حضور مشكوك 4 كشور اروپايي در روستاهاي قم
کد خبر: 930100
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003txc
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۷
چهار کشور اروپایی با پـوشـش اینـکه می‌خواهیم روی مسائل فرهنگی اتباع کار کنیم، شروع به فعالیت در استان قم کرده‌اند که بنده این موضوع را مشکوک می‌دانم.
چهار کشور اروپایی با پـوشـش اینـکه می‌خواهیم روی مسائل فرهنگی اتباع کار کنیم، شروع به فعالیت در استان قم کرده‌اند که بنده این موضوع را مشکوک می‌دانم.
حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فعالیت چهار کشور اروپایی در یکی از روستا‌های محروم قم و افتتاح یک مرکز فرهنگی، گفت: عوامل این اقدام و حضور این چهار کشور در قم، وزارت کشور، فرمانداری و استانداری است.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این چهار کشور در پوشش کمک و رسیدگی به امور اتباع خارجی در این استان حضور یافته‌اند، افزود: اتباع خارجی بسیاری در استان قم حضور دارند، براین اساس هلند، دانمارک و برخی کشور‌های دیگر به صورت ویژه در یکی از روستا‌های قم به نام مبارک آباد که بیشتر ساکنان آن از اتباع افغان هستند، یک مرکز فرهنگی را افتتاح کرده‌اند. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: آن‌ها با پوشش اینکه می‌خواهیم روی مسائل فرهنگی اتباع کار کنیم، شروع به فعالیت کرده‌اند، اما بنده این موضوع را مشکوک می‌دانم زیرا معقول به نظر نمی‌رسد. وی ادامه داد: ما در کشورمان برای اتباع خارجی مقدار زیادی هزینه می‌کنیم و منطقی نیست که آن‌ها بخواهند به صورت مستقل به این موضوع وارد شوند. ذوالنوری اظهار کرد: کمیساریای عالی پناهندگان هم برای کمک به اتباع حاضر در ایران مبالغی را به کشورمان می‌پردازد، بنابراین موضوع حضور چهار کشور اروپایی در ایران و کمک فرهنگی به اتباع خارجی در حقیقت یک نوع جا پا باز کردن است. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه انتخاب قم برای این هدف بسیار مشکوک است، گفت: در حال پیگیری این موضوع از طریق اداره اتباع و وزارت کشور هستیم و در صورت عدم رفع ابهامات و محرز شدن شک، این مسئله را به طور سؤال از رحمانی‌فضلی وزیر کشور حتماً پیگیری می‌کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار