پرداخت 74 میلیارد ريال تسهیلات اشتغالزا برای بانوان
کد خبر: 926243
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003sxP
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل:
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل ازپرداخت 74 میلیارد ريال تسهیلات اشتغالزا در حوزه بانوان در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، فریبا محمدلو در کارگروه بانوان و خانواده استانداری اردبیل اظهار کرد: اجرای طرح‌های اشتغالزا در مناطق روستایی به ویژه تامین منابع خرد برای گروه‌های خودیار فرصت اشتغال را برای زنان روستایی فراهم کرده تا در کنار بهبود وضعیت معیشتی روستائیان جلوی مهاجرت‌های بی‌رویه گرفته شود.

وی با بیان اینکه در سه ماهه اول امسال 12 میلیارد و 324 میلیون ريال در قاب اشتغال فراگیر و 62 میلیارد و 150 میلیون ريال از محل اشتغال روستایی به بانوان پرداخت شده است، افزود: زنان کارآفرین در روستاها در بهره‌مندی از این تسهیلات با مشکل تامین وثیقه و تضامین بانکی و همچنین مشکل بازار فروش محصولات روبرو هستند که از بانک‌های عامل انتظار می‌رود در حل مشکل تضامین محل اجرای طرح‌ را به عنوان وثیقه مورد پذیرش قرار دهند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: برای حل مشکل فروش و عرضه محصولات تولید شده بانوان در روستاها نیز بهتر است بازارچه‌های دایمی و یا فصلی فروش محصولات دایر شود و در کنار آن امکان حضور بانوان در نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا فراهم آید.

محمدلو ادامه داد: همه این برنامه‌های حمایتی به ویژه اجرای طرح تامین مالی خرد به همت موسسه تاک در راستای توانمندسازی بانوان انجام می‌شود به گونه‌ای که هم برای طرح‌های ایجادی و هم توسعه‌ای تسهیلات خوبی در اختیار بانوان قرار می‌گیرد.

وی به ضرورت ساماندهی وضعیت بند نسوان در زندان اردبیل و شرایط کارمندان این مجموعه اشاره و تصریح کرد: با عنایت استاندار اردبیل و توجه ویژه مسئولان سعی می‌کنی تا پایان امسال ساختمان جدید زندان نسوان به بهره‌برداری برسد تا مشکلات موجود برطرف شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل با اشاره به بررسی دقیق کمیته علمی ر باب کاهش طلاق و آسیب‌های ناشی از آن، خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی در راستای کاهش طلاق پیشنهاد شده که امیدواریم تمام دستگاه‌ها در حوزه پیشگیری از طلاق و برنامه‌های مشاوره‌ای حین و مراقبت بعد از طلاق برنامه‌های خود را ارائه کنند تا از افزایش این آسیب به ویژه در پنج سال اول زندگی کاسته شود.

محمدلو گفت: 14 دستگاه برنامه‌های خود را در این حوزه ارائه کرده ولی انتظار داریم سایر نهادها نیز برنامه‌های عملیاتی خود را ارائه کنند.

وی به تشدید آسیب‌های اجتماعی به ویژه در حوزه خانواده و تلاش برای به حداقل رساندن رابطه پدر و مادر و گفتگو و مفاهمه آنها اشاره کرد و افزود: متاسفانه مدت زمان گفتگو و ارتباط افراد خانواده به ویژه زوجین به حداقل رسیده که این خود آسیب‌هایی را به همراه دارد که تلاش می‌کنیم در استان اردبیل طرح گفتگوی ملی خانواده را عملیاتی و اجرایی کنیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار