رضایی : کاروان "خودباوری و امید" با کسب جایگاه سومی شگفتی ساز می شود
کد خبر: 929525
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003toL
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
گفت وگوی "جوان آنلاین" با سرپرست کاروان اعزامی به بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا
سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی فردا به طور رسمی در جاکارتا افتتاح می‌شود و ملی پوشان کشورمان می خواهند شگفتی بی آفرینند و عنوان سومی مسابقات را از آن خود کنند هر چند با وجود کشور اندونزی و ازبکستان کاری سخت پیش رو دارند اما کاروان خودباوری و امید ایران ، بدنبال کسب این جایگاه است.در دوره قبلا ملی پوشان پاراآسیایی توانسته بودند جایگاه چهارمی را کسب کنند. فردا در افتتاحیه مسابقات و همه نگاهها به جاکارتا دوخته شده است.

سرویس ورزشی جوان آنلاین – وحید صابری : سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی فردا به طور رسمی در جاکارتا افتتاح می‌شود و ملی پوشان کشورمان می خواهند شگفتی بی آفرینند و عنوان سومی مسابقات را از آن خود کنند هر چند با وجود کشور اندونزی و ازبکستان کاری سخت پیش رو دارند اما کاروان خودباوری و امید ایران ، بدنبال کسب این جایگاه است.در دوره قبلا ملی پوشان پاراآسیایی توانسته بودند جایگاه چهارمی را کسب کنند. فردا در افتتاحیه مسابقات و همه نگاهها به جاکارتا دوخته شده است.

قبل از اعزام کاروان ، مسوولان کمیته ملی پارالمپیک اعلام کردند که با توجه به سیاست این دوره از مسابقات و پتانسیل ورزشکارام معلول ، همه ورزشکاران ایرانی حاضر در مسابقات توانایی کسب مدال را دارند. هدف در این دوره فقط مدال آوری است . قهرانان ما می توانند ضمن اثبات شایستگی خودشان، بهترین عملکرد را در جاکارتا داشته باشند و برای کشورمان افتخارآفرینی کنند.

کاروان پرستاره ای که در دوره قبل توانسته بود در جایگاه چهارمی بایستند ، حالا دراین دوره نیم نگاهی به عنوان سومی دارند. البته مسئولان امر می دانند مه با وجود تیم میزبان یعنی اندونزی و البته ازبکستان ، تحقق این امر کمی سخت است اما با توجه به شعار "با توکل وتلاش ما میتوانیم"  کسب این جایگاه دور از دسترس نیست. در این دوره با توجه به حذف دو رشته مدال آور برای کشورمان اما همچنان امید قرار گرفتن در جایگاه سومی وجود دارد.

در این دوره کاروان کشورمان با ۳۵۷ ورزشکار در این دوره از رقابتها شرکت کرده است که قرار است طبق برنامه سارا جوانمردی ملی پوش تیراندازی ، پرچمدار مراسم افتتاحیه باشد. کاروان ایران قرار است در ۱۳ رشته وزنه برداری ، شطرنج ، تیروکمان ، شنا ، دوومیدانی ، بوچیا ، بسکتبال باویلچر، والیبال نشسته، تیراندازی، تنیس روی میز، دوچرخه سواری، جودو، و گلبال رقابت کنند . از نکات جالب در این دوره حضور فاطمه جهانی، ملی پوش والیبال نشسته با ۱۵ سال سن جوانترین واسدالله عظیمی ملی پوش دوومیدانی با  ۵۷ سال، مسن ترین اعضای کاروان ایران دراین رقابت‌ها می باشد.

کاروان ورزشی ایران در دو دوره گذشته بازی‌های پاراآسیایی در اینچئون با یک مدال کمتر نسبت به ژاپن به مقام چهارمی رسید ۲۰۳ ورزشکار راهی کره‌جنوبی شدند و کار خود را با کسب ۱۲۰ مدال به پایان رساندند. سهم ایران در جدول توزیع مدال ۳۷ طلا، ۵۲ نقره و ۳۱ برنز بود.حالا با توجه به این امسال تعداد نمایندگان ما در جاکارتا بیشتر است این انتظار می رود که ما بتوانیم به هدف اصلی یعنی ایگاه سومی برسیم.

رضایی: هدف صعود به جایگاه سومی بازی‌های پاراآسیایی است

هادی رضایی سرپرست کاروان اعزامی به بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا در گفت وگو با "جوان آنلاین " گفت: ۲۱۲ ورزشکار در ۱۳ رشته ورزشی دوچرخه سواری ، تنیس روی میز، تیروکمان ،جودو ، گلبال ،وزنه برداری ،شنا ،بسکتبال با ویلچر، بوچیا، تیراندازی ، والیبال نشسته ، شطرنج و دوومیدانی با حریفان خود مسابقه خواهند داد که هدف اصلی صعود به جایگاه سومی است هر چند که نباید از کشور میزبان و ازبکستان هم غافل باشیم. کاروان ما نسبت به قبل افزایش تعداد داشته ، ضمن این که در این دوره حضور بانوان در رشته های مختلف را هم بیشتر شاهد خواهیم بود.سیاستگذاری ما در این دوره بیشتر روی مدال آوری ملی پوشان معلول است ، قطعا به اهداف اولیه خود دست یافته‌ایم و اگر نتوانیم این جایگاه را تکرار کنیم به‌ هر حال نوعی شکست برای ما محسوب می‌شود ، با توجه به برنامه ریزی که کرده ایم اگر بتوانیم مدال آوری داشت باشیم قطعا می توانیم نیم نگاهی به جایگاه سومی داشته باشیم. حذف فوتبال ۵ نفره و ۷ نفره که در دوره قبل برای ما مدال آوری کرده بودند هر چند برای ما سخت است اما حضور دیگر ملی پوشان و پتانسیل آنها در این دوره برای ما قوت قلبی هستند که ما را امیدوار به کسب جایگاه سومی می کنند.

***

دیروز پنجشنبه پرچم مقدس کشورمان در کنار پرچم ۴۰ کشور دیگر و پرچم مخصوص این بازی ها در دهکده بازی ها رسما به اهتزاز در می آمد تا آغاز مسابقات در این دوره به رسمیت پیدا کند. کلاس بندی این مسابقات امروز برگزار می شود تا شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات حریفان خود را شناخته و برنامه بازیها را دریافت کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار