پیش‌فروش لوازم خانگی هم کلید خورد
کد خبر: 930121
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003txx
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۷
با مجوز ستاد تنظيم بازار، توليدكنندگان مي‌توانند بر اساس ضوابط سازمان حمايت اقدام به پيش‌فروش لوازم خانگي كنند. مرحله اول اين طرح با فروش ۱۶۰ محصول با قيمت قطعي از فردا آغاز مي‌شود.
با مجوز ستاد تنظيم بازار، توليدكنندگان مي‌توانند بر اساس ضوابط سازمان حمايت اقدام به پيش‌فروش لوازم خانگي كنند. مرحله اول اين طرح با فروش ۱۶۰ محصول با قيمت قطعي از فردا آغاز مي‌شود.
به گزارش «جوان» در حالي كه بازار خودرو به سبب استقبال هميشگي با عرضه قطره چكاني چند سالي است به صورت پيش‌فروش محصولات عرضه مي‌شوند، اينبار توليدكنندگان لوازم خانگي برند‌هاي داخلي در مقابل كنار رفتن برندهاي خارجي به بهانه تحريم اقدام به طرح پيش‌فروش لوازم خود كرده‌اند. بنا به گفته مجريان اين طرح كه با همكاري بانك صادرات و تأييد سازمان حمايت از امروز اجرايي مي‌شود به نوعي كوتاه‌كردن منافع بيش از حد دلالاني است كه خارج ا ز قاعده و انصاف در اين ايام به دنبال سودهاي 50 تا 100‌درصدي هستند و حتي كالاهاي ويتريني خود را گران مي‌فروشند. مناني، قائم‌مقام گروه صنعتي انتخاب در نشست خبري و در پاسخ به سؤال جوان مبني بر نگراني مردم از گراني بيشتر و سوءاستفاده دلالان از اين فضا و گرانفروشي تا 100‌درصدي كالاها گفت: نگراني اصلي مصرف‌كنندگان لوازم خانگي كه در دو مبحث قيمت و موجودي كالا در آينده است و امروز بخش اعظمي از خريداران بازار براي آنكه از افزايش قيمت‌ها در آينده نگران هستند و يا نگران نبود كالا در زمان مورد نياز هستند،‌شروع به خريد زودرس كالا مي‌كنند كه دلالان از اين موضوع به‌شدت سوء‌استفاده كرده و گرانفروشي مي‌كنند.
مناني گفت: از طرف ديگر اعمال تحريم‌ها و اتخاذ برخي از سياست‌هاي حمايت از توليد باعث شده كه زمينه برندهاي خارجي در بازار كم شود و دلالان با سوءاستفاده از اين وضعيت 50 تا 100 درصد بالاتر از قيمت‌هاي معمول كالا را به فروش مي‌رسانند. وي ادامه داد: در طرح پيش‌فروش كه شامل 160 محصول شامل يخچال، فريزر، لباسشويي، اجاق گاز، ال‌اي‌دي و لوازم خانگي كوچك است براي جلوگيري از سوءاستفاده هر كد ملي فقط مي‌تواند يك سبد محصول خريداري كند. در اين طرح قيمت لوازم خانگي قطعي بوده و بسته به زمان تحويل متقاضي ( حداكثر شش ماه) هر ماه 2 درصد تخفيف قيمتي دارند و كالا به شكل رايگان در خانه تحويل داده مي‌شود. مناني توضيح داد: اگر تأخير در تحويل كالا صورت بگيرد،‌مطابق دستورالعمل سازمان حمايت از مصرف‌كننده 25 درصد ديركرد پرداخت مي‌شود.
در ادامه نشست غزنوي سخنگوي انجمن توليدكننگان لوازم خانگي درباره نگراني مردم در عدم تحويل به موقع كلاً مانند آنچه در پيش خريد خودرو انجام مي‌شود، گفت: مقدار تحويل هر نوع كالا در هر ماه مشخص است و در سايت نيز اعلام شده به محض تكميل‌شدن سقف ديگر ما ثبت‌نامي براي آن ماه انجام نخواهيم داد. ضمن آنكه براي اينكه مشكل ديركرد را به حداقل برسانيم تصميم بر آن شد به محض دريافت نقدينگي از مشتري تمام قطعات مورد نياز وارداتي را همان موقع در سامانه نيما ثبت سفارش كنيم. كه اگر مشكلي براي تحويل قطعات در آينده پيش آمد باعث عدم تحويل كالا از سوي ما نشود. وي با بيان اينكه قيمت‌هاي عرضه شده روي سامانه 124 موجود است، افزود: ضمن آنكه در بخش لوازم خانگي 20 درصد قطعات وارداتي هستند و 80 درصد ديگر در داخل توليد مي‌شوند. اين طرح با حمايت و نظارت سازمان حمايت از مصرف‌كننده انجام مي‌شود و قيمت‌هاي فروش مورد تأييد اين سازمان است. ضمن آنكه مردم مي‌توانند از طريق سامانه 124 اگر تخلفي در اين حوزه به وجود آمد، اطلاع‌رساني كنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار