محمدی: همه ۷ وزنه بردار مان در جاکارتا مدال خواهند گرفت
کد خبر: 930266
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003u0I
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۴
گفت و گوی "جوان آنلاین" با سرپرست تیم ملی وزنه برداران معلولان در پی رقابتهای پاراآسیایی ۲۰۱۸
در چارچوب رقابتهای وزنه برداری پاراآسیایی ۲۰۱۸ اندونزی ، پولادمردان معلول کشورمان با کسب مدال های رنگارنگ تا این جای کار توانسته اند خوش بدرخشند و افتخارآفرینی کنند. دراین دوره از رقابت ها ، کاروان وزنه برداری کشورمان در ۷ دسته وزنه بردار اعزام کرده که قرار است در ۱۰ وزن مسابقه دهند. تیم ملی وزنه برداران کشورمان در دوره قبل ، در بازی های آسیایی اینچئون چهار نشان طلا و چهار مدال نقره کسب کرده بود.

سرویس ورزشی جوان آنلاین- وحید صابری : در چارچوب رقابتهای وزنه برداری پاراآسیایی ۲۰۱۸ اندونزی ، پولادمردان معلول کشورمان با کسب مدال های رنگارنگ تا این جای کار توانسته اند خوش بدرخشند و افتخارآفرینی کنند. دراین دوره از رقابت ها ، کاروان وزنه برداری کشورمان در ۷ دسته وزنه بردار اعزام کرده که قرار است در ۱۰ وزن مسابقه دهند. تیم ملی وزنه برداران کشورمان در دوره قبل ، در بازی های آسیایی اینچئون چهار نشان طلا و چهار مدال نقره کسب کرده بود.

بابک محمدی سرپرست تیم ملی وزنه برداری معلولان کشورمان در گفت وگو با "جوان آنلاین" درباره این دوره از رقابتها گفت: این مسابقات بی شک در سطح بالایی برگزار می شود مثل مسابقات جهانی که ملی پوشان ما فارغ برخی مسائل توانسته اند تا امروز نتایج بسیار خوبی را کسب کنند. وزنه بردارانی که رکوردار پارالمپیک هستند  . ما دو هفته پیش مسابقات اقیانوسیه ژاپن را پست سر گذاشتیم و تورنمنت خوبی برای این دوره از مسابقات به حساب آمد ، البته آن مسابقات چون به نوعی ورودی رقابت های پارالمپیک توکیو بود ما مجبور بودیم که شرکت کنیم اما با این حال با وجود شرکت در آن تورنمنت و با وجود خستگی راه و حضور دوباره در این رقابتها ، وزنه برداران کشورمان، مدال آوری خوبی داشته اند و امیدوارم در روزهای آینده هم اخبار خوبی از مدال آوری ملی پوشان داشته باشیم. حضور در دو تورنمنت کار بسیار سختی است با تمامی این اوصاف ما طبق انتظار مدال کسب کرده ایم.

وی در ادامه افزود: برای ما مسابقات ژاپن از لحاظ مدال آوری برای خیلی حائز اهمیت نبود. از یک سال پیش تا امروز ، هدف اصلی ما یعنی هدف کوتاه مدت ، حضور پرقدرت در رقابت های پاراآسیایی جاکارتا بود که در طبق برنامه ریزی باید بهترین عملکرد را داشته باشیم تا بهترین مدال آوری برای کشورمان افتخارآفرینی کنیم. هدف اصلی ما حضور پرقدرت در مسابقات پارالمپیک توکیو است . تیم ملی ما در این دوره در سه  دسته ۴۹-۵۴ و ۸۸ کیلو نماینده نداشت و کلا با ۷ وزنه بردار در این دوره از رقابتها شرکت کردیم.

محمدی در پاسخ به "جوان آنلاین" مبنی برا ینکه چرا تیم با ترکیب کامل شرکت نکرده اظهار داشت: ببینید هدف فدراسیون حضور افرادی است که بتوانند برای ما مدال آوری داشته باشند. باید اعتراف کنیم که ما در سه وزن۴۹-۵۴ و ۸۸ کیلوگرم نماینده خوبی نداریم و بنا هم نداشتیم ملی پوشان را برای کسب تجربه به رقابتها اعزام کنیم . ما باید برای اینکه رنکینگ تیمی مان پایین نیاید فقط وزنه بردارانی را شرکت دهیم که بتوانند صد درصد مدال کسب کنند. ما در ۵۹ کیلو دو وزنه بردار داشتیم که خوشختانه جعفری توانست مدال طلا را کسب کند. جعفری در انتخاب نخستش وزنه ۱۷۳، در انتخاب دومش وزنه ۱۷۸ و در سومین انتخاب نیز توانست وزنه ۱۸۴ کیلو را مهار کند و طلایی شد . در همین وزن یوسفی نقره گرفت. او در انتخاب نخستش وزنه ۱۷۰ کیلویی را بالای سر ببرد، در انتخاب دوم بر وزنه۱۷۵کیلو گرم غلبه کرده و در سومین انتخابش نتوانست بر وزنه ۱۸۳ کیلوگرمی غلبه کند تا مدال نقره را بر گردن بیاویزد. در ۶۵ کیلو حمزه محمدی هم برنز گرفت.مدالی که دور از انتظار نبود. محمدی در دو حرکت خود به ترتیب موفق به مهار وزنه های ۱۸۱ و ۱۸۵ کیلوگرم شد. او در حرکت سوم در مهار وزنه ۱۹۰ کیلوگرم ناکام ماند.

سرپرست تیم ملی وزنه برداری معلولان با اشاره به اینکه هدف کسب ۴ مدال طلا دراین رقابتها است گفت: تیم ما در وزن فوق سنگین ، سیامند رحمان و پورمیزایی را دارد که انتظار کسب یک مدال طلا را در این دسته داریم. البته رقابت نادر مرادی و روح اله رستمی هم خیلی سخت است چون رقبای این این دو ، پارالمپیکی هستند و این رکوردار این رشته به حساب می آیند. با تمام این اوصاف به کسب چهار مدال طلا خوشبین هستیم و بقیه ملی پوشان هم مدال آوری خواهند داشت. ما در این دوره سعی کردیم جوانگرایی کنیم .از تورنمنت اقیانوسیه ژاپن برای پشتوانه سازی ، چند جوان را به تیم تزریق کردیم با این حال طبق برنامه ریزی ، هیچکدام از وزنه برداران ما دست خالی به کشور بازنمی گردند. زمانی که تیم ملی در ژاپن بسر می برد ما ترکیبی از جوانان را برای استعدادیابی به اردو دعوت کرده ایم که زیر نظر مربیان در حال تمرین کردند .این جوانان همگی زیر ۲۵ سال بودند تا انشاله بتوانند درآینده پشتوانه خوبی برای تیم ملی باشند. ما سعی کردیم در این اردو در تمام وزن ها منتخب داشته باشیم تا درمسابقات آتی مشکلی نداشته باشیم. در بحث استعدادیابی و آسیب شناسی ما باید فعالیت بیشتری داشته باشیم . باید نسبت به رفع موانع و نقاط ضعف تیم ملی اقدام کنیم تا انشاله درآینده و مسابقات پیش رو از جوانان استفاده کامل را ببریم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار