انکار قتل مرد پولدار برای سرقت شیر طلایی و سکه طلا
کد خبر: 930332
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003u1M
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۰
سرقت شیر طلایی عاملی بود برای وسوسه سه مرد جوان که پنج‌سال قبل مرتکب قتل دوست ثروتمندشان شده بودند. متهمان با انکار جرم برای دومین بار محاکمه شدند.
سرقت شیر طلایی عاملی بود برای وسوسه سه مرد جوان که پنج‌سال قبل مرتکب قتل دوست ثروتمندشان شده بودند. متهمان با انکار جرم برای دومین بار محاکمه شدند.
به گزارش خبرنگار ما، مرداد‌سال‌٩٢، مأموران پلیس پایتخت از قتل مرد میانسالی به نام محسن باخبر و راهی محل شدند. شواهد نشان می‌داد مقتول مرد ثروتمندی است که از راه خرید و فروش سنگ‌های قیمتی درآمد خوبی داشته است.
با انتقال جسد به پزشکی قانونی در بررسی از محل، فرضیه قتل با انگیزه سرقت قوت گرفت و در تحقیقات با ردیابی تلفن همراه مقتول مأموران مردی به نام کیوان را بازداشت کردند. او در بازجویی‌ها با اقرار به قتل دوست ثروتمندش با همدستی دوستانش به نام‌های سعید و احمد گفت: «چند سالی با مقتول دوست بودم و با هم رفت و آمد داشتیم. روزی با دوستانم برای دیدن او به خانه‌اش رفته بودیم که آن‌ها با دیدن سنگ‌های قیمتی در خانه مقتول وسوسه شدند و نقشه قتل او را کشیدند. آن‌ها مقتول را با آبمیوه مسموم و سپس او را خفه کردند.» بعد از ثبت اظهارات کیوان دو همدست او به نام‌های سعید و احمد نیز بازداشت شدند.
سعید با اقرار به قتل گفت: «با مقتول کار می‌کردم و مدتی قبل دستگاهی به مبلغ ۵ میلیون تومان به او فروختم، اما هنوز پول دستگاه را کامل تسویه نکرده بود. همین بهانه‌ای برای اختلاف ما شد. روز حادثه برای خوشگذرانی به خانه او رفتیم. من و احمد مقداری میوه خریدیم که احمد آن‌ها را داخل یخچال گذاشت. دقایقی بعد احمد به آشپزخانه رفت تا میوه آماده کند که از دور یک سکه نشان داد و گفت: اگر مقتول را بکشم آن سکه به مبلغ ۵۰۰‌میلیون تومان را به من می‌دهد و می‌توانیم سنگ‌های قیمتی خانه‌اش را نیز برداریم.»
متهم در خصوص قتل گفت: «احمد با دیدن مجسمه شیر طلا و من هم با دیدن سکه ۵۰۰‌میلیونی وسوسه شدم، این شد که تصمیم به قتل گرفتیم. احمد مقداری داروی خواب‌آور در آبمیوه ریخت. محسن با خوردن آن حالش بد شد و سرش گیج رفت. بعد از آن گردنش را فشار دادم و دست و پایش را با پارچه‌بستم و رویش پارچه دیگری کشیدم تا ما را نبیند. سپس با سرقت سنگ‌های قیمتی از خانه مقتول بیرون آمدیم که متوجه شدم سکه نقره است و سرم کلاه رفته است.»
در ادامه احمد که مردی افغان بود گفت: اتهامات را قبول ندارد.
بعد از پایان جلسات بازجویی، سعید به اتهام قتل عمدی و کیوان و احمد به اتهام معاونت در قتل روانه زندان شدند.
پرونده بعد از صدور کیفرخواست به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و در اولین جلسه رسیدگی به پرونده، بعد از درخواست قصاص از سوی اولیای‌دم، سعید با انکار قتل مدعی شد زمانی که از خانه مقتول بیرون آمدیم او هنوز زنده بود. در ادامه دو متهم دیگر نیز قتل را انکار کردند. به این ترتیب پرونده به دادسرا فرستاده شد و بعد از تحقیقات تکمیلی بار دیگر به همان شعبه ارجاع داده شد.
بنابراین دو نفر از متهمان صبح دیروز در همان شعبه به ریاست قاضی زالی محاکمه شدند. ابتدای جلسه اولیای‌دم درخواست قصاص و به خاطر جراحات وارده قبل از فوت درخواست دیه کردند. سپس کیوان و سعید مدعی شدند طراح این نقشه احمد بوده و آن‌ها در قتل نقشی نداشتند و همچنین او همه پول‌ها را برداشته است و در سرقت نیز نقشی نداشته‌اند.
در پایان این جلسه نیز به دلیل غیبت متهم ردیف سوم به تاریخ دیگری موکول شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار