1400 میلیارد تومان برای اجرای طرح جامع تامین آب روستایی آذربایجان‌ غربی نیاز است
کد خبر: 930145
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003tyL
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۱
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان‌ غربی:
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان‌ غربی گفت: طرح جامع تامین آب روستاهای استان در کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تدوین شده و در مجموع برای آن مبلغ یک هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

کاظم محمدی ‌اقدم با اشاره به مشکلات مربوط به آبرسانی در روستاهای شهرستان مهاباد، اظهار کرد: اخیرا برخی چاه‌های روستایی این شهرستان تخریب شده و علاوه بر آن نوسانات برق در آن وجود داشته که سبب شد پمپ ‌های آب به خوبی کار کند.

وی تصریح کرد: اما هم اکنون مشکل حادی وجود نداشته و در شهرستان مهاباد یک مجتمع 137 روستایی تامین می‌شود و اعتبار مورد نیاز آن 150 میلیارد تومان است و علاوه بر آن اخیرا برای این مجتمع نیز دو میلیارد تومان نیز تخصیص داده شده و از وزارت خانه نیز پنج تا 6 میلیارد تومان برای احداث آن تزریق می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان‌ غربی افزود: بحث تخصیص آب از سد دریاچه مهاباد نیز جزو برنامه‌های آبرسانی این شرکت بوده و 75 درصد کل روستاهای شهرستان مهاباد در دل این مجتمع آبرسانی 137 روستایی قرار دارد.

وی بیان کرد: هم اکنون از مجموع دو هزار و 838 روستای استان، تعداد دو هزار و 189 روستا بالای 20 خانوار و 640 روستا زیر 20 خانوار بوده و از لحاظ جمعیتی 84.49 درصد و از لحاظ تعداد روستا 67.23 درصد تحت پوشش هستند.

محمدی‌اقدم گفت: خوشبختانه طرح جامع تامین آب روستاهای استان در کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تدوین شده و در مجموع برای آن مبلغ 1 هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین