راه‌اندازی ۵ دفتر برای اعطای مجوز به سریال‌ها و مستندهای فضای مجازی
کد خبر: 930052
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003twq
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
رئیس سازمان تنظیم مقررات صدا و تصویر فراگیر گفت: به تازگی ۵ دفتر برای اعطای مجوز به سریال‌ها و مستندهایی که برای توزیع در فضای مجازی تولید می‌شوند، راه‌اندازی کرده‌ایم.

جوان آنلاين:  آئین رونمایی از سامانه پایش مردمی ساپرا و اعطای مجوز به فعالان رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر، امروز در سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر برگزار شد.
بنا بر این گزارش، مهدی الف خانی معاونت پایش و نظارت صوت و تصویر فراگیر، در ابتدای صحبت هایش گفت: امروز سامانه پایش مردمی را رونمایی می کنیم. به منظور استفاده آحاد مردم سامانه ای را تنظیم کردیم که بتوانند با نصب آن زمان مشاهده محتوا وارد سامانه شده و نظرات مثبت و انتقالی خودشان را نسبت به محتوای آن مورد بررسی قرار دهند.
وی افزود: فقط بخش پایش مردمی این سامانه که امروز افتتاح می‌شود. این سامانه در صفحه مربوط به ساپرا قابل دسترسی است و مردم می توانند درباره این سامانه و محتوای آن اظهار نظر کنند.
الف خانی ادامه داد: اگر فقط بخواهند اعلام نظر کنند فقط می توانند با ورود به سامانه نظرشان را ثبت کنند اما برای انتقاد باید کد رهگیری دریافت کنند و اگر علاقه مند به اطلاع از اخبار باشند با قراردادن شماره تلفن همراه و کد رهگیری می توانند پیگیری انتقادشان را داشته باشند. امروز اولین ثبت نظر را در این سامانه خواهیم داشت.
در بخش دیگری از این مراسم برای آشنایی کاربران با این سامانه توضیحاتی توسط علیخانی ارائه شد.
لطف الله سیاهکلی رئیس سازمان تنظیم مقررات صدا و تصویر فراگیر نیز در ابتدای صحبت‌های خود، گفت: فضای مجازی را به دو بخش تقسیم کرده‌ایم ناشر محور به این معنا که محتوایی که قبل از انتشار توسط یکی از عوامل رسانه بارگذاری می‌شود و کاربر محور یعنی توسط دیگران بارگذاری می شود.
وی ادامه داد: در دنیا هم به شیوه‌های مختلفی تقسیم بندی شده است. زمانی که درست بررسی می‌کنیم متوجه می شویم مثل ما همان کاربر و ناشر محور هستند البته شیوه نظارت در آنها متفاوت است.
وی در ادامه بیان داشت: هر کدام از شما شاید به قصد ایجاد رسانه سایتی راه بندازید یا به قصد کسب و کار اما ما به این موضوع کاری نداریم بلکه زمانی که شما سایتی را راه اندازی می‌کنید عمومی می‌شود و از این طریق شما در حوزه عمومی قرار گرفتید و تابع مقررات می شوید و با مقررات‌ما کار می کنید. در حوزه عمومی منفعت عمومی، امنیت ملی و وحدت ملی از معیارهای ما هستند.
سیاهکلی ادامه داد: برای آشنایی با فضای رسانه‌ای کلاس‌های آموزشی از ۲۵ مهر ماه در دانشگاه صدا و سیما با حضور استاتید برجسته برگزار خواهد شد و موضوعات متنوعی را در کلاس های آموزشی خوهیم داشت.
سیاهکلی تصریح کرد: دفاتری راه‌اندازی کرده‌ایم تا در ارزیابی محتوا به شما عزیزان کمک کند پنج دفتر مجوز داده‌ایم و محتواهایی که چالش برانگیز است مثل سریال و مستندها دسته بندی کرده‌ایم تا از دفاتر مجوز بگیرند.
وی افزود:شعار ما در این سازمان رسیدن به محتوا صحیح و سالم و پاک است صحیح یعنی محتوا بر اساس مستندات باشد و ادبیات را رعایت کرده باشند همچنین سالم یعنی اثر محتوا روی مخاطب نباید اثر منفی باشد پاک هم یعنی حلال و حرام را رعایت کند.
رئیس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در ادامه این مراسم گفت: در این سامانه مردم و مدیران از ناظران ما هستند و ما ۵ دفتر برای اعطای مجوز داریم و در این بخش به سریال ها و مستندها مجوز خواهیم داد.
وی افزود: ما بر اساس نیاز مردم باید پیش رویم تا بتوانیم علاوه بر نیازهای داخلی نیازهای مردم در اقصی نقاط کشور را برآورده کنیم. در حال حاضر در حال نوشتن مقررات جزیی هستیم و اگر فردی علاقه مند به کمک کردن است می تواند از همین الان همکاری خود را با ما آغاز کند. علاوه بر این می توانیم تبلیغ های شما را در این سامانه قرار دهیم.
در بخش دیگری از این مراسم برای آشنایی کاربران با این سامانه توضیحاتی توسط علیخانی ارائه شد.
در ادامه این مراسم به ۲۰ مجوزی که پیشتر به رسانه ها اعطا شده اشارا کردند و سپس به ۷ رسانه مجوز صوت و تصویر فراگیر اعطا شد.
این رسانه ها در حوزه فیلم و سریال، موسیقی، ایمنی رسانه، فرهنگی و کسب و کار و تبلیغات فعالیت دارند:
سایت فرهنگ ایرانیان عنادی مدیر رسانه، هومان قاسمی خواه رسانه رسنو، مهدی حبییی مدیر رسانه نواز، فرشید نوروزخوانی مدیر رسانه ایران آلارم، زهرا پروان مدیر رسانه آوا و نوا، نگار آشتیان رسانه پیشتاز مووی ( فیلم و سریال)، رسانه لایو ویو از رسانه هایی بودند که امروز مجوز دریافت کردند.همچنین در پایان مراسم مدیریت یکی از دفترهای ارزیابی به مهدی فرجی اعطا شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار