گروگانگیری 400 هزار دلاری مسافر هند ناکام ماند
کد خبر: 929791
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003tsd
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۰
دو کارمند شرکت تاجر سرشناس که با همدستی سه‌نفر نقشه گروگانگیری ۴۰۰‌هزار دلاری مدیر عامل شرکت را طراحی و اجرا کرده‌بودند به دام افتادند.
دو کارمند شرکت تاجر سرشناس که با همدستی سه‌نفر نقشه گروگانگیری ۴۰۰‌هزار دلاری مدیر عامل شرکت را طراحی و اجرا کرده‌بودند به دام افتادند.
به گزارش خبرنگار ما، ظهر روز چهارشنبه ۱۱‌مهرماه مردی سراسیمه به اداره پلیس رفت و گفت: پدرش که تاجری سرشناس است به طرز مرموزی ناپدید شده است.
شاکی گفت: پدرم ۷۰‌سال سن دارد و در یکی از خیابان‌های شمالی تهران شرکت بزرگی داریم. چند روز قبل پدرم برای خرید چای به کشور هندوستان رفت و چند روزی در آن کشور ماند و پس از معامله صبح امروز به تهران بازگشت. قرار بود صبح امروز با خودروام به فرودگاه امام‌خمینی (ره) بروم و پدرم را به شرکت بیاورم، اما قبل از اینکه از هندوستان پرواز کند خبر داد که از فرودگاه با تاکسی به خانه می‌آید و از من خواست به شرکت بروم. در شرکت منتظر پدرم بودم، اما خبری از او نشد و هر چقدر با تلفن همراهش تماس گرفتم خاموش بود که نگرانش شدم و به اداره پلیس آمدم تا کمک کنید و پدرم را پیدا کنم.
با طرح این شکایت تیمی از کارآگاهان اداره‌یازدهم پلیس آگاهی به دستور قاضی سهرابی، بازپرس شعبه نهم دادسرای امور جنایی تهران برای پیدا کردن تاجر چای وارد عمل شدند.
نخستین تحقیقات مأموران نشان داد تاجر گمشده با اولین پرواز صبح روز چهارشنبه از کشور هند وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شده و پس از خروج از گیت پلیس به طرز مرموزی ناپدید شده است.

درخواست ۴۰۰ هزار دلار برای آزادی تاجر چای
در حالی که تحقیقات درباره این حادثه ادامه داشت شاکی دوباره به اداره پلیس رفت و گفت: مرد ناشناسی با تلفن همراهش تماس گرفته و مدعی شده که پدرش را ربوده‌است و برای آزادی او ۴۰۰‌هزار دلار باید پرداخت کند. وی گفت: آدم‌ربایان آدرس باغ متروکه‌ای را دادند و قرار شد من پول درخواستی آن‌ها را زیر درختی در آن باغ چال کنم و بعد از اینکه آدم‌ربایان پول را برداشتند پدرم را آزاد کنند.
در چنین شرایطی مأموران تحقیقات خود را با بازبینی دوربین‌های مداربسته فرودگاه ادامه دادند و دریافتند پس از خروج تاجر سرشناس از گیت پلیس، دو مرد ناشناس پس از دقایقی حرف زدن وی را سوار خودروی پژویی کرده‌اند و از فرودگاه خارج شده‌اند.
بررسی‌های فنی مأموران نشان داد گروگانگیران از ساعت ورود و خروج مرد پولدار با خبر بوده‌اند بنابراین مأموران احتمال دادند که آدم‌ربایان با افراد آشنایی در ارتباط هستند و در ادامه به دونفر از کارمندان شرکت مرد گمشده مشکوک شدند و آن‌ها را بازداشت کردند.

دستگیری کارمندان مرد پولدار به اتهام آدم‌ربایی
دو متهم در بازجویی‌های ابتدایی از سرنوشت تاجر چای اظهار بی‌اطلاعی کردند، اما وقتی با دلایل و مدارک روبه‌رو شدند اعتراف کردند که از طریق رابطی، دو مرد را برای ربودن تاجر سرشناس اجیرکرده‌اند. یکی از متهمان گفت: مدتی است تصمیم دارم خانه‌ای بخرم، اما هر روز قیمت‌ها افزایش می‌یابد به طوریکه دیگر توان خرید خانه را نداشتم. از طرفی همکارم نیز مشکل مالی داشت که با هم نقشه ربودن مدیرعامل شرکت را طراحی کردیم. ما از یکی از دوستانمان خواستیم دو نفر را برای ربودن تاجر اجیر کند که او هم دو نفر را اجیر کرد.
پس از اعتراف دو متهم، مأموران دریافتند آدم‌ربایان وقتی متوجه شدند طراحان نقشه آدم‌ربایی گرفتار شده‌اند گروگان را پس از ۵‌ساعت در حوالی تهران رها کرده‌اند.
مرد تاجر پس از رهایی گفت: وقتی از گیت فرودگاه خارج شدم دو مرد به من نزدیک شدند و خودشان را مأمور امنیتی معرفی کردند و مدعی شدند من به خاطر تخلفی بازداشت هستم و باید همراه آن‌ها به اداره پلیس بروم. آن‌ها مسلح به سلاح کمری و وسایل پلیسی بودند و اطلاعات زیادی درباره من و کار‌های شرکتم داشتند به همین سبب به آن‌ها اعتماد کردم و سوار خودروی آن‌ها شدم. وقتی از فرودگاه خارج شدم تازه فهمیدم آن‌ها آدم‌ربا هستند و برای رهایی من ۴۰۰‌هزار دلار درخواست کرده‌اند.
پس از رهایی مرد تاجر، مأموران دو مرد آدم‌ربا و رابط آن‌ها را بازداشت کردند. متهمان پس از دستگیری به جرم خود اقرار کردند. دو مرد گروگانگیر در بازجویی‌ها به جرم خود اعتراف کردند. یکی از متهمان گفت: من و دوستم مشکل مالی داشتیم که یکی از دوستان مشترکمان پیشنهاد آدم‌ربایی را داد و قرار شد پس از پایان کار به هر کدام از ما ۱۰۰۰‌دلار دستمزد بدهد. تحقیقات از متهمان به دستور قاضی سهرابی ادامه دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار