تصویب ۵۰۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه در ۳ استان کافی نیست
کد خبر: 928978
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003tfW
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
نماینده استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان ‌غربی:
نماینده استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: بی شک تصویب ۵۰۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه در سه استان، آذربایجان‌غربی، شرقی و کردستان کافی نیست.

فرهاد سرخوش با اشاره به تصویب مبلغ 500 میلیارد تومان توسط هیئت دولت برای پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه در روزهای اخیر اظهار کرد: تاکنون این مصوبه توسط سازمان برنامه و بودجه ابلاغ نشده و همکاران ستاد احیای دریاچه ارومیه در حال رایزنی با آقای نوبخت هستند.

وی تصریح کرد: بی‌شک این رقم اعتبار در فاز نخست برای پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه در سه استان آذربایجان‌غربی، شرقی و کردستان که در نظر گرفته شده است کافی به نظر نمی‌رسد و معلوم هم نیست چند درصد آن تخصیص می یابد، چون در سال گذشته تنها بخشی از اعتبارات مربوط به احیای دریاچه ارومیه تخصیص یافت.

نماینده استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌ غربی با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه افزود: امروز تراز دریاچه 1270.28 بوده و نسبت به سال گذشته سه سانتی‌متر افزایش داشته و وسعت آن نیز هم اکنون یک هزار و 734 کیلومتر مربع است.

وی حجم آب موجود در دریاچه ارومیه را یک میلیارد و 70 میلیون مترمکعب عنوان کرده و بیان کرد: در سال گذشته این حجم آبی یک میلیارد و 10 میلیون متر مکعب بوده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین