قصاص فرجام شوخی مرگبار
کد خبر: 929611
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003tpj
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۳
مرد جوانی که دو‌سال قبل در بزم شبانه هنگام شوخی دوستش را به قتل رسانده بود با رأی قضات دادگاه کیفری یک استان تهران به مرگ محکوم شد.
مرد جوانی که دو‌سال قبل در بزم شبانه هنگام شوخی دوستش را به قتل رسانده بود با رأی قضات دادگاه کیفری یک استان تهران به مرگ محکوم شد.
به گزارش خبرنگار ما، دوازدهم اسفند‌سال‌۹۵، مأموران پلیس از قتل مرد جوانی در خیابان مسعودیه باخبر و راهی محل شدند. جسد متعلق به پژمان ۲۲‌ساله بود که در جریان درگیری با ضربه چاقوی یکی از دوستانش به قتل رسیده بود. با انتقال جسد به پزشکی قانونی، عامل قتل -‌اسماعیل ۲۵‌ساله‌- بازداشت شد. متهم در بازجویی‌ها لب به اعتراف گشود و در خصوص انگیزه قتل گفت: «شوخی می‌کردیم که جدی شد، از آنجائیکه مست بودم ناخواسته مرتکب قتل شدم.» او بعد از کامل شدن تحقیقات در جلسه رسیدگی به پرونده که در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد، گفت: «من و مقتول با هم بچه محل و دوست بودیم. چند ماه قبل به خاطر اختلافی که پیش آمد قهر کردیم و صحبت نمی‌کردیم. این قهر باعث شد دوستانمان پادرمیانی کنند و ما را آشتی دهند. روز حادثه من و پژمان با هم روبه‌رو شدیم بعد از صحبت و رفاقت دوباره قرار شد در خانه ما جشن بگیریم.» متهم ادامه داد: «آن شب همه دوستان به خانه‌مان آمدند و بعد از خوردن مشروب، من و پژمان شروع به شوخی و صحبت کردیم. این شوخی‌ها آنقدر ادامه پیدا کرد که منجر به درگیری شد. در آن درگیری مقتول شروع به داد و فریاد کرد و از آنجائیکه خانه‌مان بالای مغازه‌ای بود که آنجا کار می‌کردم از ترس آبرویم از او خواستم ساکت باشد. سپس او را بیرون خانه بردم، اما مقتول دست بردار نبود و همچنان فحاشی و سر و صدا می‌کرد که ناچار دست به چاقو شدم و چند ضربه به او زدم.»
متهم در آخرین دفاعش گفت: «باور کنید آن روز به خاطر خوردن مشروب در حال خودم نبودم. از طرفی مقتول هم در محل زندگی و کارم سر و صدا می‌کرد من هم به خاطر اینکه آبرویم نرود ناخواسته او را کشتم. همه این درگیری از یک شوخی شروع شد و ادامه شوخی‌ها کار را به اینجا رساند. از اولیای‌دم درخواست گذشت دارم.» در پایان هیئت قضایی بعد از آخرین دفاع متهم وی را به قصاص محکوم کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار