مجوز مهیاست بیا تا برویم
کد خبر: 931906
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003uQk
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۶
چگونه دانشجویان برای اربعین مجوز خروج دریافت کنند؟
از سال گذشته ستاد ملی اربعین دانشگاهیان با عضویت همه دستگاه‌های آموزش عالی کشور به ریاست وزارت علوم و دبیری بسیج دانشجویی با نیت تسهیل‌گری در اعزام دانشجویان به عتبات عالیات تشکیل شد.
شیوا شفیعی
از سال گذشته ستاد ملی اربعین دانشگاهیان با عضویت همه دستگاه‌های آموزش عالی کشور به ریاست وزارت علوم و دبیری بسیج دانشجویی با نیت تسهیل‌گری در اعزام دانشجویان به عتبات عالیات تشکیل شد. با همین نیت تلاش شد مشکلات و موانع اصلی دانشجویان شناسایی شده و برای یک‌یک مشکلات اقدامات لازم صورت گیرد.

نکته اول بحث مجوز خروج از کشور دانشجویان پسر است، دانشجویانی که مشمول بودند باید به معاونت وظیفه عمومی نیروی انتظامی مراجعه کرده و مبلغ ۳ میلیون تومان به عنوان وثیقه می‌سپردند تا بتوانند مجوز خروج از کشور دریافت کنند.

بر همین اساس ستاد، سامانه‌ای به نام «سقا» راه‌اندازی کرد تا دانشجویان مشمول در این سامانه ثبت نام کرده و پس از تکمیل مشخصات، پرینت سامانه را به بسیج دانشجویی دانشگاه خود به همراه یک ضامن ارائه دهند تا بدون اینکه به نیروی انتظامی مراجعه کنند و بدون اینکه وثیقه‌ای ارائه دهند، مراحل صدور مجوز خروج از کشور آن‌ها انجام شود.

محدودیت بازه زمانی خروج از کشور
آن دسته از دانشجویانی هم که وضعیت نظام وظیفه آن‌ها معافیت تحصیلی است و گذرنامه معتبر (اعتبار تا شش ماه پس از تاریخ سفر) ندارند در صورت نداشتن کد سخا، با در دست داشتن کارت ملی، به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کرده و آن را تهیه کنند. سپس به سایت services.epolice.ir مراجعه کرده و با استفاده از کد ملی خود به عنوان نام کاربری و کد سقا به عنوان رمز عبور، وارد قسمت «خروج از کشور» صفحه خود شوند. در صورت عدم ثبت ورود، با در دست داشتن شناسنامه، به سازمان نظام وظیفه واقع در میدان سپاه مراجعه کرده و این مشکل را رفع کنند. در مرحله بعد، درخواست جدیدی را ثبت کنند. دانشجویان توجه داشته باشند که بازه زمانی خروج از کشور خود را حداکثر تا ۱۰ روز می‌توانند ثبت کنند. فرم «درخواست خروج از کشور» را در ادامه، تحت عنوان فرم شماره یک، به طور کامل تکمیل کرده و به امضای معاون آموزشی دانشکده رسانده و به اداره نظام وظیفه دانشگاه تحویل دهند. دوباره به قسمت «خروج از کشور» سایت services.epolice.ir مراجعه کرده و در صورت تأیید درخواست، هم می‌توانند از گزینه «۳۰ میلیون ریال وثیقه نقدی» و هم از گزینه «ضمانت‌نامه سازمانی» استفاده کنند.
در نهایت پس از دریافت پیامک صدور مجوز خروج، با در دست داشتن اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی و اصل آخرین گذرنامه (در صورت داشتن)، یک قطعه عکس ۴*۶ جدید و رنگی با پس‌زمینه سفید و تمام‌رخ و هزینه ۱۰۳۷۵۰۰ ریال، به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کرده و نسبت به صدور گذرنامه (جدید) اقدام کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار