کودکان و نوجوانان با کمک مفهوم پایداری مسیر خود را پیدا می‌کنند
کد خبر: 933151
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003ukp
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد:
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: مفاهیم بسیار ارزشمندی مثل پایداری و مقاومت باید به نسل‌های جدید منتقل شوند تا کودکان و نوجوانان در آینده با کمک آنها مسیر خود را پیدا کنند.

به گزارش «روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران»، حجت الاسلام محمدحسن کاویانی راد روز شنبه ۱۲ آبان ماه در نخستین همایش تجلیل از مروجان ادبیات پایداری در حوزه کودک و نوجوان با اشاره به فرا رسیدن روز ۱۳ آبان، گفت: این روز نماد مقاومت، استکبارستیزی و شکل گیری فرهنگ مقاومت در نسل نوجوان است. حضور و نقش دانش آموزان و نوجوانان در روز ۱۳ آبان این مسئله را نشان داد که سرمایه‌گذاری برای نسل جوان و نوجوان محصولی بیش از حد انتظار را در پی دارد.

وی با تأکید بر اهمیت و جایگاه ادبیات در ترویج و توسعه فرهنگ مقاومت و ایثارگری گفت: ادبیات ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد، اما امروز ادبیات ما از داخل با تهدیدهایی روبروست که نمونه آن را می‌توان در جعل کلام و تولید کلمات عجیب در ادبیات دید و این مسئله در آینده مشکلاتی را در پی خواهد داشت. بنابراین باید برای استفاده از این ظرفیت بسیار خوب برنامه‌ریزی کرد تا ضمن بهره‌مندی از آن، جلوی این تهدیدها را هم گرفت.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر ضرورت درونی سازی مقوله ارزشمند پایداری گفت: ضرورت این مسئله امروز بیش از هر زمانی احساس می‌شود و ما برای حفاظت از مفاهیممان نیاز به تقویت زیرساخت‌هایی داریم که در قله آن، فرهنگ غنی ایثار و شهادت قرار دارد. امروز به شدت نیاز داریم که مؤلفه‌های پایداری با ابزار هنر و ادبیات ترویج و توسعه یابد.

حجت الاسلام کاویانی راد افزود: ترویج فرهنگ پایداری دارای دو رکن است بخش اول آن داشتن پیام و محتواست که در این زمینه ما دارای منابع بسیار خوبی هستیم و بیش از ۹ میلیون سند از شهدا و ایثارگران منبع بسیار مناسبی است که می‌توان از آن برای تولید آثار فاخر و جهانی استفاده کرد. رکن دوم نیز ظرفیت مخاطبان است که باید مورد توجه قرار بگیرد. نوجوانان گروهی هستند که با وجود قرار داشتن در سنی حساس در معادلات چندان مورد توجه نیستند.

وی تأکید کرد: مفاهیم بسیار ارزشمندی مثل پایداری و مقاومت باید به نسل‌های جدید منتقل شوند تا کودکان و نوجوانان در آینده با کمک آنها مسیر خود را پیدا کنند. موضوع مقاومت، ظلم ستیزی و استقامت می‌تواند تأثیر بسیار خوبی بر نوجوانان و جوانان ما بگذارد. همه ما مجموعه‌ای از این مفاهیم را به واسطه خواندن آن‌ها در طول تحصیل به یاد داریم که نشان از تأثیرگذاری آن‌ها دارد.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان گفت: ایثار و فداکاری بر اساس عنصر همدلی شکل می‌گیرد و استوار می‌شود و باید برای شکل‌گیری این عنصر در سنین پایین برنامه‌ریزی کرد تا مدیران فردای آینده ما از کودکی و نوجوانی بر اساس این مفاهیم آموزش ببینند و ساخته شوند.

برچسب ها: بنیاد ، نوجوانان ، کودکان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار