گروکشی شرکت‌های پخش دارو از بیماران هموفیلی
کد خبر: 930352
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003u1g
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷
مدیر عامل کانون هموفیلی ایران، نسبت به گروکشی برخی شرکت‌های پخش دارو از بیماران، گلایه و انتقاد کرد.

جوان آنلاین: مدیر عامل کانون هموفیلی ایران، نسبت به گروکشی برخی شرکت‌های پخش دارو از بیماران، گلایه و انتقاد کرد.

احمد قویدل، گفت: به رغم اطلاع رسانی‌های مکرر کانون هموفیلی ایران و استمداد از مراجع نظارتی، گروکشی دارو توسط شرکت‌های پخش ادامه دارد. تاکید‌های کتبی سازمان غذا و دارو مبنی بر غیر قانونی بودن این قبیل اقدامات از آنجا که ضمانت اجرایی ندارد، عملا کارساز نیست.

وی افزود: متاسفانه سکوت وزارت بهداشت در مقابل این تحریم داخلی و عدم واکنش‌های مناسب موجب به وجود آمدن مشکلاتی می‌گردد که فقط زیان آن به بیماران می‌رسد. اسف بار است که کمبود‌های دارویی بیماران در اقصی نقاط کشور فعلا هیچ ارتباطی با تحریم‌های غیر انسانی غرب ندارد و دقیقا با گروکشی دارو توسط شرکت‌های پخش مرتبط است.

قویدل ادامه داد: جالب توجه است آن که شرکت‌های تولید کننده و وارد کننده دارو هر کدام در جنب خود یک شرکت پخش هم تاسیس کرده اند که در سود پخش نیز شریک باشند. برخی از مدیران شرکت‌های پخش دارو بر این تصور هستند که نخود و لوبیا توزیع می‌کنند و اساسا متوجه مسئولیت اجتماعی و اخلاقی حوزه تجارت دارو نیستند.

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران، تاکید کرد: تجربه نشان داده است شرکت‌های پخش دارو اساسا فارغ از حوزه مسئولیت اجتماعی به اقداماتی دست می‌زنند که زحمات دولت را نیز به باد می‌دهند. کانون هموفیلی ایران ضمن سپاسگزاری از شرکت‌های پخش دارو که با صبوری و درک شرایط اقتصادی کشور و احساس مسئولیت نسبت به سلامت بیماران در تحویل به موقع دارو به داروخانه‌های سراسر کشور یاور دولت و ملت هستند، خاطر نشان می‌نماید عدم تحویل سهمیه داروی فاکتور ۸ کانون هموفیلی توسط شرکت (..) گذشته از آنکه انعکاسی از بی تفاوتی مدیران این شرکت نسبت به حفظ سلامتی بیماران هموفیلی است، تمامی مخاطرات ناشی از عدم تامین موجودی دارو را در مرکز درمانی متعلق به این موسسه خیریه متوجه این شرکت می‌نماید.

وی افزود: کانون هموفیلی ایران بار دیگر از مراجع نظارتی و قضائی تقاضا دارد با جدیت در این نوع عملکرد سودجویان ورود کرده و از این اقدامات عیر انسانی جلوگیری نمایند. در صورت وقوع هر نوع حادثه منجر به معلولیت بیماران که ناشی از عدم تحویل به موقع دارو به مراکز درمانی باشد، مسئولیت آن متوجه شرکت‌هایی است که دارو را گرو گرفته اند.

قویدل ادامه داد: شوربختانه این شرکت‌های غیر مسئول داخلی با تحریم‌های دارو به بهانه مطالباتی که در اختیار سازمان‌های بیمه گر است، سهمیه دارویی یک مرکز درمانی به گرو برداشته و از تحویل آن به داروخانه خودداری و یا با تحویل ناقص سهمیه‌ها زحمات جدیدی را به بیماران دردمند تحمیل می‌نمایند.

وی گفت: مایه تاسف است، دولت تولیدات داخلی را بدون، چون و چرا بیمه می‌کند. هیج رقیبی هم به میدان عرضه آن‌ها راه نمی‌دهد، معادل دارو‌های خارجی بهای آن را می‌پردازد! کل بهای دارو را تعهد می‌نماید و یک شرکت پخش با علم به اینکه پرداخت‌های سازمان‌های بیمه گر ماه‌ها عقب است، تمام زحمت دولت را به باد می‌دهد و اجازه نمی‌دهد دارو به بیمار برسد.

قویدل در پایان افزود: کانون هموفیلی ایران ضمن ابراز نگرانی نسبت به در مخاطره بودن سلامت بیماران هموفیلی از مسئولین وزارت بهداشت درخواست می‌نماید به این اقدامات غیر انسانی پایان دهند.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار