منصور برزگر: می‌گویند ابراهیمی جو اردو را به هم می‌ریزد
کد خبر: 929531
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003toR
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
عضو شورای فنی کشتی آزاد با بیان اینکه بیشترین وقت جلسه شورای فنی در خصوص وزن ۹۲ کیلوگرم و انتخاب علیرضا کریمی و کنار گذاشته شدن ابراهیمی گذشت،گفت:ابراهیمی مقابل کشتی‌گیران هجومی به مشکل می‌خورد و به قول خودمان کشتی‌هایش را با "زرنگی" می‌برد.
 
منصور برزگر

جوان آنلاین: منصور برزگر درباره معرفی ۱۰ آزادکار ایران در رقابت‌های جهانی مجارستان اظهار کرد: مسئول فنی تیم ملی گزارش خود را در خصوص کشتی گیران و نحوه عملکرد آنها طی یک سال گذشته در مسابقات و اردوهای تیم ملی بیان کرد و در نهایت شورای فنی با بحث و بررسی‌های صورت داده کشتی گیرانی که می‌توانستند به تیم ملی کمک بیشتری کنند را انتخاب کرد.

عضو شورای فنی کشتی آزاد با بیان اینکه در حال حاضر مهمترین مشکل فدراسیون کشتی بحث منابع مالی است، گفت: البته وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک نظرات مثبتی نسبت به فدراسیون کشتی دارند و خیلی دلشان می‌خواهد که به کشتی کمک کنند اما با توجه به مشکلات مالی موجود در راه تامین ارز به احتمال فراوان برای نخستین بار در تاریخ، تیم ملی با ترکیبی ناقص به رقابت‌های جهانی می‌رود.

وی در ادامه درباره تصمیمات شورای فنی و انتقادات مطرح شده از سوی برخی کشتی گیران که از ترکیب تیم ملی کنار گذاشته شده‌اند، گفت: تجربه ۴۰ ساله من در کشتی نشان می‌دهد که همیشه گرفتار این موضوع بوده‌ایم و هر گاه تیم ملی انتخاب می‌شد تعدادی از کشتی گیران انتقاداتی را داشتند. حتی زمانی که انتخابی می‌گذاشتیم و کشتی گیری شکست می‌خورد باز هم شاکی بود و می‌گفت: حق من بوده که انتخاب شوم اما هیچ کدام از ما کادر فنی تیم ملی و فدراسیون کشتی دلش نمی‌خواهد کشتی گیری که ۱۰۰ است را کنار بگذارد و ۹۰ را انتخاب کند. چرا که اول آبروی خودش را دوست دارد و بعد آبروی کشتی و ورزش ایران در میان است همه می‌گویند من بهترم مثلا برای همین در بازی‌های آسیایی وقتی علیرضا کریمی در وزن ۹۷ کیلوگرم انتخاب شد خیلی‌ها انتقاد کردند اما وقتی او مقتدرانه به قهرمانی رسید دیگر هیچ کس حرفی نزد.

برزگر با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص انتخاب علیرضا کریمی و کنار گذاشته شدن محمدجواد ابراهیمی در وزن ۹۲کیلوگرم خاطرنشان کرد: در این باره عسگری محمدیان، ترکان و بقیه صحبت‌های زیادی را مطرح کردند و بیش از یک ساعت درباره این وزن بحث و بررسی صورت گرفت اما در آخر شورا به این نتیجه رسید که کریمی را انتخاب کند. به هر حال وزن ۹۲ کیلوگرم المپیکی نیست و ابراهیمی باید برای رسیدن به المپیک تلاش کند به وزن ۹۷ کیلوگرم بیاید.

سرمربی اسبق تیم ملی کشتی درباره زحمات کشیده شده از سوی محمدجواد ابراهیمی در اردوهای تیم ملی و یا اعزام او به تورنمنت‌های مختلف که با کسب نتیجه مطلوب از سوی او همراه بود گفت: حالا اینکه زحمت کشیده یا نه، کادر فنی بیشتر از همه در جریان این موضوع است و آنها بهتر می‌دانند عملکرد او چگونه بوده است. وقتی می‌گویند او شش دقیقه می‌ایستد و فقط در طول شش دقیقه ۳۰ ثانیه مبارزه می‌کند. ما نمی‌توانیم به چنین کشتی گیری برای مسابقاتی در سطح رقابت‌های قهرمانی جهان که با حضور برترین کشتی گیران جهان برگزار می‌شود اطمینان کنیم.

وی با بیان اینکه عملکرد ابراهیمی در تورنمنت‌های ترکیه و گرجستان علی رغم کسب نتیجه، مورد تایید کادر فنی تیم ملی نبود، گفت: کادر فنی تیم ملی می‌گوید او کشتی گیران درجه سه و چهار را شکست می‌دهد اما مقابل کشتی گیران درجه یک و دو کپ می‌کند و نمی‌تواند کشتی بگیرد. مثلا در همین مسابقات مقابل یک کشتی گیر پا به سن گذاشته آذربایجانی تا آخر ایستاده بود و حمله نمی‌کرد. نحوه کشتی او به گونه‌ای است که بیشتر ایستا است. به قول خودمان زرنگی کشتی‌هایش را می‌برد و مقابل کشتی گیری که هجومی باشد به مشکل بر می‌خورد. عسگری محمدیان درباره وزن ۹۲ کیلوگرم خیلی بحث کرد اما با استدلال‌هایی که کادر فنی تیم ملی آورد به نتیجه نرسید. نظر من هم این است کسی که با کشتی گیران درجه یک خارجی بتواند به خوبی مبارزه کند باید به مسابقات جهانی اعزام شود.

سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد افزود: یکی از بحث‌هایی که درباره ابراهیمی مطرح شد این بود که چرا او به اردوی تیم ملی دعوت نشده اما کادر فنی گفتند ابراهیمی جو اردو را خراب می‌کند و  لازم است او در رفتارهایش تجدید نظر کند. به هر حال ما که در اردوها نیستیم و برای تصمیم گیری به گزارشات مسئولان فنی تیم استناد می‌کنیم.

برزگر در ادامه گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این سوال که آیا کریمی را شانس رسیدن به مدال طلا در مسابقات جهانی می‌داند یا خیر؟ گفت: نمی‌دانم طلا یا نقره می‌گیرد اما مطمئنا باید به مدال برسد.

وی درباره علت انتخاب عزت الله اکبری در وزن ۷۹ کیلوگرم علی رغم اینکه این کشتی گیر در انتخابی تیم ملی به دلیل آسیب دیدگی نتوانست به رقابت‌ها ادامه دهد و اینکه پس از آن نیز در هیچ تورنمنت خارجی به روی تشک نرفته است،‌ گفت:‌ او در رقابت‌های انتخابی دچار ضرب خوردگی شد و نتوانست به رقابت‌هایش ادامه دهد. البته او پس از آن هم به تورنمنت خارجی اعزام نشد اما نفرات دیگر و رقبای او که به تورنمنت اعزام شدند نیز عملکرد خوبی نداشتند؛ عملکردی که بتوانند به کادر فنی ثابت کنند که شایستگی این را دارند که به رقابت‌های جهانی بروند تا خودی نشان بدهند. ما هم برای اینکه این وزن خالی نباشد اکبری را انتخاب کردیم. اگر تیم ناقص برود شاید یکی از وزن‌هایی که کشتی گیر اعزام نکنیم همین وزن باشد.

عضو شورای فنی کشتی آزاد با بیان اینکه تیم ملی به لحاظ داشتن کشتی گیر شش دانگ در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد گفت: کشتی ایران در دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی دچار افت شدیدی شد و پس از آن در دهه ۹۰ اوج گرفت. در حال حاضر نیز ما در حال بازگشت به دهه ۷۰ هستیم که در این راه باید خیلی بهتر کار کنیم و مربیان شهرستانی نیز باید بیشتر بر روی معرفی و پرورش استعدادها تمرکز کنند. متاسفم این را بگویم که در بعضی از وزن‌های تیم ملی حتی این بحث مطرح می شود که هیچ کشتی گیری را بهتر است اعزام نکنیم یا اینکه از تیم جوانان اعزام کنیم که حداقل دوسال دیگر جواب بدهد. به هر حال اوضاع خوب نیست و امیدوارم جوان‌ها به خودشان بیایند و قدر موقعیت‌هایی که به آن‌ها داده می‌شود را بدانند. اصلا شرایط به گونه‌ای است که خیلی از کشتی گیران دوست ندارند پیشرفت کنند و مدام درجا می‌زنند.

برزگر در پایان گفت: از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش به خاطر توجه‌شان به کشتی تشکر می‌کنم اما آنها نیز واقعا دستشان بسته است و نمی‌توانند برای قهرمانان آنطور که باید کاری کنند. من در مسابقات کارگری قهرمان شدم و بلافاصله سازمان آب مرا استخدام کرد که همین امر باعث شد تحول اساسی چه در زندگی شخصی‌ام به لحاظ مالی و چه در زندگی قهرمانی من بوجود آید و در ادامه توانستم با تمرکز به فکر کشتی و کسب موفقیت باشم اما در حال حاضر خیلی از کشتی گیران و قهرمانان ما با مشکلات مالی و شغلی دست به گریبانند و تمرکز لازم را ندارند.

منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار