دشمنان برای حماسه اربعین نقشه کشیده‌اند
کد خبر: 929622
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003tpu
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۴
میثم مطیعی در گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی:
مداح اهل بیت (ع) با اشاره به نقشه‌های دشمنان برای حماسه راهپیمایی اربعین بر لزوم هوشیاری و همدلی هرچه بیشتر و جلوگیری از نفوذ رگه‌های تفرقه‌جویانه تأکید کرد.
مرتضي ذاكر
مداح اهل بیت (ع) با اشاره به نقشه‌های دشمنان برای حماسه راهپیمایی اربعین بر لزوم هوشیاری و همدلی هرچه بیشتر و جلوگیری از نفوذ رگه‌های تفرقه‌جویانه تأکید کرد.
میثم مطیعی دیروز در گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در اربعین که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، گفت: امروز در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که محدودیتی در عرصه تبلیغ وجود ندارد و مرز‌ها در عرصه تبلیغی از بین رفته‌اند. قطعاً فعالیت‌هایی که در کشور انجام می‌شود در مرز‌های ما محدود نمی‌ماند. ابزار هنر یکی از بهترین ابزار نشر فرهنگ دینی است. استفاده از ظرفیت جلسات مذهبی نقش مهمی در توسعه فرهنگ دینی در عرصه‌های جهان دارد. مطیعی با اشاره به حضور تبلیغی و ترویجی در کشور‌های مختلف بیان کرد: تاثیرات جلسات مذهبی در ایران و انتشار آن در فضای رسانه‌ای نقش مهمی در توسعه فرهنگی- مذهبی در سطح جهان دارد. امروزه نشانه‌هایی از امید در عرصه پیروزی دیده می‌شود، البته در این مسیر خطراتی نیز احساس می‌شود؛ بلایی که بر سر حج ابراهیمی آورده شد و اینکه چند میلیون مسلمان در کنار هم طواف می‌کنند ولی دل‌های آن‌ها به هم نزدیک نیست. دولت عربستان از ارتباط بین زائران ایرانی با دیگران هراس دارد و ما را متهم به ارتباط‌گیری می‌کنند، باید از این مسئله ترسید که نکند چنین اتفاقی در اربعین نیز روی دهد. اگر اتاق فکر و عملیاتی در ایران و در چنین نهاد‌هایی شکل نگیرد در آینده با اربعینی مواجه می‌شویم که ارتباطات آن دچار مشکل می‌شود. دشمن در عرصه اقتصادی مردم را ناامید می‌کند، به خصوص در عرصه زیارت اربعین نیز این کار را به شکل بیشتری دامن می‌زنند. مطیعی تصریح کرد: در راهپیمایی اربعین باید زائران غیر ایرانی را با تبلیغات و محتوا و فعالیت‌های هدفمند فرهنگی تأمین فرهنگی کنیم. وقتی یک مداح پاکستانی یا عرب زبان، مداحی فارسی بخواند حتی اگر کلمات را نیز به درستی تلفظ نکند برای ما جذاب است، پس حتماً این موضوع برای دیگران نیز جذاب است، باید جلسات‌مان را به شکل دو زبانه برگزار کنیم، البته اولویت در عرصه وحدت ملیتی در اربعین، وحدت دو ملت ایران و عراق است. مطیعی اظهار کرد: بدبین کردن عراقی‌ها نسبت به ایرانی‌ها و بالعکس موضوعی است که باید مقابله شود که جای پرداخت بیشتر دارد. قطعاً با کار بیشتر و رسانه‌ای می‌توانیم این فضا را از بین ببریم و جای آن را به مهر و محبت و ارتباط و همدلی بدهیم. وی گفت: عده‌ای تصور می‌کنند مداحی سیاسی به معنی بیان مطالب سطحی است، مداحی خط مقاومت به معنی کار کردن ویژه در عرصه‌های مهم جبهه جهانی مستضعفین است و در این زمینه حتماً باید تحقیقات کارشناسی انجام شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار