قاب سرافراز ایستادگی
کد خبر: 929933
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003tuv
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۵
12 مهر 97 در خاطره خبری دنیا ماندگار شد
آن جمع چند ده‌هزار نفری که در سکوت کامل در ورزشگاه آزادی به بیانات رهبری گوش می‌دادند، آن جمع ۷۰۰ هزارنفری در سراسر کشور که از طریق ویدئو کنفرانس در سخنرانی، ولی فقیه حضور داشتند و آن میلیون‌ها نفری که پای تلویزیون دلشان در آزادی حضور داشت، پای این شکست دادن تحریم‌ها ایستاده‌اند
زینب شریعتی
«رهبر در جمع بسیجیان» اصلی‌ترین گزاره خبری بود که صبح پنج‌شنبه از ورزشگاه آزادی به چشم خورد، اما پیامی که آن روز خاص از آزادی به دنیا مخابره شد، صرفاً نمایش یک دیدار نبود بلکه تصویر‌های دیدنی و قاب‌های متعدد از اقتدار و شکوه یک ملت و یک رهبر بود که دست در دست هم، پای اقتدار و سرافرازی ایران اسلامی تا وقتی جان و توان دارند، ایستاده‌اند. صبح سیزدهم مهر ماه ۹۷ برای همین قاب ماندگار ایستادگی که از آزادی به جهان نشان داده شد، در خاطره خبری دنیا خواهد ماند.

روز پنج‌شنبه مهم‌ترین تیتر خبری که رسانه‌های خارجی از سخنرانی رهبری در آزادی زدند، شکست تحریم‌ها بود؛ جایی که رهبر معظم انقلاب فرمودند: «من به شما عرض بکنم که تحریم اقتصادی شکننده‌تر از اقتصاد ملی ماست. اقتصاد ملی ما می‌تواند تحریم را شکست بدهد و به لطف الهی، به حول و قوه الهی تحریم را شکست می‌دهیم و شکست تحریم، شکست امریکاست و امریکا از ملت ایران با شکست تحریم، یک سیلی دیگر باید بخورد.»

آن جمع چند ده‌هزار نفری که در سکوت کامل در ورزشگاه آزادی به بیانات رهبری گوش می‌دادند، آن جمع ۷۰۰ هزارنفری در سراسر کشور که از طریق ویدئو کنفرانس در سخنرانی ولی‌فقیه حضور داشتند و آن میلیون‌ها نفری که پای تلویزیون دلشان در آزادی حضور داشت، پای این شکست دادن تحریم‌ها ایستاده‌اند، آنچنان که ۴۰ سال است نسل به نسل ایستاده‌اند. همه زیبایی این مقاومت و ایستادگی آن است که رهبر و مردم در کنار هم و همپای هم مقاومت می‌کنند، کسی عقب ننشسته و دیگری را جلو بفرستد! قوم بنی‌اسرائیل نیستیم که به موسی گفتند ما همین جا هستیم، تو و خدایت بروید بجنگید.

رونمایی از رویش‌های جدید انقلاب اسلامی
تیم‌های مجازی براندازان در توئیتر خواستند تبلیغ کنند صندلی آزادی پر نشده بود، اما تصاویر آنچنان باشکوه بود که این دروغ حتی مورد توجه دشمنان هم قرار نگرفت. حال بماند که ورود به استادیوم برای همه مردم آزاد نبود و حتی همه بسیجیان هم نتوانستند در این اجتماع حضور یابند که اگر این اتفاق می‌افتاد، طبیعتاً تعداد جمعیت از حجم چندین استادیوم هم فراتر می‌رفت. حاضران در این مراسم صرفاً از گروه‌های جهادی بسیجی استان‌های تهران و البرز بودند که در شهریور سال جاری - از ۹ تا ۲۹ شهریور- در رزمایش خدمت بسیجیان شرکت کرده و به ارائه خدمات مختلف به اقشار محروم جامعه در عرصه‌های عمرانی، بهداشتی، فرهنگی و آموزشی پرداخته بودند. رهبری هم فرمودند که «امروز در حدود ۱۰ هزار هسته گروه‌های جهادی در سرتاسر کشور مشغولند که این‌ها در واقع مژده آینده کشورند، سرمایه عظیمی هستند برای آینده کشور مشغول کارند، مشغول تلاشند، شاید صد‌ها هزار کار مهم مربوط به طبقات ضعیف را در نقاط دوردست کشور، این‌ها انجام داده‌اند و دارند انجام می‌دهند کار‌های ریز و درشت - به‌حسب نیاز‌هایی که مردم دارند- این یک سرمایه عظیمی است برای کشور. باز هم پس نقش جوان‌هاست که مژده آینده بهتر را به ما می‌دهد.» همین گروه محدود آنقدر زیاد بودند که صندلی‌های آزادی دیگر گنجایش نداشت. طبیعی است بسیج یک جمع حدوداً ۱۰۰ هزارنفری، چشم براندازانی را که جمهوری اسلامی را بدون حامی تبلیغ می‌کنند، بزند و رسوایی خود را برنتابند.

جمع زیادی از این بسیجیان، جوانان و نوجوانان بودند که می‌توان گفت: رونمایی بسیج از نسل جدید رویش‌های انقلاب اسلامی بود تا دنیا بداند تفکر بسیجی انقلاب اسلامی نسل در نسل منتقل می‌شود. گرچه ریزش‌ها در تلاطم روزگار طبیعی است، اما رویش‌های انقلاب اسلامی همواره پرشمارتر بوده است: «شما جوان‌ها صاحب کشورید. بنده وقتی از جوان‌ها تمجید می‌کنم در صحبت‌ها، بعضی‌ها می‌گویند معلوم می‌شود فلانی از برخی از جوان‌های منحرف، از لا‌ابالی‌گری‌ها و از خلاف‌کاری‌های بعضی از جوان‌ها اطلاعی ندارد نه، بنده از آن‌ها هم مطلعم. بالاخره در کشور مسلماً جوان‌هایی هم هستند که این خصوصیات مثبت و درخشان در آن‌ها وجود ندارد، آن‌ها ریزش‌های ما هستند. حرف من این است که رویش‌های ما بر ریزش‌های ما رجحان دارند، غلبه دارند. بیش از آن مقداری که افراد به‌سمت لا‌ابالی‌گری پیش می‌روند، جوان‌ها به‌سمت تعهد، به‌سمت فکر و عمل در راه اهداف دارند حرکت می‌کنند و این مژده آینده است. بعضی این‌ها را درک نمی‌کنند، نقش جوان‌ها را در آیند‌ه کشور بلکه در حال حاضرِ کشور، درست مورد توجه قرار نمی‌دهند. بعضی‌ها حتی سعی می‌کنند وانمود کنند که جوان‌ها مشکل کشورند یا حتی کاری بکنند که جوان‌ها را تبدیل کنند به مشکل کشور، بنده به عکس معتقدم جوان‌ها راه حل مشکلند، نه مشکل.»

حضور رهبر و بسیجیان نشانه وحدت و عظمت جاودانه ملت ایران
رئیس سازمان بسیج به نمایندگی از آحاد بسیجیان از حضور اثربخش و معنوی مقام معظم فرمانده کل قوا در اجتماع بزرگ اقتدار عاشورایی تقدیر کرد. در این پیام آمده است: «خدای بزرگ را شاکریم که در ماه پیروزی خون بر شمشیر، میزبانی خورشید پرفروغ ولایت، امام‌المسلمین و نایب امام عصر ارواحنا فداه را در اجتماع بزرگ اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد (ص) ۲ نصیب ما فرمود. به نمایندگی از آحاد بسیجیان از حضور اثربخش و معنوی فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی که مکانی شد برای رفع عطش از زمزم ولایت، تقدیر و سپاسگزاری می‌نمایم. به فضل خدای بزرگ این تجدید میثاق تا ابد در دفتر بسیج به یادگار خواهد ماند.»

و سردار در ادامه از حماسه آفرینی بسیج می‌گوید: «حماسه‌آفرینی جدید بسیجیان سلحشور در برگزاری رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج، تحت عنوان سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله (ص) ۲ که یادآور اعزام غرورآفرین سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله (ص) در دوران دفاع مقدس است، برگ زرین دیگری در کارنامه درخشان بسیج بود که به مدت ۳۵ روز در سراسر کشور و با حضور صد‌ها هزار نیروی بسیجی فداکار داوطلب در عرصه‌های مختلف دفاعی، امنیتی، خدمت رسانی، محرومیت‌زدایی، بهداشتی و درمانی و... جلوه‌هایی از همدلی، ایمان، قدرت و عمل انقلابی را به نمایش گذاشت. این رزمایش بزرگ که نماد وحدت، ایستادگی و پیشرفت بود، نشان داد عظمت ملت بزرگ ایران جاودانه است و آرمان‌های بلندش فراتر از توان دشمنان برای دستیابی به اهداف شیطانی آنهاست و شکست‌ناپذیری آن قطعی است. بسیجیان سلحشور که در دوران انقلاب و دفاع مقدس با خلق صحنه‌های ایثار و شهادت دشمنان را در رسیدن به اهداف پلیدشان ناکام گذاشته‌اند، امروز با تدابیر و رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) در پاسخ به جنگ همه‌جانبه و تمام‌عیار دشمن به ویژه جنگ اقتصادی، با عزمی راسخ با نقش‌آفرینی در عرصه‌های مختلف ضمن امیدآفرینی به مردم عزیزمان، موجبات یأس و ناامیدی استکبار جهانی به سرکردگی شیطان بزرگ امریکا را فراهم آوردند.»

و در پایان تقدیر و تشکر از بسیجیان: «اینجانب ضمن تقدیر و تشکر از آحاد بسیجیان و همچنین همه مسئولان و دست اندرکاران برگزاری این رزمایش بزرگ و غرور آفرین که شکوه و اقتدار جدیدی از نظام را در آستانه ۴۰‌سالگی انقلاب ارائه داد، اعلام می‌دارم اجتماع بزرگ بسیجیان در سراسر کشور نه به‌منزله خاتمه رزمایش بلکه به‌عنوان شروعی مقتدرانه و توأمان با فهم و بصیرت دینی- انقلابی خواهد بود. در پایان از خداوند متعال برای وجود مبارک سید و مولایمان حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) صحت، سلامتی و طول عمر با عزت و برکت و برای همگان توفیق الهی را مسئلت دارم.»

تقدیر نماینده ولی فقیه در سپاه
حجت‌الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه با صدور پیامی از زحمات یک ماهه فرماندهان و مسئولان برگزار کننده رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج تشکر و قدردانی کرد.
در این پیام آمده است: «به حمد الهی و به مدد مساعی و تلاش جهادگونه شما انصار بی‌بدیل رهبری و فرماندهان محترم سپاه اسلام، رزمایش غرورآفرین و عاشورایی محمد رسول (ص) ۲ تحت عنوان گروه‌های جهادی و گردان‌های بیت‌المقدس به عنوان همایش و تجسمی شکوهمند از تجدید بیعت ملت حماسه آفرین ایران اسلامی با مقتدا و رهبر خود به منصه ظهور نشست و خط بطلانی محکم بر اوهام شوم بدخواهان این نظام مقدس اسلامی کشیده شد و برگ زرین دیگری در تاریخ پرافتخار فرزندان این مرز و بوم ثبت گردید. در این مجال بر خود فرض می‌دانم مراتب قدردانی خود را اعلام نموده و از زحمات یک ماهه شما فرماندهان و مسئولان عزیز در برگزاری این گردهمایی خطیر و پراهمیت در سراسر کشور به ویژه یکصد هزار نفری مورخ ۱۲/۷/۹۷ در ورزشگاه آزادی کمال تشکر را به عمل آورم.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار