تسهیل ورود ارز به کشور از یک ماه قبل
کد خبر: 926123
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003svT
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۶
درحالی رسانه‌ها از مکاتبه رئیس‌کل بانک مرکزی با وزیر کشور در خصوص ورود اسکناس خبر داده‌اند که از یک ماه قبل ورود ارز‌های خارجی به کشور به‌میزان قابل‌توجهی تسهیل شده‌است.
به گزارش «تسنیم»، بعد از اعمال سیاست دوم ارزی و تعمیق بازار ثانویه، بسیاری از ناظران به‌دنبال وعده‌های مطرح‌شده انتظار کاهش قیمت ارز در بازار سوم یا بازار آزاد را داشتند، این درحالی است که با وجود افزایش عرضه در بازار ثانویه قیمت در بازار آزاد افزایش یافته‌است. در حال‌حاضر با دستور‌العمل جدید بانک مرکزی در خصوص تأمین اسکناس مورد نیاز مسافران و دانشجویان تا حدودی قیمت ارز در بازار آزاد کاهش یافت. این در حالی است که خبری در خصوص مکاتبه رئیس کل بانک مرکزی با وزیر کشور در خصوص تسهیل ورود ارز‌های خارجی توسط بانک‌ها، صرافان و اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر شد. با انتشار این خبر قیمت ارز مجدداً در بازار آزاد روند کاهش خود را ادامه داد. از سوی دیگر پیگیری‌های انجام‌شده در گمرکات هوایی کشور نشان می‌دهد از یک ماه پیش بر اساس مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی و ابلاغیه گمرک ایران، ورود ارز به کشور به‌صورت قابل‌توجهی تسهیل شده‌است.
یک مقام گمرکی در این خصوص می‌گوید، بعد از ابلاغیه جدید ورود ارز به‌صورت اسکناس سرعت گرفته و روزانه مسافران تا ۲۰۰ هزار دلار ارز به کشور وارد می‌کنند.
هرچند این مقام مسئول عدد میانگین مشخصی برای ورود ارز مسافری و غیرمسافری از طریق فرودگاه‌ها و مرز‌های هوایی مطرح نکرد، اما تأکید کرد که اخیراً بانک‌ها نیز به ورود اسکناس در حجم‌های بالا اقدام کرده‌اند.
وی افزود: با توجه به آمار‌های موجود، میزان ورود اسکناس توسط اشخاص حقیقی و حقوقی و نمایندگان بانک‌ها سرعت قابل ملاحظه‌ای گرفته است.
وی با بیان اینکه نمایندگان بانک‌ها هر روز مبالغ بالایی مانند یک میلیون دلار اسکناس وارد می‌کنند، گفت: البته اخیراً ورود اسکناس در حجم‌های بالا شدت بیشتری گرفته و (به‌نظر می‌رسد) اشخاص حقیقی مثل صراف‌ها نیز رفته‌رفته به‌سمت ورود اسکناس در حجم‌های بالا اقدام کرده‌اند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار