بنياد بركت 250 فرصت شغلي در خميني‌شهر ايجاد مي‌كند
کد خبر: 926061
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003suT
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۰
بنياد بركت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) در قالب طرح توانمندسازي اقتصادي اجتماع‌ محور «مهتاب» 250 فرصت شغلي در شهرستان خميني‌شهر ايجاد مي‌كند.
بر پايه اين گزارش چندي پيش و در ديدار محمدجواد ابطحي نماينده مردم خميني‌شهر در مجلس شوراي اسلامي با دكترمحمد مخبر رئيس ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره)، مقرر شده بود برنامه‌ريزي براي اشتغالزايي، محروميت‌زدايي و توانمندسازي اقتصادي در اين شهرستان از سوي بنياد بركت انجام شود.
در همين راستا، جلسه‌اي در فرمانداري خميني‌شهر با حضور مديران بنياد بركت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) و نماينده‌ مردم خميني‌شهر در مجلس شوراي اسلامي و مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي و اقتصادي اين شهرستان برگزار و مدل‌هاي اشتغالزايي و مشاركت‌هاي اقتصادي بنياد بركت در حوزه‌هاي تسهيلات‌محور، اجتماع‌محور و بنگاه‌محور تشريح و تبيين شد.
هم‌چنين مقرر شد كه در حوزه‌ توانمندسازي اقتصادي بنگاه‌محور، شركت‌هايي كه علاقه‌مند به سرمايه‌گذاري و مشاركت در ايجاد اشتغال هستند، به بنياد بركت معرفي شوند. در حوزه تسهيلات‌محور هم از محل تسهيلات بانك پارسيان به عنوان بانك عامل استفاده خواهد شد.
به همين منظور در حوزه توانمندسازي اقتصادي اجتماع‌محور و در قالب طرح «مهتاب»، 250 فرصت شغلي در مرحله اول در خميني‌شهر ايجاد مي‌شود كه مدت اجراي اين طرح از ابتداي مهر ماه 97 تا پايان سال خواهد بود.
طرح اجتماع‌محور «مهتاب» بر مشاغل و كسب‌وكارهاي خرد و خانگي متمركز است و در خميني‌شهر با توجه به ظرفيت‌ها و قابليت‌هاي اقتصادي منطقه در زمينه‌هايي هم‌چون زنبورداري، قالي‌بافي، صنايع دستي و گردشگري اجرا خواهد شد.
با توجه به نزديكي خميني‌شهر به اصفهان، ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي فراواني در حوزه‌هاي گردشگري، بوم‌گردي و صنايع دستي در اين شهرستان وجود دارد.
گفتني است، به منظور انجام كارهاي مقدماتي و شناسايي و پايش افراد واجد شرايط براي مشاركت و دريافت تسهيلات در طرح اجتماع‌محور «مهتاب» به زودي كميته‌ توسعه‌ اشتغال بركت در خميني‌شهر تشكيل خواهد شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار