واکنش خشم آلود چین به اتهامات معاون ترامپ
کد خبر: 929554
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003too
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴
سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنشی خشم آلود به اتهامات "مایک پنس" معاون اول رییس جمهوری آمریکا علیه پکن، وی را به یاوه گویی متهم کرد و افزود که اتهامات این فرد کاملا بی اساس است.

جوان آ‌نلاین به نقل از العالم: سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنشی خشم آلود به اتهامات "مایک پنس" معاون اول رییس جمهوری آمریکا علیه پکن، وی را به یاوه گویی متهم کرد و افزود که اتهامات این فرد کاملا بی اساس است.

"هوا، چون اینگ" روز جمعه تاکید کرد ادعای پنس مبنی بر «ورود مداخله جویانه چین به انتخابات میاندوره‌ای آمریکا»، «گستاخی افراط گرانه» این کشور را نشان می‌دهد.


وی با اشاره به اینکه آمریکا در تلاش است تا به هر شکل چین را آزار دهد، تصریح کرد طرح چنین اتهاماتی، مشکلات و اختلافات را بیشتر می‌کند.
وی در مصاحبه خود از آمریکا خواست اتهامات بی اساس به چین را متوقف و اشتباهات خود را اصلاح کرده و برای بهبود روابط دو کشور و تامین منافع طرفین تلاش کند.
سخنگوی وزارت خارجه چین ادامه داد، اظهارات معاون دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، در واقع دلیل دیگری بر تلاش‌های واشنگتن مبنی بر «نشان دادن باطل به جای حق و سخن پراکنی و روی هوا سخن گفتن» است و اینکه واشنگتن می‌کوشد با این اقدامات اذهان را گمراه کند و چین قاطعانه با چنین تحرکات و اظهاراتی مخالفت می‌کند.


وی گفت: این گستاخی است که مایک پنس بخواهد نوع عادی از همکاری‌های چین و آمریکا را به مداخله پکن در سیاست‌ها و انتخابات آمریکا مرتبط سازد.


سخنگوی وزارت خارجه چین افزود: پکن هرگز علاقه‌ای و منافعی در مداخله در سیاست‌ها و انتخابات داخلی آمریکا نداشته است.
این سخنگوی وزارت خارجه چین خاطرنشان کرد، جامعه بین المللی مشخص کرده هر کشوری که در امور حق حاکمیتی و مسایل داخلی کشور دیگری مداخله کرده نهایتا به منافع خود آسیب زده است.
مایک پنس، معاون اول رئیس جمهوری آمریکا، روز گذشته با تکرار ادعای دونالد ترامپ درباره دخالت چین در انتخابات آتی کشورشان گفت: تردیدی نیست که چین می‌کوشد تا آمریکا رئیس جمهور دیگری داشته باشد.

برچسب ها: چین ، ترامپ
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار