مصلح: به خود اجازه توهین به برادرانم را نمی‌دهم
کد خبر: 930323
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003u1D
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۲
پایان جریان حاشیه‌ای بازیکن خوش‌اخلاق پرسپولیس
شایان مصلح مدافع پرسپولیس در واکنش به حاشیه‌های این چند روز اخیر گفت: به خودش اجازه توهین به برادرانش را نمی‌دهد.
فريدون حسن
شایان مصلح مدافع پرسپولیس در واکنش به حاشیه‌های این چند روز اخیر گفت: به خودش اجازه توهین به برادرانش را نمی‌دهد.
در فاصله دو روز مانده به دربی، در روز پنجم مهرماه خبر شکایت اعضای فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی از شایان مصلح، بازیکن پرسپولیس همه چیز را تحت تأثیر خود قرار داد. هرچند به‌رغم این شکایت و درخواست نمایندگان مجلس مبنی بر برخورد انضباطی و محرومیت مصلح، این بازیکن در چند بازی پرسپولیس از جمله دربی و دیدار با السد قطر حاضر بود، اما اوایل همین هفته خبر غیبت او در تمرینات پرسپولیس باعث حساس شدن دوباره این مسئله شد.

شروع ماجرا با نامه نمایندگان
اصل شکایت نمایندگان بر سر چه بود؛ شایان مصلح، بازیکن شناخته شده پرسپولیس از جمله بازیکنان معتقد، محجوب و هیئتی فوتبال ایران به حساب می‌آید. او که طبع شعر و مداحی نیز دارد در ایام ماه مبارک رمضان در یکی از هیئت‌ها شعری را قرائت می‌کند که باعث کدورت خاطر اهل سنت و بزرگان آن‌ها می‌شود. نمایندگان اهل سنت مجلس هم با استناد به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «توهین به مقدسات اهل سنت حرام شرعی است»، شکایتی علیه این بازیکن تنظیم می‌کنند.
به دنبال این شکایت شایان مصلح در اختیار مراجع ذی‌صلاح قرار می‌گیرد و غیبت چند روزه او در تمرینات پرسپولیس نیز به همین خاطر بوده است. البته شنیده‌ها حاکی از آن است که بازداشتی در کار نبوده و مصلح بعد از بازگشت از قطر مورد حفاظت مأموران قرار گرفت تا توضیحات پرونده تشکیل شده، کامل شود.

هدفشان تفرقه‌افکنی است
بازیکن خوش‌اخلاق و متعهد پرسپولیس به دنبال این غیبت با انتشار پیامی در صفحه اجتماعی خود ضمن عذرخواهی از برادران اهل سنت، بروز چنین اتفاقی را حاصل کار‌های افراد تفرقه‌افکن عنوان کرد. مصلح نوشت: «در بازار داغ سوءاستفاده‌ها و سوءاستفاده‌چی‌ها آنچه رونق دارد تعبیر ناجوانمردانه از برخی گفتار‌ها به قصد بهره‌برداری ناصواب و ایجاد تفرقه میان جوانان مسلمان است، درست مثل آن‌هایی که از شعر شیعی من سوءاستفاده کردند و با سوءتعبیر باعث ناراحتی اهل سنت شدند. من شیعه هستم، اما دوستان اهل سنتی دارم که سر سفره شان نشسته‌ام و آن‌ها نیز به رسم رفاقت مهمان سفره من بوده‌اند. اسلام حکم می‌کند خدمت اهل سنت عرض کنم که کج‌فهمی برخی افراد از شعر من و سوءاستفاده برخی دیگر که دوست دارند میان مسلمانان فاصله و تفرقه بیندازند باعث دلخوری‌شان شده است. ما همه مسلمان هستیم و ارادت به خاندان نبوت داریم. من معتقدم تمام ادیان و مذاهب با وجود نظرات متفاوت باید در کنار هم زندگی مسالمت‌آمیزی داشته باشند.»

  • لزوم مراقبت از جوانانی، چون مصلح
    افراط و تفریط همیشه به دین ضربه می‌زند. در اینکه شایان مصلح بازیکنی معتقد، مسلمان و بااخلاق است که نمونه‌اش در فوتبال این روز‌های ما کم پیدا می‌شود، شکی نیست، اما بازیکن جوان پرسپولیس باید به خوبی این مسئله را درک کند که کوچک‌ترین حرکت او به عنوان چهره‌ای شناخته شده به شدت مورد توجه قرار می‌گیرد. همانطور که پیش از این مداحی‌ها و اشعار زیبا و قابل توجه او مورد استقبال اهالی ورزش و اهالی هنر قرار گرفته بود.
    جوان محجوب فوتبال ایران حتماً به خوبی می‌داند که دشمن این روز‌ها سخت در فکر تفرقه‌افکنی است. مصلح به عنوان یک فوتبالیست مذهبی و هیئتی و البته اهل فن قطعاً از اساتید خود آموخته که چگونه باید در حد فاصل این مرز باریک‌تر از مو حرکت کند. اقدام پسندیده او در نوشتن پیام و به دست آوردن دل برادران اهل سنت حتماً مورد توجه آن‌ها قرار خواهد گرفت و باز هم ثابت خواهد کرد که شیعه و سنی در ایران اسلامی زیر پرچم واحد اسلام برادرانه در کنار هم زندگی می‌کنند.
    جدای از تمام این مسائل، بروز این جریان بار دیگر بر اهمیت توجه و رسیدگی به جوانان فوتبال توسط باشگاه‌ها دلالت می‌کند. اینکه جوان فوتبالیست باید از سوی باشگاه مدیریت شود و زندگی بابرنامه‌ای داشته باشد. اتفاقی که برای شایان مصلح افتاد، ثابت کرد در این دوران حتی باید برای فوتبالیست‌های سالمی، چون مصلح هم برنامه‌های خاصی داشت. آن‌ها که مطمئن هستیم سر از پارتی‌های شبانه، قهوه‌خانه‌ها و برنامه‌های آنچنانی درنمی‌آورند، اما ممکن است همین بازیکنان نیز وقتی درست مدیریت نشوند ناخودآگاه برای خود دردسر درست کنند و به حاشیه‌های ناخواسته و مخرب کشیده شوند. البته بازیکنی، چون مصلح در مکتبی بزرگ شده که خوب می‌داند کجا و چگونه باید حرف زد و اتفاقی که رخ داد را تنها باید به حساب جوانی او گذاشت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار