مردودی بانوان در جاکارتا معضل جدید فدراسیون
کد خبر: 926357
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003szF
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۸
گزارشی ازعملکرد دوومیدانی کاران ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸
تیم ملی دوومیدانی کشورمان در حالی بازی های آسیایی جاکارتا را به پایان رساند که در بخش بانوان نتوانست بر خلاف دوره های قبل مدالی کسب کند. در این دوره از ۱۲ ملی پوشی که از فدراسیون دوومیدانی به جاکارتا اعزام شدند فقط دو مدال طلا و یک نقره نصیب کاروان ایران شد. البته در این دوره ۱۶ ملی پوش توانسته بودند سهمیه لازم را کسب کنند اما رکوردهای برخی ملی پوشان در نهایت فدراسیون را ملزم کرد تا ۱۲ نفر را عازم جاکارتا کند.

 سرویس ورزشی جوان آنلاین- وحید صابری : تیم ملی دوومیدانی کشورمان در حالی بازی های آسیایی جاکارتا را به پایان رساند که در بخش بانوان نتوانست بر خلاف دوره های قبل مدالی کسب کند. در این دوره از ۱۲ ملی پوشی که از فدراسیون دوومیدانی به جاکارتا اعزام شدند فقط دو مدال طلا و یک نقره نصیب کاروان ایران شد. البته در این دوره ۱۶ ملی پوش توانسته بودند سهمیه لازم را کسب کنند اما رکوردهای برخی ملی پوشان در نهایت فدراسیون را ملزم کرد تا ۱۲ نفر را عازم جاکارتا کند.

حسین کیهانی ، احسان حدادی و امیر مرادی  مردان مدال آور ما در این دوره بودند این در حالی است که برخی از ورزشکاران از جمله سپیده توکلی وتفتیان نتوانستند انتظارات لازم را برآورده کنند و عملکرد چندان خوبی را به جای بگذارند.  پیش از این دوومیدانی کاران کشورمان در اینچئون موفق به کسب یک مدال طلا و یک مدال نقره و در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانجو نیز موفق به کسب سه مدال طلا و دو نقره شده بودند.

اولین دوومیدانی کاری که برای کشورمان در جاکارتا در ۴۰۰ متر دوید علی خدیور بود. دونده ای که در ۵۰ متر اول متوقف شد و نتوانست شروع خوبی برای دوومیدانی ما باشد. بعدها گفته شد که مصدومیت باعث متوقف شدن خدیور شده است. دیگر نماینده کشورمان در همین رشته رضا ملک پور است. جوان ترین دوومیدانی کاری که با ثبت رکورد ۹۹/۵۰ توانست عنوان پنجمی را بدست آورد.

اما در دوی ۱۰۰ و ۲۰۰ متر حسن تفتیان اصلی ترین شانس کسب مدال دستش ازمدال کوتاه ماند و نتواست علی رغم مربی فرانسوی و اردوهای خارجی اش مدالی را برای کاروان ایران داشته باشد.

اما در دوی ۳۰۰۰ متر، ماده ای که هیچ تصور کسب مدال را نداشت، حسین کیهانی توانست تاریخ ساز شود و بعد از ۲۱ سال مدال طلای این رشته را با مربیگری سجاد مرادی کسب کند. کیهانی در دوی ۵ هزار متر هم به مقام چهارمی رسید تا نشان دهد که در آینده حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

امیر مرادی دیگر نماینده ما در دو ماده ۱۵۰۰ متر و ۸۰۰ متر توانست دومین مدال دوومیدانی را کسب کند در ۱۵۰۰ متر توانست مدال نقره رقابتهای آسیایی جاکارتا را کسب کند. او در ۸۰۰ متر چهارم شد.

اما در دیگر ر شته دوومیدانی ،  پرتاب وزنه شاهین مهردلان با سه پرتاب خطا در همان ابتدا حذف و از دور رقابتها کنار رفت. علی ثمری دیگر نماینده ما در این رشته ، رده ای بهتر از هفتمی نتوانست کسب کند. در ماده پرتاب چکش رضا مقدم نهم شد

در پرتاب دیسک بهنام شیری با رکورد ۵۸.۰۹ در رده چهارم ایستاد. احسان حدادی دیگر نماینده ما که در سه دوره قبل توانسته بود مدال طلا را کسب کند بازهم با پرتابی به طول ۶۵.۷۱ توانست قهرمان شود و برای چهارمین بار مدال طلا را از آن خود کند. حدادی با این مدال به پرافتخارترین ورزشکار تاریخ ایران در ادوار بازیهای آسیایی تبدیل شد. 

اما آنچه در این دوره خیلی به چشم آمد عدم نتیجه گیری بانوان در کسب مدال بود . دختر پرنده ایران سپیده توکلی با پرشی به ارتفاع ۱۷۵ متر مقامی بهتر از هفتمی نتوانست کسب کند. در حالی که به گفته مسئولان فدراسیون یکی از شانس های کسب مدال بود. الهام کاکلی دونده ملی پوش هم با رکورد ۲۵.۱۲ در رده پنجم قرار گرفت و نتوانست به مرحله نیمه نهایی صعود کند دختران ما در حالی نتوانستند مدالی کسب کنند که در دوره قبلی ما در این بخش  صاحب مدال شده بودیم.در واقع باید منتظر ماند و دید فدراسیون در قبال مردودی بانوان چه راهکاری می اندیشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار