توزیع بخشی از کالا‌های احتکار شده در پایتخت
کد خبر: 930320
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003u1A
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۶
دبیر ستاد مبارزه با احتکار و اختفای کالای استان تهران گفت: روند درج اطلاعات مربوط به انبار‌ها ادامه دارد و تاکنون ۳۳ هزار و ۵۰۰ واحد انبار و مرکز نگهداری کالا در استان تهران در سامانه انبار‌ها ثبت شده‌است.
دبیر ستاد مبارزه با احتکار و اختفای کالای استان تهران گفت: روند درج اطلاعات مربوط به انبار‌ها ادامه دارد و تاکنون ۳۳ هزار و ۵۰۰ واحد انبار و مرکز نگهداری کالا در استان تهران در سامانه انبار‌ها ثبت شده‌است.
به گزارش شاتا، مجتبی شیر قاضی با اشاره به توزیع کالا‌های احتکار شده تصریح کرد: با توجه به مصوبات ستاد استانی مبارزه با احتکار واختفای کالا، پس از تعیین‌تکلیف پرونده‌ها از سوی شعب تعزیرات حکومتی، با هماهنگی معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان و اتحادیه‌های ذیربط نسبت به تعیین شبکه توزیع کالا موصوف با نرخ مصوب اقدام شده و تاکنون نیز برخی کالا‌ها نظیر لاستیک در اندازه سبک و سنگین و نیز کاغذ A۴ در شبکه‌های تعیین شده، توزیع شده‌است. وی تأکید کرد: بر اساس بازدید‌های دوره‌ای از واحد‌های توزیع کالا و خرده‌فروشان و همچنین پیگیری شکایت‌های مردمی، در صورت مشاهده تخلف گرانفروشی برابر قانون با واحد‌های متخلف برخورد خواهد شد.
وی افزود: در صورت کشف کالا در انبار‌هایی که فاقد شناسه انبار، فاقد کد رهگیری و نیز عدم ثبت اطلاعات مربوط به ترانزیت کالا در سامانه انبار‌ها باشند، به منزله احتکار یا اختفای کالا تلقی شده و برابر مقررات و قوانین ابلاغی با آن برخورد می‌شود. دبیر ستاد مبارزه با احتکار و اختفای کالای استان تهران با اشاره به مصوبات ستاد استانی مبارزه با احتکار و اختفای کالا بیان کرد: روند بازرسی از انبار‌ها و محل نگهداری کالا در قالب گزارشات مردمی و اخذ شکایات توسط گشت‌های مشترک و انفرادی استمرار دارد.
شیرقاضی افزود: در صورت کشف کالا‌های فاقد رعایت ضوابط ابلاغی و عدم اعلام موجودی، با انبار‌های متخلف برخورد لازم صورت می‌پذیرد. بر اساس بازدید‌های انجام شده از انبارها، عمده تخلفات صورت گرفته مربوط به اختفای کالا به قصد گرانفروشی بوده‌است. به گفته دبیر ستاد مبارزه با احتکار و اختفای کالا استان تهران، «لاستیک، کاغذ، پتروشیمی، لوازم خانگی، برنج، عدس و حبوبات» از جمله کالا‌های احتکار شده بوده‌اند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار