حملات به تیم ملی سیستماتیک است!
کد خبر: 926575
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003t2l
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۹
پیروزی تیم کشورمان مقابل ازبکستان بهانه‌ای شد تا بار دیگر کارلوس کرش از منتقدانش انتقاد و آن‌ها را به حملات سیستماتیک علیه تیم ملی متهم کند، آن سو مهدی تاج در اظهارنظری عجیب حمایت از کرش را به دفاع مقدس تشبیه کرد.
سعيد احمديان
پیروزی تیم کشورمان مقابل ازبکستان بهانه‌ای شد تا بار دیگر کارلوس کرش از منتقدانش انتقاد و آن‌ها را به حملات سیستماتیک علیه تیم ملی متهم کند، آن سو مهدی تاج در اظهارنظری عجیب حمایت از کرش را به دفاع مقدس تشبیه کرد.
کارلوس کرش آرام ندارد، هر چند قراردادش را با تیم ملی تمدید نکرده، اما همچنان مانند قبل نشان می‌دهد که میانه خوبی با منتقدان ندارد و با استفاده از هر فضایی به دنبال واکنش نشان دادن به انتقاداتی است که از او می‌شود. سرمربی پرتغالی با شدت گرفتن انتقاداتی که از وی می‌شود، پس از پیروزی مقابل ازبکستان در یک بازی دوستانه گلایه‌های همیشگی‌اش را تکرار کرد.
توپخانه کرش علیه منتقدان
کرش که با سایت رسمی فدراسیون فوتبال صحبت می‌کرد، منتقدان را به حملات سیستماتیک علیه تیم ملی متهم کرده است: «می‌دانم که به صورت رسمی سرمربی تیم ملی ایران نیستم، ولی به عنوان یک مربی وظیفه خود می‌دانم که توجه رئیس فدراسیون فوتبال، اعضای هیئت رئیسه فدراسیون و مسئولان ورزش را به این مسئله جلب کنم که ما باید بر حملاتی که به صورت سیستماتیک به سمت تیم ملی انجام می‌شود، نقطه پایانی را بگذاریم.»
او تأکید کرده که جلوی این حملات باید گرفته شود: «می‌بایست جلوی این گونه حملات سیستماتیک هم‌اکنون گرفته شود و من یک‌بار دیگر از ریاست و اعضای فدراسیون درخواست می‌کنم که از این‌گونه حملات و صحبت‌ها که در تلاش هستند میان نسل جوان ما به صورت سیستماتیک تفرقه بیندازند جلوگیری کنند. همه مطلع هستیم که در شرایط دشواری نه تنها در تیم ملی بلکه در کشور هستیم و ما نیازی به این‌گونه صحبت‌های زشت و تمسخرآمیز نداریم و دقیقا در لحظه‌ای که نیاز به اتحاد بیش‌تر و در کنار هم بودن بیش‌تری داریم، نباید این‌گونه صحبت‌ها و حرف‌ها مطرح بشود.»
کرش ادامه داده است: «مطرح کردن این‌گونه صحبت‌ها به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست و هدف آن بازیکنان تیم ملی و خود تیم ملی فوتبال است که به هیچ عنوان قابل قبول و دارای وجاهت نیست. چراکه این‌گونه شرایط به این موضوع منتهی می‌شود که ما ریسک و احتمال اینکه بازیکنان بیش‌تری را از دست بدهیم و تیم ملی لطمه بخورد، بیش‌تر شده و شرایطی هم که برای بازیکنی مانند سردار آزمون به‌وجود آمده باید حل شود. این یک مسئله بسیار فوری، جدی و خطرناکی است برای اینکه اگر بخواهیم روحیه و اتحاد تیم ملی را حفظ کنیم، نباید به این‌گونه صحبت‌های تفرقه‌آمیز و صحبت‌هایی که تنها برای به‌وجود آوردن دو دستگی و لطمه زدن به تیم ملی مطرح می‌شود، بی‌تفاوت باشیم.
کرش البته پاسخی هم به کسانی داشته که می‌گویند او فراتر از یک سرمربی عمل می‌کند: «می‌دانم شاید برخی افراد بگویند که من پایم را فراتر از حوزه مسئولیتم می‌گذارم به خاطر اینکه در حال حاضر به صورت رسمی سرمربی تیم ملی ایران نیستم، اما وقتی با افرادی که قصد دارند به صورت مستقیم به منافع تیم ملی ایران لطمه وارد می‌کنند مواجه می‌شویم، این امری کاملاً غیرقابل قبول است.»
دفاع از کرش یعنی دفاع مقدس
چند ساعت قبل از اینکه کارلوس کرش در یک مصاحبه با سایت رسمی فدراسیون از خجالت منتقدانش در بیاید، رئیس فدراسیون فوتبال هم که به عنوان مهمان برنامه تلویزیونی فرمول یک به تلویزیون آمده بود، به شدت از کرش حمایت کرد: «هیچ کس عاشق چشم و ابروی آقای کرش نیست و ایشان قابلیت‌های کشور ما را به نتیجه رسانده است. ما با او تا جام ملت‌ها قرارداد داریم. ارزیابی من از عملکرد آقای کرش مثبت است و بسیاری از مردم هم این موضوع را همینطور که من می‌بینم، می‌بینند. هیئت رئیسه و وزارت ورزش هم نظرشان همین است. قابلیت ایشان خیلی خوب است.»
مهدی تاج در ادامه حرف هایش، در اظهارنظری عجیب دفاع از کرش را مانند دفاع مقدس می‌داند: «بد نیست بدانید من اگر دفاعی از کرش به صورت جدی دارم فکر می‌کنم این دفاع هم مثل دفاع مقدس است، چون باید برای کشورمان بهترین تصمیم‌ها را بگیریم. اگر خیلی‌ها با کرش موافقند نه به خاطر اینکه او را از قبل می‌شناسند و... بلکه او طرح‌هایی دارد که پول و وقت را به نتیجه می‌رساند و همه مجموعه تیم ملی را به سرمنزل مقصود می‌رساند. بنابراین نظر ما روی ماندن آقای کرش است.»
رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که آیا کرش پس از جام ملت‌ها می‌ماند یا خیر، هم گفت که نظر او ماندن کرش است: «بسیار موافق حضور او هستم و به این سؤال چند بار بله می‌گویم.» تاج در این باره که آیا با وجود مشکلات ارزی می‌ارزد او را نگه داشت، هم اینطور پاسخ داد: «آقای کرش سرمربی ما است و ما سرمربی جدیدی نیاورده‌ایم. ما قراردادی از قبل داشتیم که بر مبنای دلار و پاداش و مزیت و... بود که همان را ادامه دادیم. اتفاقات اخیر هم داخلی است و ناگهان ارز ۱۲ هزار تومان شده است. این موضوع خیلی کاری با آقای کرش ندارد و او همان عددی را که با او به توافق رسیده‌ایم، می‌گیرد.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار