انتظار رهبری تربیت دانشجویانی پرکار و بانشاط است
کد خبر: 926355
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003szD
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۵
رئیس جدید نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها:
مراسم تکریم از حجت‌الاسلام محمدیان و معارفه حجت‌الاسلام رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها روز گذشته برگزار شد.
مراسم تکریم از حجت‌الاسلام محمدیان و معارفه حجت‌الاسلام رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها روز گذشته برگزار شد.
حجت‌الاسلام مصطفی رستمی، ۱۲ شهریورماه با حکم رهبر معظم انقلاب به عنوان رئیس جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منصوب شد. حجت‌الاسلام رستمی در این مراسم گفت: خدا را سپاسگزارم که مورد عنایت رهبر انقلاب قرار گرفتم که به سرباز کوچکی، چون من بار بزرگی را محول کردند. این‌بار بزرگ بدون دعا و کمک و یاری عزیزان دانشگاهی به مقصد نخواهد رسید. اطمینان دارم توجه حضرت آقا کمک‌ها و مدد‌های زیادی را به ما خواهد رساند.
وی اظهار داشت: کار ویژه‌ای رهبر انقلاب برای دانشگاه‌ها ترسیم کردند، دانشگاهی که دانشجویان پرکار، فرزانه، صالح و بانشاط تربیت کند و خروجی آن انسان‌های توانمند و مدیران آینده کشور باشد، اما در حال حاضر خواسته رهبری در خروجی دانشگاه‌ها برآورده نشده و با آن فاصله زیادی داریم. مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌ها یادآور شد: ما با سه دسته مخاطبان اساتید، دانشجویان، مدیران و کارکنان دانشگاه‌ها مواجه هستیم. این فضایی که نهاد در آن تنفس می‌کند به واسطه حضوری است که با افتخار و فضل خدا داشته است و باید به سمت اهداف تعالی انقلاب حرکت کند. برای این اهداف خستگی و ناامیدی ممنوع است. ما باور داریم که هیچ شکستی برای مجاهدت در راه خدا وجود ندارد، اگر در این راه آسیبی به کسی برسد، پیروزی است.» وی با تشکر از فعالیت‌های حجت‌الاسلام محمدیان در نهاد رهبری گفت: «مدال افتخاری که حضرت آقا به ایشان دادند، خستگی را از تن ایشان درآورد. اینکه رهبر انقلاب حجت‌الاسلام محمدیان را دلسوز و تلاشگر دانستند، ارج می‌نهیم و می‌گوییم حجت‌الاسلام محمدیان فردی مجاهد، بی‌تکلف، مشورت‌پذیر و قاطع بود.»
نهاد نمایندگی باید سنگ‌صبور دانشجویان باشد
رئیس‌دفتر مقام معظم رهبری در مراسم تودیع و معارفه رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، ضمن قرائت حکم مقام معظم رهبری برای انتصاب حجت‌الاسلام رستمی به عنوان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری گفت: بنده حامل سلام گرم حضرت آقا به همه شما هستم و ایشان همه شما را سلام رساندند. آیت‌الله محمدی‌گلپایگانی با تأکید بر اینکه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری باید سنگ‌صبور دانشجویان باشد و درددل و حرف آن‌ها را بشنود، تصریح کرد: راز موفقیت شما در نهاد و انجام وظیفه خطیری که برعهده دارید، شنیدن حرف و درددل دانشجویان است. وی خطاب به مسئولان نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: جوانان آماده شنیدن نصایح شما هستند، از این‌رو باید اساس کار نهاد مبتنی بر احادیث اهل بیت علیهم‌السلام و قرآن باشد. در هر حال اگر اینگونه عمل کنیم، آنچه را انجام می‌دهید ذخیره آخرت شما خواهد بود. رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نوروزی امسال خطاب به مسئولان و با توجه به توانایی‌های گسترده جوانان تحصیلکرده کشورمان تأکید کردند که در مدیریت هم هر جا جوان‌ها باشند مدیریت، مدیریت با‌نشاط‌تری خواهد بود و توصیه ما این است که در مدیریت‌های مختلف، جوان‌ها بیشتر به کار گرفته شوند و بیشتر مورد استفاده قرار گیرند. عموم انتصابات غیرنظامی رهبری، دو حوزه اجرایی و غیراجرایی (مانند نمایندگی ولی‌فقیه در استان‌ها) را دربر می‌گیرد که رهبر انقلاب در روند انتصابات این دو حوزه به ویژه دسته اول، رویکرد جوانگرایی را در دستور کار قرار داده‌اند، به طوری که با احکام جداگانه ایشان از ابتدای امسال دو چهره جوان و متولد دهه ۵۰ در دو مجموعه مهم سازمان تبلیغات اسلامی و نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌ها عهده‌دار مسئولیت شده‌اند. این مسئله با انتصابات محمد قمی (متولد ۱۳۵۹) و مصطفی رستمی (متولد ۱۳۵۱) رقم خورده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار