بازنشستگان افرادی هستند که تجاربشان راهگشای گره های جامعه می شود
کد خبر: 925739
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003spH
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶
مدیر کل تامین اجتماعی استان اصفهان:
همزمان با ۲۵ ذی الحجه روز تکریم بازنشستگان و خردمندان، در مراسمی با حضور مدیر کل تامین اجتماعی استان اصفهان ، جمعی از مدیران و کارشناسان تامین اجتماعی استان اصفهان و جمعی از بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی ، جشن روز تکریم بازنشستگان و خردمندان در باغ جوان اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، به نقل از روابط عمومی و امور  فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی استان اصفهان،  محمد گورابی مدیرکل تامین اجتماعی استان اصفهان در این مراسم در سخنانی ضمن تبریک روز تکریم بازنشستگان بویژه به مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی  در استان اصفهان  گفت: روز خانواده و تکریم بازنشستگان فرصت مغتنمی برای تجلیل و تکریم انسانهایی است که عمر خود را در جهت خدمت به بندگان و تعالی و توسعه کشور برداشتند و در این راه با دلسوزی و کسب تجربه های گوناگون، امروز بعنوان پشتوانه عظیم  و دارایی مادی و معنوی در جامعه محسوب می شود.

وی با اشاره به اهمیت خانواده در جامعه افزود: خانواده آغوش گرمی است که تمام عمر پناه لحظه های تنهایی ماست. 

گواربی افزود: نقش خانواده به عنوان اثرگذارترین نهاد تربیتی در پرورش و تربیت سرمایه‌های انسانی بر کسی پوشیده نیست.

 محمد گورابی ادامه داد :خانواده در آموزه ها و تعالیم اسلامی نیز همواره مدنظر بوده و حفظ تکریم خانواده به عنوان مهمترین نهاد اجتماعی از اهمیت بالایی در آموزه های اسلامی ایرانی برخوردار است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان اصفهان در ادامه با استناد آیات قرآن کریم در سوره انسان گفت:   خداوند به جهت اهمیت خانواده و تکریم بازنشستگان، سوره انسان را در ۲۵ ذی‌الحجه نازل کرد که این سوره در شأن اهل بیت و پیامبر اکرم ص می باشد.

گورابی افزود: ضرورت توجه به این نهاد اجتماعی به این دلیل است که خانواده‌ها کانون پرورش استعداد های آینده کشور عزیزمان ایران می باشد.

وی افزود: در خانواده ایرانی به دلیل پایبندی به اصول و تعالیم اخلاقی اسلامی، مهمترین عامل تزکیه و خانواده پایبندی به ارزشهای اخلاقی و اسلامی است در فرهنگ ملی و دینی ما سالمندان و بزرگترهای خانواده همواره از منزلت خاصی برخوردار بوده اند و از آنها به عنوان برکت زندگی یاد می‌شود.

وی در ادامه بر بهره گیری از تجارب و فضائل اخلاقی بازنشستگان تاکید کرد و ادامه داد: بازنشستگان و خردمندان، افرادی هستند که تجاربشان  راهگشای اعضای خانواده بوده و کانون مهر و عطوفت محسوب می شوند. 

مدیر کل تامین اجتماعی استان اصفهان در ادامه با اشاره به سازنده ترین نظام ارتباطات و بهترین آیین فرهنگی ما برخورد مهربانانه با سالمندان و تکریم بزرگترها در خانواده است افزود:  رعایت تکریم و حفظ حرمت سالمندان و خردمندان به عنوان نمادی ارزشمند از تجربه و دانایی بسیار اهمیت دارد.

محمد گورابی مدیرکل تامین اجتماعی استان اصفهان در پایان با ارزوی سلامتی، سعادتمندی و سرافرازی برای بازنشستگان و مستمری بگیران، بر خدمت رسانی صادقانه کارکنان سازمان در رفع نیازهای آنان تاکید کرد

در ادامه این مراسم که جمعی از تشکلهای بازنشستگی تامین اجتماعی استان اصفهان حضور داشتند از تعدادی از بازنشستگان و مستمری بگیران با اهدای لوح تقدیر و جوایز تجلیل شدند. این هدایا به ۲۰ نفر از بازنشستگان با اهدای بن ورزشی و بیست نفر دیگر با ارایه تسهیلات بیست میلیون ریالی قرض الحسنه تجلیل بعمل امد.همچنین از دو ورزشکار خانم به نام های فریبا اسکندری وزهره سلیمانی که در المپیاد ورزشی مستمری بگیران سازمان ، حائز رتبه اول شده بودند تقدیر به عمل آمد.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار