شجاعت ۲۱ درصدی زنان امریکایی در ارائه گزارش تجاوز جنسی
کد خبر: 929761
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003ts9
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۲
پس از افشای فساد اخلاقی تهیه‌کننده امریکایی و بازتاب‌های آن روی می‌دهد
بنابر داده‌های جدید فدرال، اتهامات تجاوزات جنسی برای اولین بار در سال میلادی گذشته منتهی به ماه اکتبر ۲۰۱۷ و به دنبال افشاسازی‌های «هاروی واینستین» تهیه‌کننده امریکایی با افزایش ۱۲درصدی مواجه شده است.
نوید پارسا
گروه فرهنگ جوان آنلاين: بنابر داده‌های جدید فدرال، اتهامات تجاوزات جنسی برای اولین بار در سال میلادی گذشته منتهی به ماه اکتبر ۲۰۱۷ و به دنبال افشاسازی‌های «هاروی واینستین» تهیه‌کننده امریکایی با افزایش ۱۲درصدی مواجه شده است.
کمیسیون موسوم به «فرصت‌های شغلی برابر» در امریکا اعلام کرد: در مقایسه با سال آماری ۲۰۱۷ با افزایش ۱۲درصدی اتهامات تجاوز جنسی مواجه بوده‌ایم. این آژانس در خبری منتشره گزارش کرده که طی سال گذشته ۶۶ پرونده تجاوز جنسی ثبت شده که نسبت به سال قبل، افزایش ۵۰ درصدی داشته است.
این موسسه تا قبل از جریان افشاسازی تجاوز‌های جنسی هاروی واینستین، به صورت منظم آماری بر مبنای سال تقویمی ارائه نداده و این آمار پس از واینستین به صورت دقیق و سالانه ارائه می‌شود. در واقع می‌توان گفت: افشاگری بی‌سابقه درباره یکی از مدیران ارشد هالیوود باعث شده تا حساسیت‌ها به تجاوز جنسی در امریکا بیش از پیش شود و زنان در این برهه از تاریخ در روندی قرار گرفته‌اند که نسبت به گذشته از اعتماد به نفس و شجاعت بیشتری برای دفاع از امنیت خود برخوردار شده‌اند، اما واقعیت ماجرا این است که گزارش‌هایی که از سوی زنان ارائه می‌شود از یک بحران جنسی و یک ظلم جنسیتی علیه زنان فراتر از آن چیزی که به نظر می‌آمد حکایت دارد. از این نظر هالیوود در یک وضعیت پارادوکسیکال قرار دارد. بزرگ‌ترین کارخانه هنری و فرهنگی تمدن غرب که تولیدات آن بیش از یک قرن است تمام جهان را درنوردیده است و همچنان یکه تازی می‌کند، نقطه آغازین افشاگری درباره این بحران بود. اینکه هالیوود چقدر در ایجاد این وضعیت و بحران تاثیرگذار بوده است خود می‌تواند یک مسئله باشد.
میزان اتهامات آزار جنسی گزارش شده طی هفت سال گذشته، نشان از سیر صعودی این معضل دارد. شدت این روند در کالیفرنیا و نیویورک بیشتر گزارش شده است. در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ تعداد ۹۳۹ مورد شکایت تجاوز جنسی دریافت شده که نسبت به همان دوره در سال قبل با جهش ۸۰ درصدی مواجه بوده است. بخش «حقوق بشر» نیویورک از یکم اکتبر ۲۰۱۷ در دوره‌ای هفت ماهه تعداد ۳۵۳ مورد شکایت دریافت کرده که نسبت به همان دوره در سال قبل با افزایش ۶۰ درصدی روبه‌رو بوده است. این آمار نشان می‌دهد پیش از این زنان در امریکا حتی جرئت و جسارت اعلام مسئله تجاوز را به خود نمی‌دادند و افشای ماجرای تهیه‌کننده سرشناس هالیوودی و بازتاب گسترده خبری آن که منجر به جنبش موسوم به me too در امریکا شد راه را برای گزارش‌های زنان در این باره باز کرده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار