادامه می‌دهند غلبه بر جنگ اقتصادی و شکست پروژه تحریم ایران نیز نزدیک خواهد بود.

سرلشکر جعفری خطاب به امریکا و رئیس‌جمهور این کشور گفت: آقای ترامپ هرگز ایران را تهدید نکن زیرا هنوز ناله‌های پر از وحشت نظامیان امریکایی در طبس شنیدنی است و هنوز ناله‌هایی از سر ترس ملوانان شما و دوستان انگلیسی‌تان در آب‌های خلیج‌فارس شنیدنی است و خود بهتر می‌دانید که روزانه چه تعداد از کهنه سربازان شما در جامعه امریکا دست به خودکشی می‌زنند از افسردگی و وحشتی که در جبهه‌های جنگ به آن‌ها دست داده است. پس ما را تهدید نظامی نکنید و از تهدید نظامی نترسانید.

حاشیه‌های راهپیمایی ۱۳ آبان 
 
حضور چهره‌های اصلاح‌طلب و اصولگرا
روز گذشته جلسه مجلس شورای اسلامی زودتر به پایان رسانده شد تا نمایندگان مجلس امکان شرکت در راهپیمایی ۱۳ آبان را داشته باشند. سیدحسین نقوی حسینی نماینده ورامین، محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان، دهقان نماینده طرقبه، کریمی قدوسی نماینده مشهد، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر و تعدادی دیگر از نمایندگان از حاضران در این راهپیمایی بودند. همچنین در اقدامی قابل توجه، محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید به همراه محمد صادقی، احمد مازنی، محمدعلی وکیلی، حسین محجوب و چند تن دیگر از اعضای این فراکسیون از نمایندگان حاضر در این تجمع استکبارستیزانه بودند. در این مراسم همچنین حسین شریعتمداری، محمدعلی افشانی (شهردار تهران) و حجت الاسلام قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی حضور داشتند.

دلار زیر پای تهرانی‌ها
مردم تهران در راهپیمایی ۱۳ آبان بنر بزرگ منقش به عکس‌های دلار امریکا را زیر پای خود لگدکوب کردند. جمعیت انبوه شرکت کننده در این مراسم با لگدکوب کردن دلار، واحد پول امریکا و نماد سلطه‌خواهی اقتصادی این کشور بر جهان، عزم خود را در مقابله با توطئه‌های اقتصادی دشمن به ویژه در حوزه ارزی و پیگیری اقتصاد مقاومتی اعلام کردند. پیش از این رهبر انقلاب خواستار حذف دلار از مبادلات تجاری شده بودند و برخی کشور‌ها هم از این اقدام استقبال کردند.

آتش زدن پرچم امریکا، اسرائیل و عروسک ترامپ
مردم تهران با حضور در راهپیمایی گسترده ۱۳ آبان با آتش کشیدن پرچم امریکا، انگلیس و عروسک نمادین ترامپ نفرت و انزجار خود را نسبت به مقامات امریکایی نشان دادند. شرکت کنندگان در مراسم دیروز با حمل پلاکارد‌هایی با مضمون جمله‌ای از رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر وقیح‌تر و بی‌ادب‌تر شدن امریکایی‌ها از وقاحت ساکنان کاخ سفید و کنگره امریکا اعلام انزجار کردند.

یادآوری تأکیدات رهبری در بدبینی به مذاکره با امریکا
شرکت کنندگان در مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی پلاکارد‌هایی حمل می‌کردند که در آن از قول امام خمینی آمده بود: «امریکا دوست نمی‌خواهد، خدمتگزار می‌خواهد.» همچنین بنر‌های دیگری در دست شرکت کنندگان در مراسم یوم الله ۱۳ آبان به چشم می‌خورد که اعلام مکرر خوشبین نبودن به مذاکره با امریکا را از سوی مقام معظم رهبری یادآور شده بود.

واکس زدن کفش روی پرچم امریکا و رژیم صهیونیستی
در مراسم راهپیمایی دیروز که با حضور چهره‌های مختلف سیاسی و نمایندگان مجلس هم همراه بود، دانشجویان با برپایی غرفه‌های مختلف فرهنگی به شرکت کنندگان خدمات رسانی کردند. واکس زدن کفش راهپیمایان روی پرچم امریکا و اسرائیل غاصب با هزینه «۳ مرگ بر امریکا»، به آتش کشیدن و عبور از روی پرچم این کشورها، برگزاری کارگاه دشمن‌شناسی و غرفه کودکان از بخش‌های مختلفی بود که در راهپیمایی دیروز شاهد بودیم. غرفه یادآوری سه واقعه ماندگار در ۱۳ آبان در سال‌های مختلف هم یکی از قسمت‌های پرمخاطب راهپیمایی دیروز بود.

طومار علیه گره زدن نان و آب ملت به لوایح امریکایی
انبوه جمعیت مردم تهران که دیروز ۱۳ آبان در ویژه مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی حضور یافته بودند، طومار تهیه شده از سوی خانواده‌های شهدا را امضا کردند. امضا کنندگان در این طومار ضمن ابراز نگرانی از آینده انقلاب و کشور نسبت به «گره زدن نان و آب ملت به لوایح امریکایی» هشدار دادند و با تأکید بر اینکه وعده الهی محقق خواهد شد، خواستار برخورد قاطع با آن دسته از مسئولان و نمایندگان مجلسی شدند که به ملت ایران دهن‌کجی می‌کنند.
 
راهپیمایان خارجی در تهران!
یکی از حاشیه‌های مراسم امسال در تهران حضور اتباع و دانشجویان خارجی در بین مردم تهران و سردادن شعار مرگ بر امریکا بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار