۹۲ میلیون متر مکعب از فاضلاب تولیدی اصفهان فاقد شبکه جمع آوری است
کد خبر: 925977
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003st7
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹
مسئول طرح جامع پساب در شرکت آب منطقه ای اصفهان:
مسئول طرح جامع پساب در شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: از کل فاضلاب تولیدی در استان اصفهان که ۲۶۶ میلیون متر مکعب در سال ۱۳۹۵ برآورد می شود، ۹۲ میلیون متر مکعب آن شبکه جمع آوری ندارد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان،اسماعیل ادیب مجد در جمع مدیران آب منطقه‌ای کشور اظهار داشت: طی یکسال گذشته مطالعاتی تحت عنوان طرح جامع پساب استان اصفهان صورت گرفت و بر این اساس مشخص شد میزان آب شرب شهرهای استان ۳۹۱ میلیون مترمکعب و ۳۷ میلیون مترمکعب میزان آب شرب در روستاهای استان اصفهان است.

وی بیان داشت: حجم کل آب شرب در سال ۹۵ در استان اصفهان، ۴۲۸ میلیون متر مکعب است و میزان حجم فاضلاب ناشی از آن ۲۶۶ میلیون متر مکعب برآورد می شود.

مسئول طرح جامع پساب در شرکت آب منطقه ای استان اصفهان گفت: تا سال ۱۴۲۵ برآورد شده که میزان آب شرب از ۴۲۸ به ۵۷۲ میلیون متر مکعب برسد که متعاقبا میزان حجم فاضلاب از ۲۶۶ به ۳۷۳ میلیون متر مکعب خواهد رسید. همچنین افزود طی اطلاعات سال ۱۳۹۵ از ۲۶۶ میلیون متر مکعب فاضلاب تولیدی مقدار ۱۶۹ میلیون متر مکعب به پساب تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه ۵۷ شهر استان دارای طرح های مطالعاتی فاضلاب است، ادامه داد: ۲۹ شهر دارای شبکه جمع آوری فاضلاب و ۲۱ شهر دارای تصفیه خانه در حال بهره برداری فاضلاب است. همچنین در استان اصفهان در حال حاضر ۲۴ تصفیه خانه شهری و یک تصفیه خانه روستایی وجود دارد.

ادیب با بیان اینکه جمعیت زیر پوشش فاضلاب شهری استان حدود ٢.٩ میلیون نفر است، افزود: این به معنی آن است که ۶۰ درصد جمعیت استان تحت پوشش شبکه جمع آوری فاضلاب است.

وی بیان داشت: در کارگروه سازگاری با کم آبی مصوب شد که حدود ۹۵ میلیون متر مکعب از ۱۲۶ میلیون متر مکعب حجم تولیدی سه تصفیه خانه شمال و جنوب و  شرق به حقابه داران شرق اصفهان اختصاص یابد توضیح این که ما به التفاوت دو رقم ذکر شده تعهداتی است که از رقم کل تولیدی کسر شده است.

ادیب ادامه داد: حجم مابقی تصفیه خانه های فاضلاب اصفهان ۴۳ میلیون مترمکعب است که با کسر تعهدات به ۲۹ میلیون متر مکعب می رسد.

وی با بیان اینکه کل پساب تولید استان ۱۶۹ میلیون متر مکعب است، افزود: سطح کیفی پساب ۲۳ تصفیه خانه مورد بررسی قرار گرفت و هیچ کدام کیفیتی مطابق استانداردهای لازم برای مصارف غیر از صنعتی را احراز نکرده اند. طبق بخشنامه های وزارت نیرو تصفیه تکمیلی پساب تا حد استاندارد استفاده برعهده متقاضی است و عموما به جز صنعت، دیگر متقاضیان در این خصوص ابراز علاقه نکرده اند. این در حالی است که در برخی از مناطق استان متقاضی برای خرید و استفاده پساب در بخش صنعت وجود ندارد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار