بسته حمایتی دولت شامل بازنشستگان و کارمندان نیز می‌شود
کد خبر: 932959
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003uhj
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۱
رئیس سازمان اداری و استخدامی:
رئیس سازمان اداری و استخدامی اظهار کرد: بازنشستگان و کارمندان دولت نیز از بسته حمایتی برای افرادی که کمتر از ۳ میلیون تومان درآمد ماهانه دارند، استفاده خواهند کرد که اولین نوبت اجرای آن در آبان ماه است.
رئیس سازمان اداری و استخدامی اظهار کرد: بازنشستگان و کارمندان دولت نیز از بسته حمایتی برای افرادی که کمتر از ۳ میلیون تومان درآمد ماهانه دارند، استفاده خواهند کرد که اولین نوبت اجرای آن در آبان ماه است.
جمشید انصاری درباره جزئیات بسته حمایتی دولت به اقشار نیازمند اظهار کرد: براساس مصوبه‌ای که دولت در زمینه ارائه بسته حمایتی تصویب کرد، کسانی که درآمدشان کمتر از ۳ میلیون تومان است مورد حمایت و کمک دولت قرار می‌گیرند. وی با تأکید بر اینکه این مصوبه شامل حال بازنشستگان و کارکنان دولت نیز می‌شود، خاطرنشان کرد: اجرای این مصوبه به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شده و قرار است یک نوبت آن در آبان اجرا شود و زمان اجرای نوبت‌های بعدی متعاقباً اعلام شود.
رئیس سازمان اداری و استخدامی خاطر نشان کرد: جزئیات بیشتر درباره این مصوبه و اجرای آن از سوی سازمان برنامه و بودجه اعلام خواهد شد. هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور «پرداخت کمک جبرانی به کارکنان دولت و مستمری‌بگیران صندوق‌های بازنشستگی کشوری، لشکری» را به تصویب رساند. بر اساس این مصوبه، سازمان برنامه و بودجه مجاز است برای کارکنان رسمی، پیمانی کشوری و لشکری، کارکنان قرار دادی و شرکتی و مستمری بگیران صندوق‌های بازنشستگی کشوری، لشکری و حمایت و بازنشستگان شرکت فولاد و سایر صندوق‌ها که مجموع پرداختی آن‌ها کمتر از ۳۰ میلیون ریال در ماه است، کمک جبرانی از طریق حساب بانکی مرتبط با حقوق و دستمزد آن‌ها واریز شود. برابر مصوبه هیئت وزیران و به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های کار، تعاون و سازمان برنامه و بودجه، سازمان برنامه مجاز است، برای کارکنان رسمی، پیمانی کشوری و لشکری، کارکنان قراردادی و شرکتی و مستمری‌بگیران صندوق‌های بازنشستگی کشوری، لشکری، حمایت و بازنشستگان شرکت فولاد و سایر صندوق‌ها که مجموع پرداختی آن‌ها کمتر از ۳۰ میلیون ریال در ماه است، از طریق حساب بانکی مرتبط با حقوق و دستمزد آن‌ها کمک جبرانی واریز کند. منابع مالی مورد نیاز این مصوبه از محل مصوبه دولت در خصوص طرح حمایت غذایی از گروه‌های کم‌درآمد تأمین خواهد شد.
افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان
در سال ۹۸ روی میز دولت
کلیه دستگاه‌های اجرایی مکلف شدند بر اساس افزایش حقوق متوسط ۲۰ درصد کارکنان، افزایش اعتبار حقوق، مزایا و پاداش کارکنان خود را در بودجه پیشنهادی سال ۹۸ پیش‌بینی کنند.
به گزارش «تسنیم»، بر اساس ضوابط مالی ناظر بر تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۹۸، دستگاه‌های اجرایی، شرکت‌های دولتی، وزارتخانه‌ها، بانک‌ها، صدا و سیما و سایر شرکت‌هایی که به نحوی مشمول قوانین پرداخت حقوق و مزایا هستند، موظفند افزایش اعتبار حقوق، مزایا و پاداش کارکنان خود را در بودجه پیشنهادی سال ۹۸ بر اساس افزایش حقوق متوسط ۲۰ درصد لحاظ کنند.
پیشنهاد عیدی یک میلیون و ۷۸ هزار تومانی کارمندان برای سال ۹۸
بر اساس ضوابط مالی ناظر بر تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۹۸مبلغ عیدی پایان سال کارمندان نزدیک به یک میلیون تومان و ۸۰ هزار تومان پیشنهاد شده‌است. نگاهی به ضوابط مالی ناظر بر تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۹۸ نشان می‌دهد، در سال ۹۸ مبلغ پاداش پایان سال کارمندان در بودجه سال بعد ۱۰ میلیون‌و‌۷۸۰ هزار ریال پیش‌بینی شده‌است. مبلغ قطعی پاداش در مصوبه هیئت وزیران مشخص خواهد شد.
در قانون بودجه سال جاری در پایان سال، رقم ۹۳۲ هزار و ۵۰۰ تومان به عنوان عیدی شاغلان دستگاه‌های دولتی تعیین شده که معمولاً این رقم در بهمن ماه پرداخت می‌شود.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۰
0
0
این بسته حمایتی نیست
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار