آخوندی الگوی فرار از پاسخگویی شریعتمداری را کپی کرد
کد خبر: 929962
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003tvO
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۳
روز گذشته برخی رسانه‌ها خبر از استعفای عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی دادند؛ استعفایی که برای فرار از استیضاح بود، اما به نظر می‌رسد، آخوندی نیز همچون شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با این حربه کوشیده، پاسخگویی خود را در مجلس منتفی کند.
به گزارش «جوان»، طرح استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی چندی پیش با بیش از ۵۰ امضای نمایندگان مجلس شورای اسلامی تقدیم هیئت رئیسه پارلمان شد. بر این اساس پس از بررسی‌های انجام شده در هیئت رئیسه، طرح استیضاح آخوندی به منظور بررسی در کمیسیون مربوطه، به کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ارجاع شد. به موجب قانون، کمیسیون عمران باید پس از برگزاری جلسات با حضور آخوندی طبق زمان مشخص شده طرح استیضاح وزیر را بررسی کند.
پس از فراز و نشیب‌های استیضاح آخوندی و طی مذاکراتی که دولت با مجلس داشت و بر اساس گفته‌های برخی نمایندگان مجلس، دولت به مجلس توصیه کرده است برای بررسی طرح استیضاح آخوندی دست نگه دارد.
اما دیروز «فارس» گزارش کرد که کمیسیون عمران مجلس در حال حاضر بررسی طرح استیضاح عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی را مسکوت نگه داشته است. به گفته یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفته می‌شود عباس آخوندی پس از اعلام دولت برای برکناری او، خود اعلام استعفا کرده‌است.
در همین رابطه، علی کرد، نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی دیگر عضو کمیسیون عمران هم ضمن تأیید این خبر عنوان کرد که در حال حاضر احتمالاً این اعلام استعفا به صورت شفاهی بوده باشد و وزیر منتظر اعلام نظر رئیس‌جمهور است.
وی افزود: البته بین برکناری آخوندی و استعفای او بحث است، اما در هر صورت آخوندی اعلام استعفا کرده‌است، ولی هنوز مشخص نیست دولت او را برکنار کند یا با استعفایش موافقت کند.
وی در ادامه اعلام کرد:‌در حال حاضر بنا به تصمیم‌گیری‌های انجام گرفته، طرح استیضاح عباس آخوندی در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مطرح نیست و منتظر تصمیم دولت در این خصوص هستیم. گفتنی است، چندی پیش نیز طرح استیضاح محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد، اما انتشار شایعه استعفای وی، باعث ملغی شدن استیضاح وی شد و حالا گفته می‌شود که شریعتمداری قرار است در آینده نزدیک به عنوان وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به مجلس معرفی شود.

وزارت راه برکناری وزیر راه توسط دولت را تکذیب نکرد.
اما به رغم برخی شایعات در خصوص استعفای آخوندی روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی استعفای وی را تکذیب کرد، اما خبر برکناری توسط دولت را نه. وزارت راه و شهرسازی در خصوص اخبار منتشر شده در رابطه با استعفای عباس آخوندی اعلام کرد: «مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت راه وشهرسازی در پی انتشار خبری مبنی بر اینکه گفته می‌شود وزیر راه و شهرسازی پس از اعلام دولت برای برکناری او، خود اعلام استعفا کرده‌است که استعفای وزیر راه و شهرسازی تکذیب می‌شود.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار