هیچ دانشجوی شاغل به تحصیل در خارج، پذیرش نشده است
کد خبر: 929071
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003th1
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۹
جذب منابع مالی از طریق دانشجویان شهریه‌پرداز یک راهبرد در شرایط کمبود منابع مالی است. این شیوه هم بر اساس قانون و ابلاغیه‌های بالادستی صورت می‌گیرد.
در روز‌های اخیر دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نسبت به پذیرش دانشجویان شهریه‌پرداز اعتراض زیادی داشتند، ولی تا کنون هیچ دانشجوی ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور در نیمسال تحصیلی مهرماه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پذیرش نشده و برای پذیرش آن‌ها در نیمسال‌های تحصیلی آتی نیز تصمیمی اتخاذ نشده است.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به دنبال طرح مسائلی در خصوص حضور دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور در این دانشگاه، طی جلسه‌ای با دانشجویان دانشکده دندانپزشکی گفت: تاکنون هیچگونه پذیرش دانشجوی شاغل به تحصیل در خارج از کشور در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام نشده است.
دکتر امیرمحسن ضیایی، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن ابراز خرسندی از دغدغه دانشجویان برای حفظ جایگاه دانشکده دندانپزشکی در کشور، حرکت در مسیر استاندارد‌ها را دغدغه مشترک مسئولان و دانشجویان عنوان کرد و افزود: بسیاری از مطالبات دانشجویان، به عنوان مطالبات دانشگاه در سطحی کلان‌تر در حال پیگیری است.
وی مبنای پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را نخبگی عنوان کرد و اظهار داشت: در پذیرش دانشجویان در ظرفیت‌های دانشگاه بسیار حساس هستیم و به لحاظ علمی، گزینش و نظارت‌های جدی صورت می‌گیرد.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تکمیل درمانگاه خدماتی و آموزشی دربند را یکی از راهکار‌های اساسی برای ایجاد فضای مناسب‌تر آموزشی دانست که به زودی به مرحله نهایی می‌رسد.
دانشجویان در دیدار مشترک با معاون آموزشی و معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه، حفظ رتبه اول آموزشی و مرتبه والای علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را مهم‌ترین دغدغه خود عنوان کردند.
در روز‌های اخیر نمایندگان دانشجویان در ادامه این دیدار خواستار توسعه زیرساخت‌های آموزشی و حرکت در مسیر استاندارد‌ها شدند. همچنین حضور دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور و احتمال افت کیفیت تحصیلی از دیگر دغدغه‌های دانشجویان بود.
دغدغه‌ای که معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خطاب به دانشجویان بر رفع آن تأکید کرد و قرار شد مطالبات علمی و آموزشی دانشجویان در اسرع وقت رسیدگی و نتیجه آن اعلام شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر: