رونق بازار آجیل و خشکبار تبریز کاهش یافت
کد خبر: 926409
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003t05
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
رئیس اتحادیه خشکبار و آجیل تبریز خبر داد:
رئیس اتحادیه خشکبار و آجیل تبریز گفت: باتوجه به افزایش قیمت آجیل و خشکبار و کاهش توان قدرت خرید مردم، بازار دچار کساد شده است.

سید احمد محمدی  با اشاره به کمبود اقلام آجیل در بازار تبریز، اظهار کرد: به دلیل تغییر شرایط آب و هوا و سرمازدگی برخی محصولات برخی اقلام و محصولات در بازار با کمبود مواجه است.  
  
وی ادامه داد: امسال به دلیل سرمازدگی تولید محصولات نسبت به سال‌های گذشته با کاهش چشمگیری مواجه است؛ به طوری‌که ۸۰ درصد پسته به طور بوته بوده و تنها ۲۰ درصد محصولات وارد بازار شده است.
  
محمدی ادامه داد: طی یک ماه اخیر نرخ آجیل و خشکبار ۱۰ درصد افزایش یافته و بعد از عید نیز ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است.  
  
وی اضافه کرد: متاسفانه اصناف خشکبار به دلیل این‌که باید جنس خود را دوباره با نرخ بالاتر خریداری کنند، محصولات موجود در مغازه‌های خود را با قیمت روز به فروش می‌رسانند.  
  
رئیس اتحادیه خشکبار و آجیل فروشان تبریز خاطرنشان کرد: به دنبال افزایش نرخ آجیل و خشکبار و کاهش قدرت خرید مردم، مکاتباتی را با مسئولان کشوری و استانی انجام داده‌ایم، ولی تاکنون به این مکاتبات رسیدگی نشده است.  
  
وی با اشاره به وجود ۳۰۰ واحد صنفی آجیل و خشکبار در تبریز، گفت: از این تعداد حدود ۵۰ واحد به طور کامل فعال هستند و برخی از این واحد‌ها نیز باتوجه به شرایط فعلی بازار به سایر شغل‌ها روی آورده‌اند.  
  
وی در خصوص افزایش نرخ پسته و مغز گردو، عنوان کرد: نرخ مغز گردو و پسته حدود ۱۰۰ درصد افزایش یافته است؛ ۸۰ درصد از تولیدات ما دچار سرمایه زدگی شده و تنها ۲۰ درصد محصولات در بازار موجود است؛ از این رو پیشنهاد دادیم تا به صورت آزاد از کشور‌های مختلف وارد شود.  
  
محمدی با بیان این‌که نرخ هر کیلو پسته از ۱۲۰ تا ۱۴۰ هزار تومان است، تصریح کرد: با ادامه این روند تا اواخر سالجاری نرخ پسته به ۲۰۰ هزار تومان خواهد رسید.  
  
وی در خصوص نرخ بادام هندی، اظهار کرد: باتوجه به شرایط حاکم در کشور، اکنون بادام هندی در بازار وجود ندارد و فقط مقداری به صورت قاچاق وارد  شده است.   
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار