القای دشمنی آمریکا با دولت ‌ایران ‌توطئه‌‌ خطرناکی است
کد خبر: 933312
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003unQ
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶
مقدم‌فر:
مشاور فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ایستادگی در پروژه استخفاف نابخشودنی‌ترین گناه ملت ایران از نگاه آمریکایی‌هاست و ذات پویای انقلاب اسلامی هرگز با استکبار سازگار نیست بنابراین این انقلاب هرگز تسلیم آمریکا و ایادی استکباری نخواهد شد.

جوان آنلاین: حمیدرضا مقدم فر پیش از ظهر امروز در جمع راهپیمایی‌کنندگان 13 آبان در میدان انقلاب ارومیه با بیان این که وقوع انقلاب اسلامی پدیده‌ای شگفت‌انگیز در جهان دو قطبی است، اظهار داشت: این موضوع ریشه در باور دینی ملت ایران برای عزت طلبی و استقلال‌طلبی داشت و نظام سلطه جهانی به سبب ماهیت استکباری خود از همان ابتدای شکل‌گیری این انقلاب با آن از سر ستیز برآمد.

مقدم‌فر بیان کرد: نظام سلطه نه وقوع و نه ماندگاری انقلاب را با تکیه به اسلام واقعی و اسلام انقلابی نمی‌تواند تحمل کند چون ماهیت نظام سلطه جهانی ماهیتی فرعونی است که در قرآن نیز به آنبا صراحت  اشاره شده و این حقیقت، امروز در بیان مواضع بی‌شرمانه سران استکبار جهانی و آمریکا به وضوح و صراحت تمام مطرح می‌شود.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: آنچه دشمنان در موضوع تغییر رفتار جمهوری اسلامی دنبال می‌کنند همان به اطاعت کشاندن ملت قهرمان ایران با تسلیم پذیری آنان در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکاست.

وی عنوان کرد: درک این شیوه دشمنی آمریکا یعنی استخفاف در شرایط مختلف بسیار مهم است، استخفاف به این معنی است که نقاط قوت انقلاب اسلامی انکار شده و نقاط ضعف آن برجسته سازی می‌شود و همچنین برجسته سازی نقاط قوت نظام سلطه جهانی و القای توهم شکست‌ناپذیری آن نیز صورت دیگر از معانی استخفاف است.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: یارگیری از جبهه اهل حق و نفوذ در این جبهه، تئوریزه کردن خط سازش و بی‌نتیجه دانستن مقاومت در برابر سلطه جهانی و برجسته سازی تحریم و کارآمد نشان دادن آن برای آن که مردم به اشتباه تصور کنند که مشکلات با دست آن‌ها باز می‌شود از دیگر معانی استخفاف است.

وی عنوان کرد: ملت ایران با انقلاب شکوهمند اسلامی خود توانسته با روحیه عزت طلبی و استقلال طلبی در برابر پروژه استخفاف بایستد و از این رو این موضوع بزرگ‌ترین و نابخشودنی‌ترین گناه ملت ایران از نگاه آمریکایی‌هاست اما مروری بر تاریخ انقلاب اسلامی و حوادث خرد و کلان جهان نشان می‌دهد علیرغم هیاهوی پوچ آمریکایی‌ها پروژه استخفاف در حال شکست خوردن است که هم در ایران و هم در سایر نقاط مهم جهان از جمله غرب آسیا می‌توان این موضوع را مشاهده کرد.

مقدم فر عنوان کرد: روحیه مقاومت و استقلال‌طلبی مردم ایران امروز خود را در مقاومت 40 ساله جمهوری اسلامی و پیشرفت و ماندگاری آنان درحالی‌که فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشته است نشان می‌دهد و در حقیقت مهم‌ترین درس 13 آبان نیز فراموش نکردن این راه است.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ما نشان داده‌ایم می‌توان مقاومت کرد و در عین حال پیشرفت نیز داشت افزود: امروز بسیاری از بددلان و بدخواهان می‌خواهند القا کنند مقاومت در برابر آمریکا سبب می‌شود ایران به کره شمالی دیگری تبدیل شود در حالی که ذات پویای انقلاب اسلامی هرگز با چنین چیزی موافق نیست و در عمل هم نشان داده است و مقاومت در برابر آمریکا سرمایه‌سوز نبوده است بلکه سرمایه‌ساز است.

وی بیان کرد: امروز ما هزینه‌هایی که برای مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا پرداخت می‌کنیم به مراتب کمتر از هزینه‌هایی است که با تسلیم و سازش در برابر آمریکا پرداخت خواهیم کرد و از نکات مهم دیگر می‌توان به تحمیل جنگ روانی و جنگ رسانه‌ای به ملت ایران برای کاهش قدرت تحلیل مسائل در افکار عمومی اشاره کرد که می‌خواهد قدرت تحلیل صحیح بازار از مردم گرفته و مسائل فرعی را به جای مسائل اصلی بنشانند.

مقدم فر بیان کرد: مسئله اصلی ما در این روزها استحکام بخشی به ساخت درونی نظام در عرصه‌های سیاسی اقتصادی و فرهنگی است و مسئله فرعی نیز مسائل روزمره و مشغولیت آفرینی‌های بی‌مورد به بهانه‌های مختلف است که با حمایت جریان واداده و سازش طلب و آن‌هایی که در سر خواب فتنه‌های دیگری را می‌بینند با استفاده از فضای نوین رسانه‌ای برجسته سازی می‌شود.

وی یادآور شد: آن‌ها هر روز افکار عمومی را با مسئله کوچک درگیر می‌کنند تا به فرمایش امام خمینی (ره) آمریکا را در ذهن مردم به فراموشی بسپارند.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: تطهیر چهره آمریکا و انداختن بار چالش‌های پیش آمده پس از روی کار آمدن رئیس جمهور بی‌تدبیر و بی‌اخلاق آمریکا بر دوش ایران کار صحیحی نیست و این هم تصور غلطی است که در لحن و ادبیات خود تجدید نظر کنیم دشمنی آمریکا با ما کمتر می‌شود غافل از اینکه دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی دشمنی دیرینه و ماهیتی است و به کارکرد آن هیچ ارتباطی ندارد.

مقدم فر بیان کرد: تئوریزه کردن سازش پروژه‌ای است که به شدت از سوی برخی تعقیب می‌شود و القای اینکه دشمنی آمریکا با دولت جمهوری اسلامی ایران بوده و به مردم ارتباطی ندارد از توطئه‌های خطرناکی است که دیروز توسط مقام معظم رهبری نسبت به این برداشت تذکر جدی داده شد.

وی تاکید کرد: ما برای اثبات انقلابی گری خود نیاز به دشمنی مانند آمریکا نداریم چون انقلابی گری ما تنها در بعد سلبی تعریف نمی‌شود.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: برخی می‌گویند جمهوری اسلامی برای حفظ و ماندگاری خود نیاز به دشمنی با آمریکا دارد در حالی که این فکر کاملاً غلط و زمینه‌ساز سازش در برابر آمریکاست و انقلابی‌گری ما در بعد ایجابی برای پیشرفت و پیش روندگی انقلاب در تمامی عرصه‌ها تعریف می‌شود.

وی یادآور شد: مبارزه با آمریکا تلاش برای برداشتن موانع از مسیر پیشرفت کشور است، پیشرفتی که الگوهای آن شهید تهرانی‌مقدم‌ها، مرحوم کاظمی‌ها و دیگر افراد از این قبیل هستند و امروز حضور جوانان و رویش‌های جدید انقلاب در صحنه بیش از پیش لازم است و امروز این جوانان با الهام از شهدای والامقام چون شهیدان باکری راه انقلاب اسلامی را پر قدرت و صلابت طی می‌کنند.

مقدم فر با اشاره به شعار آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی گفت: مردم غیور آذربایجان همیشه پشتیبان مستحکم نظام اسلامی بوده و ظهور و بروز وحدت ملی در آذربایجان غربی و همبستگی مثال‌زدنی شیعه و سنی و ترک و کرد در کنار هم و مرزبانی از تمامیت ارضی نظام مقدس جمهوری اسلامی در نوع خود قابل ستایش است.

وی یادآور شد: آذربایجان نماد ایستادگی و سرافرازی جمهوری اسلامی در برابر دشمنان انقلاب اسلامی بوده و این موضوع ادامه خواهد داشت و در شرایط فعلی نیز برای برون رفت از مشکلات موجود چون قله‌ای مرتفع خواهد درخشید همان‌گونه که در گذشته این نقش آفرینی را داشته است.

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار