سروری: دولت باید سرچشمه‌های بروز فساد را ببندد
کد خبر: 926453
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003t0n
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
دبیرکل جمعیت رهپویان گفت: فقدان عملکرد هم‌افزا از سوی قوای دیگر سبب شده که شاهد اقدامات تأثیرگذاری در حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی نباشیم.
جوان آنلاین: پرویز سروری دبیرکل جمعیت رهپویان درباره عملکرد قوه قضاییه در مبارزه با مفسدان اقتصادی، اظهار کرد: موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی یک مبحث جامع‌الطراف است.

وی افزود: مبارزه با فساد تنها محدود به یک قوه شده است، در حالی که رسیدگی به این مسئله مهم به هم فکری و ورود قوای سه‌گانه نیاز دارد تا نتیجه مناسبی حاصل شود.

سروری تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی در مبارزه با فساد این است که در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تدبیر و اقدام هم‌افزا برای مبارزه موثر با این آفت وجود ندارد.

دبیرکل جمعیت رهپویان تصریح کرد: در مبارزه با فساد اقتصادی دولت و مجلس نقش کلیدی دارند، همه دستگاه‌های نظارتی باید به وظیفه خود در این زمینه عمل کنند، چرا که قوه قضاییه تنها نقش تنبیهی را ایفا می‌کند.

وی بیان کرد: فقدان عملکرد هم‌افزا از سوی قوای دیگر سبب شده که شاهد اقدامات تأثیرگذاری در حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی نباشیم، به عنوان مثال دولت در برخی زمینه‌ها نظری متفاوت با قوه قضاییه دارد در نتیجه وقتی دستگاه قضا وارد عمل می‌شود قوه مجریه با رفتار و عملکرد خود باعث تضعیف عملکرد این دستگاه می‌شود.

دبیرکل جمعیت رهپویان ادامه داد: معتقدم که بعد از نامه رئیس قوه قضاییه به رهبر معظم انقلاب، زمینه برای یک اقدام عادل و عملی در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی فراهم شده است و دستگاه قضا باید بداند که اکنون توقعات اجتماعی نسبت به این مسئله افزایش یافته و مردم انتظار دارند تا به صورت شفاف با اخلالگران اقتصادی برخورد شود.

سروری تأکید کرد: دولت نیز باید مانع از بروز فساد شده و سرچشمه‌های بروز جرایم اقتصادی را ببندد.

برچسب ها: سروری ، دولت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار