تضمین ندهید، نمی‌مانم!
کد خبر: 926364
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003szM
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۵
‌ادامه حاشیه‌های تمدید قرارداد کرش با ایران
کارلوس کرش در حالی دیشب روی نیمکت ایران مقابل ازبکستان نشست که هنوز قرارداد رسمی با تیم ملی فوتبال کشورمان ندارد و به‌رغم تأکید تاج برای به توافق رسیدن، هنوز قرارداد نهایی با کرش امضا نشده و سرمربی پرتغالی در آخرین واکنش، تمدید قراردادش را به فراهم کردن امکانات منوط کرده است.
کارلوس کرش در حالی دیشب روی نیمکت ایران مقابل ازبکستان نشست که هنوز قرارداد رسمی با تیم ملی فوتبال کشورمان ندارد و به‌رغم تأکید تاج برای به توافق رسیدن، هنوز قرارداد نهایی با کرش امضا نشده و سرمربی پرتغالی در آخرین واکنش، تمدید قراردادش را به فراهم کردن امکانات منوط کرده است.
تمدید قرارداد کارلوس کرش هر روز که می‌گذرد تبدیل به یک کلاف سردرگم می‌شود. هم تاج و هم کرش توافق را تأیید می‌کنند، اما چیزی روی کاغذ نمی‌آید تا همچنان پرونده نیمکت تیم ملی باز بماند. با وجود عدم امضای قرارداد رسمی، اما کرش به کارش در تیم ملی ادامه می‌دهد، تیم را تمرین می‌دهد و دیشب حتی بدون اینکه قرارداد رسمی داشته باشد، ایران را مقابل ازبکستان هدایت کرد.
توافق شفاهی و مردانه!
پیش از بازی دوستانه دیشب با ازبکستان بود که کرش به شایعاتی که درباره عدم امضای قراردادش به گوش می‌رسد، واکنش نشان داد و گفت: «ما هنوز قراردادی با فدراسیون فوتبال امضا نکرده‌ایم و فقط به یک توافق مثل یک مرد واقعی رسیده‌ایم. فقط باید آن را روی کاغذ بیاوریم، بنویسیم و امضا کنیم. من هفت سال است که در ایران کار می‌کنم. یک اعتماد متقابل با بازیکنان پیدا کرده‌ام. نتایج خوب و بدی را در این مدت به دست آورده‌ایم. یک چیز را در این مدت فهمیده‌ام و آن اینکه اگر به این بازیکنان اعتماد کنید، آن‌ها هم با قدرت به این اعتماد پاسخ خواهند داد.»
کرش چند ساعت بعد در متن کوتاهی که در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر کرد، از دغدغه‌هایش برای امضای برگه تمدید قرارداد پرده برداشت. در این متن آمده بود: «همانطور که امروز در تاشکند هم گفتم، متأسفانه تا این لحظه امکان نهایی شدن قرارداد بین من و فدراسیون فوتبال ایران وجود نداشته است. به توافق‌های خوبی رسیده‌ایم، اما اگر برای ایجاد شرایط لازم جهت حمایت و پشتیبانی از برنامه آماده‌سازی تیم ملی هیچ تضمینی وجود نداشته باشد، اصلاً نمی‌توانیم این قرارداد را به طور رسمی امضا کنیم. کار و تلاش ما همچنان ادامه دارد و تمرکزمان را به بازی با ازبکستان معطوف کرده‌ایم. از ازبکستان به خاطر فرصتی که برای انجام این بازی دوستانه در اختیار ما قرار دارد، تشکر می‌کنیم.»
مصیبت‌های تاج
مشکل فدراسیون فوتبال برای تأمین ارز قرارداد کرش، مشکلات را بیشتر کرده است، به خصوص که با افزایش سه برابری قیمت ارز، هزینه‌های فدراسیون هم چند برابر شده، مسئله‌ای که واکنش تاج را به همراه داشته است: «برای تأمین ارز مشکل داریم و مسئولان تصمیم‌گیرنده همه واقعیت‌های جامعه را ندیدند و به شادی مردم اهمیت ندادند. آن‌ها در حالی که باید به این مسائل دقت می‌کردند، این کار را انجام ندادند. مگر می‌شود که ما حقوق کرش را از بازار آزاد تأمین کنیم یا حقوق آقای کرانچار را از بازار ارز آزاد تهیه کنیم؟!»
رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه از بن‌بست فوتبال با این وضعیت خبر داده است: «تهیه این مقدار ارز خیلی سخت است. من نمی‌دانم اگر ارز خریدیم، ما را به قاچاق ارز متهم می‌کنند یا نه! در حال حاضر در بن‌بست قرار داریم و اداره این فوتبال با این شرایط غیرممکن است. با این حال به راهمان ادامه می‌دهیم تا شاید مشکلات حل شود.»
بازتاب ادامه همکاری کرش در رسانه‌های دنیا
حاشیه‌های قرارداد کرش با ایران در رسانه‌های دنیا هم بازتاب زیادی داشته است. در همین راستا ساکرنت نوشت: «کرش بعد از جام جهانی هدایت تیم ملی فوتبال ایران را برعهده خواهد داشت و در اولین بازی دوستانه ایران قبل از جام ملت‌های آسیا، این مربی پرتغالی روی نیمکت ایران می‌نشیند. کرش در ماه می‌اعلام کرد ممکن است به کار در تیم ملی ایران ادامه ندهد، چراکه فدراسیون فوتبال پیشنهاد تمدید قرارداد فقط تا جام ملت‌های آسیا را به او داده، ولی او به دنبال قراردادی است که تا جام جهانی ۲۰۲۲ اعتبار داشته باشد. این سرمربی ۶۵ ساله در چند ماه گذشته مورد توجه چند تیم ملی از جمله کره جنوبی، کامرون و ازبکستان قرار داشت.» نشریه معتبر گاردین هم دیروز اشاره کرد، کارلوس کرش همچنان هدایت تیم ملی فوتبال ایران را برعهده خواهد داشت، آن هم با وجود اینکه هنوز قراردادی رسمی بین او و فدراسیون فوتبال ایران امضا نشده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار