مالیات بیش از هزار میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان در سال ۹۶
کد خبر: 933220
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003ulw
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۵
بهره‌داری از 1061 طرح محرومیت‌زدا و اشتغال‌زا
طبق گزارش ارائه شده توسط سعیدی‌کیا در این مجمع، مالیات بنیاد مستضعفان در سال گذشته بیش از ۱۰۴۹۲ میلیارد ریال محاسبه شده که بر اساس قوانین تا مهلت مقرر قانونی پرداخت و مفاصا حساب دریافت می‌شود.
طبق گزارش ارائه شده توسط سعیدی‌کیا در این مجمع، مالیات بنیاد مستضعفان در سال گذشته بیش از ۱۰۴۹۲ میلیارد ریال محاسبه شده که بر اساس قوانین تا مهلت مقرر قانونی پرداخت و مفاصا حساب دریافت می‌شود.
‌به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، مجمع عمومی عادی سالانه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای عملکرد در سال ۹۶ با حضور ریاست بنیاد مستضعفان، اعضای هیئت امنا و معاونت نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری، معاونان بنیاد و حسابرس برگزار شد. در جلسه مجمع رئیس بنیاد مستضعفان در بخشی از گزارش خود با اشاره به سیاست بنیاد در ورود شرکت‌ها به بورس گفت: در شش ماهه اول سال ۱۳۹۷ از تعداد شش شرکت که سهام آن‌ها عرضه شده، تعداد سه شرکت متعلق به بنیاد بوده‌است. محمد سعیدی‌کیا افزود: به بیانی در سال ۱۳۹۶ سهام شرکت‌های فولاد کاوه جنوب کیش، دامپروری زاگرس شهرکرد، هتل پارسیان کوثر و در سال ۱۳۹۷ سهام شرکت‌های قیام اصفهان، بینالود نیشابور، شیشه‌سازی مینا در بورس عرضه شده‌است. رئیس بنیاد مستضعفان با تشریح عملکرد بنیاد در کمک به پیشرفت و آبادانی مناطق محروم روستایی گفت: اعضای صندوق‌های خرد توسعه روستایی، هر چقدر که پس‌انداز کنند، ما هم به همان اندازه به این صندوق‌ها کمک مالی می‌کنیم به طوری که تا به‌حال در ۱۴۴ روستا در قلعه گنج، روستاییان ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان پس‌انداز داشته‌اند و بنیاد نیز حدود ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان واریز کرده‌است.
وی تصریح کرد: بدین ترتیب با سرمایه‌ای بالغ بر حدود ۸ میلیارد تومان، بیشتر از ۱۰‌میلیارد تومان برای کار‌آفرینی و پیشرفت و آبادانی روستا‌ها از محل موجودی صندوق و اقساط برگشتی وام داده‌شده‌است. سعیدی‌کیا در مورد تسهیلات اشتغالزا بیان کرد: در همین راستا، تاکنون ۲۴۰۰ طرح با ۱۴۰۰ میلیارد تومان تصویب شده و ۲۱۰۰ طرح هم قرارداد بسته شده و تسهیلات گرفته‌اند و ۱۰۶۱ طرح نیز به بهره‌برداری رسیده است.
عمده هزینه‌های برنامه‌ای بنیاد مستضعفان
بنابراین گزارش در سال ۱۳۹۶ معادل مبلغ ۸۱۷۰ میلیارد ریال در حوزه اجتماعی و محرومیت‌زدایی از طرف بنیاد هزینه شد که از جمله آن‌ها می‌توان به برخی موارد اشاره کرد.
تسهیلات طرح اشتغالزایی در مناطق روستایی کشور، خرید تجهیزات و ساخت مراکز درمانی، کمک به تهیه مسکن نیازمندان، کمک به اماکن مذهبی، کمک به سازمان‌ها و مؤسسات حمایتی، پیشرفت و آبادانی مناطق محروم از جمله منطقه قلعه گنج، اردو‌های هفتگی دانش‌آموزی و کمک به ارتقای تحصیلی دانش‌آموزان و همچنین طرح سلامت مادران باردار از آن جمله است.
همچنین بر اساس گزارش فعالیت سال ۹۶ بنیاد مستضعفان مبلغ ۳۸۵ میلیارد ریال کمک بلاعوض پرداختی برای تأمین مسکن خانوار‌های شهری و روستایی دارای حداقل دو عضو معلول پرداخت کرده‌است. در این گزارش تأکید شده که با توجه به اثرات ارزشمند و مؤثر اجرای طرح «پیشرفت و آبادانی قلعه‌گنج» تجارب این طرح موفق در توانمندسازی مناطق دیگر از جمله شهرستان‌های لنده و چالدران استفاده خواهد شد.
برای سال ۹۶ و در راستای منویات مقام معظم رهبری و با تأیید هیئت امنای بنیاد مستضعفان در اجرای طرح حمایتی اهدای اسناد املاک علوی به واجدان شرایط و محرومان مناطق کم‌برخوردار کشور طی سال‌های ۱۳۹۴، ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ تعداد۶۵هزار و ۹۴۸ فقره قرارداد واگذاری املاک بنیاد منعقد شد که ۵/ ۹۸درصد به صورت رایگان به گیرندگان واگذار شده‌است. در مورد حسابرسی از بنیاد نیز می‌توان گفت: از تعداد ۱۷۹ شرکت در سال ۹۶ که گزارش حسابرسی آن‌ها اخذ شده، تعداد ۱۵۱ شرکت اظهار نظر «مقبول» حسابرس را دریافت کرده‌اند که گروه بنیاد از این بابت در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد. بنیاد در بخش پرداخت مالیات نیز عملکرد شفافی را داشته است، بر اساس سوابق پرداخت مالیاتی، طی سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۵، بنیاد مستضعفان در مجموع بیش از ۴۷۰۰ میلیارد تومان مالیات پرداخت کرده‌است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار