انتقاد علی مرادی از نپذیرفتن اسامی ۷۹ وزنه بردار و پاسخ مسئولان فدراسیون جهانی
کد خبر: 932989
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003uiD
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
علی مرادی در کنگره فدراسیون جهانی وزنه برداری نسبت به تصمیم IWF مبنی بر نپذیرفتن اسامی ۷۹ ورزشکار از جمله سه وزنه بردار ایران برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان انتقاد کرد.
 
وزنه برداری

جوان آنلاین:در کنگره فدراسیون جهانی وزنه برداری که در عشق آباد ترکمنستان برگزارشد، روسای فدراسیون های ایران و فیلیپین از جمله افرادی بودند که خواستار تغییر در سیستم مدیریت و نظارت آنتی دوپینگ شدند. چراکه ۷۹ ورزشکار از ۲۷ کشور به دلیل پر نکردن دوره سه ماهه قرار گرفتن در حوضچه آنتی دوپینگ، نتوانستند در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۸ شرکت کنند.

البته فدراسیون جهانی به طور مکرر به ورزشکاران و فدراسیون های ملی هشدار داده بود که  اطلاعات خود را در سیستم ADAMS (سیستم مدیریت  و نظارت آنتی دوپینگ) که توسط آژانس جهانی ضد دوپینگ اداره می شود، به روز کنند. با وجود هشدارهایی که در سایت فدراسیون جهانی وزنه برداری در ماه های جون و سپتامبر داده شده بود و همچنین یادآوری های ماهانه  بازهم بسیاری از ورزشکاران نتوانسته بودند اطلاعات خود را به روز کنند از این رو نمی توانند در مسابقات جهانی شرکت کنند.

علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری ایران اولین کسی بود که از ADAMS انتقاد کرد و معتقد بود ورزشکارانی که سابقه خوبی در وادا  و نادوی کشور خود دارند، باید بیشتر از زمان تعیین شده به آنها مهلت داده شود.

او  گفت: این منصفانه نیست ورزشکاری که همیشه با وادا و نادو همکاری داشته محروم شود. همانطور که می دانید بیش از ۷۰ ورزشکار از شرکت در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ محروم شده اند و این تعداد زیادی است. کاهش تعداد شرکت کنندگان راه حل نیست.

پاتریک شاماش رییس کمیته ضد دوپینگ فدراسیون جهانی وزنه برداری نیز گفت: از این پیشنهاد سپاسگزارم. نقش کنگره ارائه پیشنهادت است  و ما پیشنهادات  را مورد مطالعه قرار می‌دهیم.

دو ورزشکار از فیلیپین هم نمی توانند در مسابقات جهانی شرکت کنند از این رو رییس فدراسیون فیلیپین نیزگفت: من از کمیته ضد دوپینگ فدراسیون جهانی قدردانی می کنم اما هنوز برای آن ۷۹ نفر که نمی توانند در مسابقات جهانی شرکت کنم، نگران هستم شاید نیمی از آنها بی گناه باشند.

لیلا ساگی مشاور حقوقی فدراسیون جهانی وزنه برداری نیز گفت: می پذیرم ADAMS کامل نیست اما تلاش کمیته ضد دوپینگ فدراسیون جهانی برای کمک به ورزشکاران است.  ۶۰۰ ورزشکار برای حضور در مسابقات جهانی واجد شرایط هستند و به تعهداتشان پایبند بوده اند اما ۷۹ نفر نه و اینکه این ۷۹ نفر را را قبول کنیم، ناعادلانه است زیرا غفلت چیزی نیست که بتوانیم آن را بپذیریم.

ما باید به ورزشکاران کمک کنیم و به آنها چیزهایی را که باید بدانند تا بتوانند واجد شرایط باشند را بگوییم تا از این قبیل مشکلات پرهیز کنند.

 به گزارش ایسنا، به دلیل اینکه نام سه وزنه بردار ایران (علیرضا سلیمانی، محمد زارعی و همایون تیموری) از سوی فدراسیون جهانی وزنه برداری پذیرفته نشد، تیم ایران با ترکیب ناقص در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ شرکت می کند. دلیل پذیرفته نشدن این سه وزنه بردار پر نشدن دوره سه ماهه قرار گرفتن آنها در حوضچه آنتی دوپینگ فدراسیون جهانی اعلام شده است.

منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار