روحانی باید کابینه‌ای با میانگین بالای عقلی تشکیل می‌داد!
کد خبر: 930310
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003u10
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۳
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب:
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تلویحاً کابینه روحانی را متهم کرد که از عقل و خرد سیاسی مورد انتظار برخوردار نیست.
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تلویحاً کابینه روحانی را متهم کرد که از عقل و خرد سیاسی مورد انتظار برخوردار نیست.
عبدالله ناصری، عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات در گفت‌وگو با مهر با بیان اینکه روحانی باید کابینه‌ای با میانگین بالای عقل و خرد سیاسی تشکیل می‌داد، گفت: شریعتمداری اگر به وزارت کار هم برود، همان وضعیت وزارت صنعت را خواهد داشت. وی با اشاره به خلأ سه وزیر اقتصاد، صمت و رفاه در دولت اظهار داشت: آقای روحانی باید کابینه‌ای کاملاً هماهنگ با میانگین بالای عقل و خرد سیاسی تشکیل می‌داد، اما متأسفانه این امر با وجود توصیه‌های مؤکد انجام نشد. آقای روحانی در مجموع نخواست یا توانایی این را نداشت که کابینه‌ای هماهنگ شکل بدهد.
وی افزود: امروز شرایط کشور به گونه‌ای است که بسیاری از افراد توانمند مانند گذشته تمایلی برای پذیرفتن پست‌های بالا مانند وزارت ندارند؛ بنابراین، گزینه‌های انتخابی آقای روحانی محدود خواهد بود. ناصری تأکید کرد: سه وزارتخانه صمت، اقتصاد و رفاه، گلوگاه تنظیم شرایط مطلوب اقتصادی هستند؛ بنابراین، وزیر این وزارتخانه‌ها باید فردی با توانمندی و قابلیت بالا باشد. عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات با اشاره به مطرح شدن نام شریعتمداری برای تصدی وزارت رفاه تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود پیش‌بینی می‌کنم، شریعتمداری اگر به وزارت رفاه هم برود، همان وضعیت وزارت صنعت، معدن و تجارت را خواهد داشت و از این منظر، با چنین جابه‌جایی‌هایی موافق نیستم.
وی با اشاره به خلأ حضور سخنگو در دولت گفت: دولت در زمینه اطلاع‌رسانی احساس نیاز نمی‌کند؛ به همین دلیل، پس از گذشت ۵ سال از این وضعیت به هم ریخته، آقای آشنا مشاور رئیس جمهور پیشنهاد داد که تک تک وزرا باید عملکرد خود را در فضای مجازی در معرض قضاوت مردم قرار دهند؛ این پیشنهاد به نظر من نشدنی و غیرقابل اجراست. عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات با اشاره به رأی دادگاه لاهه اضافه کرد: به نظر من، پیروزی در لاهه، کمتر از پیروزی در برجام نبود، اما دولت و رسانه‌های همسو با دولت برای بهره برداری از این پیروزی جهت روشن‌سازی افکار عمومی، برنامه‌ای نداشتند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار