۴۵ هزار طرح اشتغال روستایی تسهیلات گرفتند
کد خبر: 933178
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003ulG
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۳
با تخصیص نیمی از منابع ۵/ ۱ میلیارد دلاری صندوق توسعه برای اشتغال در ۹ماهه گذشته از اجرای طرح از ۱۲۶ هزار و ۵۰۹ طرح ارسال شده به بانک‌ها ۵۱ هزار و ۴۹۴ طرح تأیید و تسهیلات به ۴۵ هزار و ۲۴ طرح پرداخت شد.
به گزارش مهر، طرح دولت ویژه اشتغال روستایی و عشایری و همچنین سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی بهمن ماه سال گذشته با پرداخت تسهیلات یارانه‌دار، با اختصاص ۵ /۱ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی آغاز شد تا با تخصیص مرحله‌ای منابع این صندوق به چهار مؤسسه عامل مجری طرح و تلفیق منابع داخلی بانک‌ها در مجموع معادل ریالی ۱۲ هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی و عشایری اختصاص یابد. اما از مجموع منابع ۵ /۱ میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی تاکنون ۵۰ درصد از این منابع یعنی معادل ریالی ۷۵۰ میلیون دلار (۳ هزار میلیارد تومان) به چهار مؤسسه عامل مجری طرح اشتغال روستایی یعنی بانک کشاورزی، بانک توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید و پست بانک اختصاص یافته است.

طبق قانون این چهار مؤسسه عامل نیز مکلف بودند معادل منابع تخصیصی از صندوق توسعه ملی را از منابع داخلی خود در اجرای این برنامه اختصاص دهند؛ بنابراین در مرحله نخست، از بهمن ماه سال گذشته تاکنون ۶ هزار میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات به طرح‌های دارای توجیه اقتصادی و اشتغالزا تخصیص پیدا کرده است.

تأیید ۵۱۴ هزار و ۹۴ طرح برای پرداخت تسهیلات

بر اساس اطلاعات دریافتی از آخرین گزارش‌گیری عملکرد برنامه اشتغال روستایی و عشایری در بازه زمانی ۹ ماهه بهمن ماه سال گذشته تا پنجم آبان امسال، تعداد ۲۴۵ هزار و ۶۸۳ طرح از سوی متقاضیان برای دریافت تسهیلات اشتغال به دستگاه‌های اجرایی ارسال شده است که پس از ارجاع طرح‌ها به کمیته‌های فنی، از این میزان در نهایت ۱۲۶ هزار و ۵۰۹ طرح در کمیته‌های فنی تأیید و به مؤسسات عامل ارسال شد و تاکنون ۵۱ هزار و ۴۹۴ طرح اشتغالزا برای پرداخت تسهیلات مصوب شد که مبلغ کل تسهیلات پرداختی به این طرح‌ها ۶ هزار و ۶۸۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است.

از مجموع ۵۱۴ هزار و ۹۴ طرح اشتغال مصوب به ارزش ۶۶۸۵ میلیارد تومان، تعداد قرارداد‌های منعقد شده بین مؤسسات عامل با متقاضیان ۴۷ هزار و ۲۴۳ طرح به ارزش ۵۳۴۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده است.
همچنین از تعداد کل قرارداد‌های منعقد شده، تسهیلات ۴۵ هزار و ۲۴ طرح به مبلغ ۴۴۲۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان نیز پرداخت شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار