بانوان به اندازه مردان توان مدال‌آوری دارند
کد خبر: 929787
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003tsZ
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۰
رئیس کمیته ملی المپیک دیروز در مصاحبه‌ای مفصل وعده داد با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت می‌گیرد هم دیپلماسی ورزشی ایران فعال خواهد شد و هم ظرفیت مدال‌آوری ورزش بانوان کشورمان در رقابت‌های بین‌المللی بالاتر خواهد رفت.
رئیس کمیته ملی المپیک دیروز در مصاحبه‌ای مفصل وعده داد با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت می‌گیرد هم دیپلماسی ورزشی ایران فعال خواهد شد و هم ظرفیت مدال‌آوری ورزش بانوان کشورمان در رقابت‌های بین‌المللی بالاتر خواهد رفت. رضا صالحی‌امیری دیروز درباره تلاش برای احیای دیپلماسی ورزشی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر از برنامه دومرحله‌ای کمیته خبر داد: «برنامه‌ای که آغاز کرده‌ایم دو مرحله دارد؛ اول فعال‌سازی دیپلماسی در سطح آسیا با هدف افزایش کرسی‌های منطقه‌ای و دوم هم تلاش برای متقاعد کردن کمیته بین‌المللی المپیک برای دادن جایگاه مناسب به ورزش ایران در سطح جهانی.»
رئیس کمیته ملی المپیک درباره برنامه‌های این کمیته برای کسب کرسی بین‌المللی هم اینطور توضیح داد: «ما در دو سطح حرکت می‌کنیم؛ اول سطح کلان است که هدف، تلاش برای کاهش تهدید‌ها و افزایش فرصت‌ها، گرفتن منابع و امکانات و همچنین تلاش برای کسب کرسی‌های جهانی است. سطح دوم نیز مربوط به فرصت‌های داخلی است؛ اینکه چه ظرفیت‌هایی را می‌توانیم در عرصه‌های آسیایی و جهانی معرفی کنیم. ما در برخی از فدراسیون‌ها می‌توانیم کرسی‌های بین‌المللی بالاتری از کرسی‌های فعلی داشته باشیم.» صالحی‌امیری همچنین از توجه به ورزش بانوان نیز خبر و وعده می‌دهد که در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲، تعداد ورزشکاران زن و مرد برابر شود: «خواستن توانستن است. من معتقدم بستر توسعه ورزش بانوان کاملاً مستعد و مساعد است و نیاز به کاشت، داشت و برداشت دارد، یعنی نیاز به سرمایه‌گذاری، برنامه‌ریزی و مهم‌تر از همه باور به ظرفیت بانوان ورزشکار دارد. بانوان ایران ظرفیت جهش در حوزه ورزش قهرمانی را به اندازه مردان داشته‌اند و همواره ثابت کرده‌اند که در هر حوزه‌ای توانایی کسب کرسی را دارند.» وی معتقد است فضای لازم باید به ورزش بانوان برای موفقیت داده شود: «در صورتی که فضای لازم برای رشد ورزش زنان ایجاد شود و به آن‌ها اعتماد کنیم، زنان ما به لحاظ انگیزه و توانمندی، هیچ وجه تمایزی با مردان ندارند. تا به امروز سرمایه‌گذاری ما در حوزه ورزش برای مردان بیشتر بوده، به همین دلیل مدال‌آوری در این بخش بیشتر بوده است. اگر یک دهه معادل سرمایه‌گذاری در ورزش مردان برای ورزش زنان انجام شود، به نتیجه مشابهی خواهیم رسید.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار