وزارت‌خارجه دقت‌کند شورای‌امنیت توسط آمریکایی‌ها مسموم‌نشود
کد خبر: 926228
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003sxA
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
ایزدی:
یک کارشناس مسائل آمریکا گفت: در محیط و جایگاهی که آمریکایی‌ها باید به خاطر فعالیت‌های مخرب خود در سال گذشته به ویژه خروج یک جانبه و غیرقانونی از برجام پاسخگو باشند سیستم فرار به جلو را پیش گرفتند تا ایران را مورد هجمه قرار دهند.
جوان آنلاین: فواد ایزدی، کارشناس مسائل آمریکا در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، در خصوص سوء استفاده ترامپ از برگزاری نشست شورای امنیت ملی در سازمان ملل در آمریکا و اعلام مخالفت خود با ایران در این نشست گفت: شورای امنیت سازمان ملل اصالتا تبعیض آمیز ساخته شده است به معنی اینکه پنج کشور در این نهاد بین المللی حق وتو دارند.

وی افزود: به این شکل کشور‌های صاحب نفوذ سیستمی ایجاد کردند که سازمان ملل در راستای منافع آن‌ها حرکت کند به جای آن دغدغه مسائل بین المللی را داشته باشند.

ایزدی با بیان اینکه کشور‌های صاحب نفوذ در سازمان ملل به دنبال بردن آرای این شورا به سمت اموال خود هستند، گفت: این مسئله چیز جدیدی نیست و از ابتدای تاسیس شورای امنیت سازمان ملل این مشکل وجود داشته است به همین دلیل زمانی که مذاکرات برجام برگزار می‌شد ما عنوان می‌کردیم قطعنامه‌های سازمان ملل می‌تواند برای ما ضرر داشته باشد، اما منفعتی نخواهد داشت و همین اتفاق نیز رخ داد و آمریکایی‌ها امروز به قطعنامه ۲۲۳۱ بی توجه هستند.

این کارشناس مسائل آمریکا با اشاره به نشستی که قرار است در شورای امنیت سازمان ملل با ریاست آمریکایی‌ها برگزار شود، گفت: همان طور که وزیر امور خارجه کشورمان نیزبه این موضوع اشاره کرد هدف از برگزاری این نشست در حقیقت جمهوری اسلامی ایران است این در حالی است که در محیط و جایگاهی که آمریکایی‌ها باید به خاطر فعالیت‌های مخرب خود در سال گذشته به ویژه خروج یک جانبه و غیرقانونی از برجام پاسخگو باشند سیستم فرار به جلو را پیش گرفتند تا ایران را مورد هجمه قرار دهند.

وی تصریح کرد: مسئولین وزارت امور خارجه کشورمان باید دقت کنند، چون آمریکایی‌ها برای این جلسه طراحی ویژه‌ای دارند و ایران نباید در دامی که آن‌ها طراحی کرده اند بیفتد، چون ما یک بار تجربه و تبعات برجام را داشتیم و شایسته نیست از یک سوراخ دوبار گزیده شویم.

ایزدی با انتقاد از حواشی ایجاد شده در زمان سفر رئیس جمهور کشورمان به آمریکا گفت: یک اتفاقی که در سفر‌های روسای جمهوری به ویژه آقای روحانی به آمریکا اتفاق می‌افتد این است که به جای اینکه به دنبال آن باشیم که آمریکایی‌ها در مورد نقض قطعنامه‌های سازمان ملل در قبال ایران پاسخگو باشند موضوع برخورد‌های حاشیه‌ای رئیس جمهور با رئیس جمهور آمریکا در حاشیه مراسم بزرگنمایی می‌شود.

این کارشناس مسائل آمریکا ادامه داد: دلیل اجرای این سبک آن است که آمریکایی‌ها جوابی ندارند و به سمت بحث‌های حاشیه‌ای می‌روند متاسفانه در داخل کشور نیز شاهد تمرکز بیش از اندازه بر این بحث‌های حاشیه‌ای می‌شویم که البته این مشکل داخلی کشور است و باید به گونه‌ای آن را حل و فصل کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با تمام این شرایط مسئولان وزارت امور خارجه باید دقت کنند تا محیط شورای امنیت سازمان ملل توسط آمریکایی‌ها مسموم نشود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار